Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI Note 10- първият масов смартфон със 108 MP камера и 5x оптичен зуум!

За съжаление "PRO" моделът не се предлага от Теленор. Само 128GB. Днес ще потърся къде мога да видя телефона на живо. Ще преподписвам, а не виждам друг смислен телефон. Евентуално 9Т, който, въпреки значително по-малката батерия, май държи колкото Note 10. А и няма ноч и извит дисплей. Недостатък е, че камерата е по-лоша.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари

Мегапикселите нищо не означават.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Kayovas,защо ,не се огледаш ,за Huawei P30 Pro,на няколко месеца,с без забележки и с оставаща гаранция от Olx,гледам вече изпадат и за по около 800 лв.Със сигурност,ще снима по добре от Xiaomito,а нищо чудно и батерията да е по добра.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 688757 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2019-11-24, 14:20:44)Victormihov написа:  Мегапикселите нищо не означават.

Напротив, значат пълни джобове за производителите.
Колкото повече мегапиксели, толкова повече пълни джобове Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • doktorra, Victormihov
Цитирай

(2019-11-24, 12:26:45)kayovas написа:  За съжаление "PRO" моделът не се предлага от Теленор. Само 128GB. Днес ще потърся къде мога да видя телефона на живо. Ще преподписвам, а не виждам друг смислен телефон.

Виваком пускат също Mi 9T Pro и офертата никак не е лоша. Дано и Теленор да го пуснат. Колкото по-голям избор, толкова по-добре за всички нас, потребителите.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

Определено няма да е Mi Note 10. Да ме прощават Xiaomi, ама нещо са се излъгали тоя път. Идеята им е хубава за телефон среден клас с отлична камера, но реализацията не e това, което очаквах: извивките и ночът ми бодат очите, не са за мен. Няма повече да разводнявам темата с моя избор. Благодаря на всички, които са дали мнение!

Успех на всички нови собственици на Note 10, да си го ползват със здраве! Надявам се някой ден да се появи телефон, който да е с голяма батерия и т.н. да не изреждам всичко



(Ако някой все пак се чуди какво избрах, то везните са силно наклонени към 9Т/Pro: за мен няма такъв кеф екранът да е БЕЗ извивка и БЕЗ ноч; догодина масово ще навлязат при китайфоните изрезки/капандури и извитите екрани, като това май ще е краят на изчистения дизайн на 9Т/Pro, а за 2021 - я камилата, я... поредната мода.)

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Xiaomi Mi Note10/Galaxy Note10/ iPhone 11 - Тест камера

 
Цитирай

(2019-11-24, 14:20:44)Victormihov написа:  Мегапикселите нищо не означават.
Така е, въпреки че на някои много им се иска да е обратното, но тестовете показват съвсем ясно. Samsung Galaxy S10e го доказва - 7% срещу 93% съответно.


 
Цитирай

Честно казано смешна класация, но всеки има право да харесва каквото си иска, но пак твърдя, че не всичко опира до мегапикселите Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

Не ми се вярва К20 про да снима по- добре от П30 про

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Да е само това... С подобни видеа е пълно и мога да посоча поне 10 модела, които в дадено видео са най-добри със снимките  ?
Цитирай

(2019-12-17, 15:30:43)Boby13 написа:  Честно казано смешна класация, но всеки има право да харесва каквото си иска, но пак твърдя, че не всичко опира до мегапикселите Smile
Точно на това е акцентирано в "смешната класация", че мегапикселите нямат значение - камерата на Samsung Galaxy S10e е по-добра от камерата, която е 108 MP.

(2019-12-17, 15:58:49)Boby13 написа:  Да е само това... С подобни видеа е пълно и мога да посоча поне 10 модела, които в дадено видео са най-добри със снимките  ?
С интерес ще разгледам препоръчано от теб такова в същата категория, където се тестват на сляпо най-малко 10 модела от актуални смартфони към днешния ден.

