Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 500 лв.
#1
Rainbow 

Здравейте колеги!Ще ми препоръчате ли за какво телефонче да се оглеждам до 450-500 лева.Ще се ползва предимно за gaming, снимки правя много рядко, така че гледаме главно хардуер и батерия.Не е задължително да е нов, снощи видях в една заложна къща honor play за 300 лева, дали си струва да се вземе втора ръка или да се оглеждам за нов.
Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Гледам, че в алито ще има скоро Леново Z6 Pro със Snapdragon 855 за около 500лв на промоция. За тези пари мисля, че става. Минуси мога да ги кажа веднага, защото наскоро подарих един Z6 Lite, а те са липса на актуализации и доколкото знам няма и NFC.От България, ако се взема смятам, че Mi 9t ще свърши чудесна работа със Snapdragon 730, но е малко над бюджета. Други варианти, които също не са лоши според мен са Mi8 или Pocophone F1, като 2та модела са със Snapdragon 845.
Цитирай
#3

Mi 9 Lite също ще свърши работа.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#4

Благодаря за включването колеги!В алито гледам на 11 ноември щяло да има някаква промоция, но не разбрах как става.Пишеше, че трябва да изберa някакви купони и промо кодове, но някой ще може ли да разясни как става и кои магазини от алито имат EU warehouse!
Цитирай
#5

Попринцип при мен всичко мина нормално, въпреки че беше от китайския склад, а относно купоните преди финализирането на дадена поръчка има опция за избор. Относно складовете в Европа не съм запознат много, затова е по-добре някой колега да разясни за тях.
Цитирай
#6

Защо не погледнеш и Samsung A50, един колега има такъв и е доволен
Цитирай
#7

Щом ти е за игри Snapdragon процесора ти е най добрия Android вариант.
Леновото което колегата е казал ако наистина е 500 лв си струва.
Но дори да вземеш нещо със Snapdragon 845 пак ще ти върши перфектна работа.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Huawei P Smart Z, Nokia 7.1, Samsung Galaxy A50, Xiaomi Redmi Note 7, Motorola One Action.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Двама приятели имат Pocophone f1 и са много доволни. Аз им ги препоръчах преди това, защото хал хабер си нямат от телефони. Искаха телефон до 600лв, на който PUBG да върви без забележки. Тогава бяха по-скъпи. И двамата не пазят, но още си работят без проблеми. По моя преценка камерата снима отлично. Имат медно охлаждане. И забележете, в Алиекспрес нов дисплей струва 35-40лв.

Погледни и Xiaomi redmi note 8 pro. Супер телефон е.
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...500631345/
Цитирай
#10

Honor Play се намира нов в нета за 399лв
В бюджета ти е
Цитирай
#11

(2019-10-30, 01:50:22)stanchev36 написа:  Попринцип при мен всичко мина нормално, въпреки че беше от китайския склад, а относно купоните преди финализирането на дадена поръчка има опция за избор. Относно складовете в Европа не съм запознат много, затова е по-добре някой колега да разясни за тях.
Избор на магазин

 
Цитирай
#12

Дори 2019та година за перформанс за игри за тези пари все още изборът е xiaomi pocophone f1. С висок клас чипсет е за разлика от другите предложения тук.
Цитирай
#13

Honor Play да не е с нисък клас чипсет?
И е с 200лв по-евтин от Poco-то
Цитирай
#14

(2019-10-31, 13:27:26)solo5 написа:  Honor Play да не е с нисък клас чипсет?
И е с 200лв по-евтин от Poco-то
Ами с по-слаб хардуер е. GPU-то му е доста по-слабо от на Pocofona. Няма по-мощен нов телефон от Покофона за 500лв.

Цитирай
#15

ОК
Ако избира м/у тези 2 телефона
да си прецени съотношението цена/пърформърс
и да взима решение за покупка

P.S. Само не разбрах защо Honor Play излиза в тоя тест с 172426т в Антуту
като в сайта на Antutu дават че прави 251.237т
297457т за Poco-то пък е много близко до резултата от 332586т публикуван в сайта на Antutu

Това е някакъв нагласен тест, който не е проведен както трябва
Моето мнение е, че за при разлика от 200лв в цените, Покото автоматично отпада от съревнование с Honor Play
Цитирай
#16

Защото на клипа не е включена перформънс опцията. От там идва разликата. Но реално Mali g72 прави средно по 75000 точки на GPU, докато Adreno 630 прави средно по 120000 точки.
Цитирай
#17

Чиповете на Huawei обикновено са с по-слаба видеокарта, това е така. Но като цяло, са доста добри и балансирани. Софтуера също е важен. GPU Turbo-то, например, работи. Изпитано е. При Huawei софтуера е по-изпипан. Като се има предвид, че Онър-а е доста по-евтин, мисля, че е правилния избор.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#18

Ами написал е, че ще се ползва предимно за Игри. Затова му предлагам Pocophon f1. Аз съм с две устройство Huawei mediapad m6 и Huawei mate 20 pro. И двете се справят отлично с тежките игри. Работят много бързо, но са с Kirin 980 / Mali G76. Разликата с Kirin 970 /Mali g72 е доста голяма. Но реално Kirin 970 подкарва без проблем всички тежки игри до момента. Само при Call of duty за момента са заключене половината настройки във видео настройките. . Но вече има работещи GFX TOOLS за отключване.

https://m.apkpure.com/cod-gfx-no-ban-no-...d/download
Цитирай
#19

Kirin 970 с Mali-G72 MP12 са предостатъчни да си разцъква каквото си иска към момента. Останалото е дали ще даде повече пари за нещо, което е с по-добра видеокарта, но общо взето същата работа и също от миналата година.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#20

Целта не е ли да се използва по-дълго време. Snapdragon 821 също ще върши работа, ако става дума за това дали ще тръгне. Дори G4ката с 808 подкарва почти всичко, но като прегрее и започва да лагва здраво. Е все пак моделът е на повече от 4 години.
Цитирай
#21

За около 600лв можеш от Али да си вземеш 9T PRO, играй каквото си искаш в следващите 3 години, само екран без изрезки, флагман.
Ако не- Покофон, всички други опиции са по-зле.
И Самсунг А50 е по-слаб от Покофон, и Honor play е по-слаб от 9T pro по-слаб е и от Pocophone.

Може и само 9t става за игри, процесор 730 по 8нм технология, нов модел, 270 долара в Али, всички във форума които го имат са доволни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

Вземи един втора ръка oneplus 5t за тея пари и ще се родиш.
Цитирай
#23

(2019-11-01, 02:53:19)stanchev36 написа:  Целта не е ли да се използва по-дълго време. Snapdragon 821 също ще върши работа, ако става дума за това дали ще тръгне. Дори G4ката с 808 подкарва почти всичко, но като прегрее и започва да лагва здраво. Е все пак моделът е на повече от 4 години.
Бягайте от G4-ката! Вече видях как две "умряха" с прословутия буутлуп! Nexus 5X, стария ми телефон също. Старите LG греят страшно много и това ги скапва. Да не говорим, че G4-ката даже не получи надграждане на Android, което е смешно!
Цитирай
#24

(2019-11-07, 20:22:38)donscot написа:  Бягайте от G4-ката! Вече видях как две "умряха" с прословутия буутлуп! Nexus 5X, стария ми телефон също. Старите LG греят страшно много и това ги скапва. Да не говорим, че G4-ката даже не получи надграждане на Android, което е смешно!
Според мен колега модела е много стар, за да се коментира (т.е. да се купува сега). Просто го дадох за пример, защото го ползвах  3 години и половина и въпреки че е горещ, все още става за основни задачи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)