Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов принтер (домашен)
#1

Преди 2 дни моя мега стар принтер (canon pixma mp460) просто спря да комуникира с компютъра ми без причина. Незнайно защо, от 2 дни се опитвам да го подкарам и не става. Проблема е с драйвъра според мен, и в компатибилити мод също не го открива. 

Насочвам се към мастилените понеже не ми се разкарват касети и не искам да си праша стаята с фин прах. Мастилото се пълни много лесно и бързо и вече заместителите са по 10лв цяла бутилка. Принтирам цветно често, брошури, разни цветни word файлове, етикети и прочие. 

Гледах нови, та въпроса ми е има ли резонен смисъл да купя нещо с цена 250-300лв или да се придържам към 100 левова пръчка колкото да има нещо (и моя мега стария до сега ми вършеше работа, стига да му е пълно мастилото)? 

Примерно гледах това CANON PIXMA G1411 ЦВЕТЕН за 270лв https://www.technopolis.bg/bg/Printeri/P...1/p/551472
и единствения му плюс за мен на първо четене е само че мастилниците му са външни и директно наливаш мастило. 
или това МФУ https://www.technopolis.bg/bg/Kombiniran...0/p/559668

Някой ако има мнение за принтерите от опит да сподели.

П.С. Също така се чудя дали да е МФУ т.е. принтер и скенер или само принтер. Сканирам в годината 2,3 пъти но ако снимаш с телефона документ и го принтираш е същата работа.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам един стар Brother, черното спря да му работи преди десетилетие, но като скенер го използваме кажи речи ежедневно, а и цветно си принтира съвсем нормално. Мастилниците са по 5лв, та за 15 лв изкарва година и нещо принтиране на протоколи, скици и такива работи. Ползвали сме скенера за сканиране на всякакви щуротии от римски монети до **** и си върши екстра работа. Главното за мен е да има евтини консумативи и ако се използва често по-бърза скорост на принтиране, че по минута на лист е мъка да стоиш цял ден до него, ако сканираш нещо.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#3

Т.е. препоръчваш от евтините но с евтини заместители. И аз така мисля защото съм с евтин и евтини мастила, и се чудех каква толкова ще е разликата на принтер от 300лв и такъв от 100лв.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Виж в OLX
За 50лв има прилични попадения 3in1 с WiFi
Цитирай
#5

(2019-10-31, 13:25:56)solo5 написа:  Виж в OLX
За 50лв има прилични попадения 3in1 с WiFi
Иска ми се да е нов братле, в оелекс-а е пълно с идиоти и кофти неща на завишени цени а и няма как да го пробвам ако има дефект ще съм прецакан. 

Това че е с wi-fi бонус ли е, то всъщност не е ли по-скоро уайърлес както е безжичната мишка или клавиатура...

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

да уейърлес е
за мен е бонус, защото не е нужно да разпъваш кабели, ако е на неподходящо място
Сам при свързване трябва да се върже през кабел и после можеш да си го местиш
А също можеш да си ползваш през различни устройства без да се налага свързване, даже и през телефон

Не всички са кофти в OLX, вярно че има и много такива,
но се намират и читави хора
тънкият момент на ппокупка на принтер втора употреба е, че трябва да се купуват мастилници
И дори да го вземеш за 50лв, то мастилниците ще струват повече
А когато се купува нов идва с мастилници и макар и много по-малък обем от тези които ще закупиш после
но някои модели идват с черни мастилници за 700-800 листа, а когато си купиш след тях нормална мастилница ще изкараш към 1200-1500 листа
Но такива принтери нови са към 200-250лв
Цитирай
#7

От около 2 години ползвам Brother dcp j105

https://www.technopolis.bg/bg/Kombiniran...5/p/559604

Както спомена по-горе колегата има Wifi и се ползва от доста андроид устройства и лаптопи без да се занимаваш с кабели. Черната мастилница е около 15лв и наистина изкарва около 2400 копия, което мен лично ме устройва и въобще не се занимавам с цапане и пълнене на касети.

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk
Цитирай
#8

Супер!
На моя HP3060 мастилата скочиха много
и сигурно ще купувам нов, за да намаля разхода
Черната изкрва дп 190стр, а струва вече по 35лв
Този брадър изглежда много добре
Само бих избрал някой сходен модел, но
да може да сканира серийно
Цитирай
#9

Хора купих canon G1411, инсталирах софтуера му от фабричния диск с който дойде и изненада- инсталирал ми е софтуер за предния модел (който май се продава в индия) G1010. На кутията и лепенките на принтера ми са G1411 но щом в control panel ми пише че принтера ми е G1010 значи платката на тоя принтер си е за 1010 защото автоматично ми инсталира драйвъра от диска (а в него пише че има драйвъри за G1010,1110,1210,1410,*1411 точно няма,1510,1810,1910), и се чудя това някаква измамка ли е или.... т.е. на кутията на самия принтер пише че моделът е 1411 а автоматично от фабричен инсталационен диск ми инсталира стар драйвър 1010 а поне би трябвало да ми инсталира 1410.....

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Явно е напълно нормално
https://www.canon-europe.com/support/con...20(64-bit)
просто няма други driver за Canon PIXMA G1411.
Като потърсиш driver Canon PIXMA G1411 в www.google.com ти излиза G1010 series Full Driver https://www.canon-europe.com/support/con...20(64-bit)

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#11

Мерси брат, може и да е така.
И само ще постна това тук и друг път ще обясня и защо вече наистина намразих мастилените принтери.....  това отработено мастило излезе още с пускането на принтера.
   

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Какво принтираш,копираш чак толкова братле?
Аз като за последно се отдадох на лазерните мултифункционални машини ,доста скъпичко ми излезе моята машина но за сметка на това 3-4години нищо не съм правил по нея,не съм сменял патрони,касети, нищо нищичко като изключим само един път заседна един лист хартия по не знайни причини и това беше.
Не съм се занимавал с наливането на патрони и да се омазвам до ушите или каквото и да е било,да ходя да купувам патрони всеки 2-3месеца така както беше преди да я взема тая лазерната машина.Особено като не работят магазините в неделя да свърши патрона а да ти трябва нещо спешно ....Както казах много доволен от лазарната машина.
Вярно не се занимавам всеки ден с нея но като ми потрябва си е на лице Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

Що да копирам Чак толкова.... то просто тоя вид принтери G клас са такива, с мастилници вградени, не се омазваш до уши и тнт, наливаш тубата в резервоара ии принтираш и не го мислиш. С тая снимка исках да покажа че принтера така е програмиран че пак да те цака. След всяко принтиране и след всяко пускане (има една помпа вътре) изкомпва малко количество мастило за да почисти главата. Така функционират мастиленоструйните принтери но ри този точно да се зарадвам че ще ми излезе евтино понеже няма патрони с по 10мл мастило а се налива цяла туба от 135мл мастило но още на първия ден видях че са го програмирали така че да ти свършва нарочно мастилото бързо (тая помпа го изпомпва ненужно много, просто не е нужно толкова много да помпи). Това исках да кажа в заключение. Следващия принтер ще е с тонер определено. По-нататък пак ще дам отзиви за този моя.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)