 
Цитирай

Виждам, че посещаваш руските сайтове и там е пълно с подобни видеа, но аз въобще не ги гледам, защото те не са критерии за мен... Видях видеото, че потвърждава за мегапикселите, но въобще не съм съгласен с цялата класация и елиминация Smile
Цитирай

Аз съм склонен да се съглася, защото за мен не важи максимата, че моето е най-добро, защото е мое, просто в даден момент по незнайна за мен причина С8 на детето ми прави по-добра снимка от моето П30 Про. Иначе да, пълно е с класации, и във всяка печели различен моделSmile Не ги приемайте ако не ви устройват резултатите и весели празници на всичкиSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • NaniG, valentyno
Цитирай

Демокрацията печели. И да бяхте гласували или не, нямаше да промените нищо. В гласуването има общо 6 милиона вота.

Дори фотографите имат различна гледна точка, а тука участват най-различни участници.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • doktorra, fifth_root, milss
Цитирай

Производителност и автономност на Xiaomi Mi Note 10 - Тест

 
Цитирай

(2019-11-17, 21:26:06)arrogant написа:  Аз ви казах.  Спирате десет случайни минувачи на улицата и питате какво е ексинос, какво е Снапдрагон. Няма да правим задачата невъзможна с имена на конкретни модели чипсети

А защо използвате думата "чипсет" за процесор?
Цитирай

System on Chip или SoC е точното име. Процесора си е процесор, не се ползва самостоятелно в сегашните смартфони. Настоящите чипсети са съвкупност от процесор (обикновено АРМ), множество периферии (за камери, звук, комуникации, интерфейси със сензорите), контролер за паметта, графика...
[-] 5 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • arrogant, doktorra, fifth_root, scenic, valentyno
Цитирай

Xiaomi Mi Note 10 - Пълен обзор

 
Цитирай

Не намирам никъде никви теми за тоя телефон. Някой да сподели как се представя камерата най вече при нощно снимане? Има ли голяма разлика от п30 про?
Цитирай

Мен по ме учудва, че за Mi8 са написали страхотен софтуер и камерата му е чудна, предвид цената на устройството дори когато беше ново. И ме учудва как със сензор с такива качества, като този в Mi Note 10 не са успели със софтуера.
Цитирай

(2020-01-19, 10:01:44)MADFLAVA написа:  Не намирам никъде никви теми за тоя телефон...
Мнения за Xiaomi Mi Note 10 на потребители на 4PDA - тап

 
Цитирай

(2020-01-19, 12:18:17)fifth_root написа:  Мен по ме учудва, че за Mi8 са написали страхотен софтуер и камерата му е чудна, предвид цената на устройството дори когато беше ново. И ме учудва как със сензор с такива качества, като този в Mi Note 10 не са успели със софтуера.
С Ми8 съм правил едни от най-хубавите снимки, наистина камерата му е страхотна.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-01-19, 12:18:17)fifth_root написа:  Мен по ме учудва, че за Mi8 са написали страхотен софтуер и камерата му е чудна, предвид цената на устройството дори когато беше ново. И ме учудва как със сензор с такива качества, като този в Mi Note 10 не са успели със софтуера.

Сензора е супер, но за софтуера не съм съгласен. Виж, със gcam вече става друго нещо и камерата е перфектна. (говоря за ми8)
-------------
Дори да не е перфектен,  в повечето ситуaции бие без проблем самсунгския Note 10
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2052.php

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

(2020-01-19, 20:58:08)zviara написа:  Сензора е супер, но за софтуера не съм съгласен. Виж, със gcam вече става друго нещо и камерата е перфектна. (говоря за ми8)
-------------
Дори да не е перфектен,  в повечето ситуaции бие без проблем самсунгския Note 10
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2052.php

Въпрос на мнение. При конкретния модел се справя по-добре с шума и най-вече при ниска осветеност е ненадминат. За сметка на това, понякога, странно, но пържи цветове, освен че по принцип е по-тъмен. При видео също не се справя по-добре. Като цяло позлвам и двата според ситуацията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)