Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

https://www.gsmarena.com/amazfit_gtr-review-2015.php

Ползвам го от 1 седмица, замени недоизпипания за мен Huawei WATCH GT1.

Някой ако има въпроси да пита смело.

Ще споделя плюсове спрямо GT1
+ лесна, макар и неофициална смяна на циферблатите, за целта има дори приложение създадено
+ много по-гъвкав интерфейс, позволява много повече фини настройки
+ има 2-3-4 програми, които да го контролират, с много настройки за известия - Notify & Fitness, Mi Bandage и др.
+ на теория по-добра батерия, на практика не знам още, аз го ползвам с АОД
+ raise to wake работи и при пуснат АОД режим.
+ долния бутон се настройва, какво да стартира
+ може да се зададе , в кой часови интервал да работи Raise to wake
+ управлява музиката, която се слуша на телефона
[Изображение: IMG-20191030-201545.jpg]
+ може да се създаде custom vibration pattern за всяко приложение, повикване, смс и т.н., много приятна екстра Smile
+ може да се обучи, да не брои стъпки, като си зад волана

И няколко минуса отново спрямо GT1:
- не измерва нон стоп пулса, минималния интервал е на 1 минута. Другите опции са 5, 10 и на 30 мин. Донякъде това е и предимство спрямо GT1. Според човека.
- има оплаквания за точността на ГПС-а, спрямо GT1 "лови" спътници доста по-бавно.
- няма алтиметър, т.е. има, но го изчислява спрямо показанията на барометъра и гпс-а. На открито показва правилно, на закрито - свободни съчинения.
[Изображение: IMG-20191029-182447.jpg]
- няма SHOW TIME режим
- няма опцията за закриване с длан, при коята изгасва екрана. Предполагам , че в кино/театър ще трябва ръчно да пусна DND режим. Не съм го установил все още как се процедира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Днес е ден за ъпдейти (първо ЕМУИ10, после и нов фируер за GTR).

Нововъведението е PAI:
[Изображение: Screenshot-20191114-145037-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20191114-145052-com.jpg]

А това батерията е с постоянен АОД:
[Изображение: Screenshot-20191114-145045-com.jpg]

Доволен съм. И най-вече от времето и усилията, за които си слагаш къстъм циферблат.
Цитирай

Emzo@
Въпроси:
АОД–а един вид и скучен като на GT-то ли е? Или като на wear os-a повечето си имат собствени минималистични "лица"
Може ли да се настройва якостта на аод-а?
За шрифта- може ли да се променя размера и могат ли да се четат целите имейли примерно или само кой ти го е пртил и заглавието ( като тук съм наясно, че зависи и от имей клиента в телефона)
Тайм аута - времето за което стои съобщението на екрана може ли да се настройва/ увеличава

С телефона как е връзката - здрава ли е като на GT? При излизане извън обхват закачат ли се всеки път автоматично или при по-дълго рзделяне се налага ръчно да ги свързваш
И с кое приложение работи с amazfit или на ксиаоми mi fitли какво беше там

Загледал съм го че му е му е много добра цената от няколко дена в амазон. Само това че има един такъв голям безел ме спира.
Цитирай

Тези от Xiaomi не спират да ме изомяват. Защо опции, които са били налични в предишни модели не ги предлагат в по-новите си топ модели. Stratos 2 има опцията за закриване с длан, при коята изгасва екрана, GTR няма? Другото което не ми допада на визия е много широкият метален ринг около стъклото. Не знам на живо как е но по видеата така ми се трува, че е.

Samsung Galaxy Note 10+ Aura Black
Samsung Galaxy Note 8 - black
Huawei P Smart Z
Samsung Note 4
Xiaomi Redmi Note 6 pro
Цитирай

Rumo - 2 скучни вида са - цифров и аналогов.

Цифровия:
[Изображение: IMG-20191114-221131.jpg]
Аналоговия:
[Изображение: IMG-20191114-221153.jpg]

Mail:
[Изображение: IMG-20191114-221047.jpg]

Яркостта на АОД е вързана с настройката на екрана. Ако е на макс и той е на МАКС, ако не на ауто и той е на ауто.

Блутут връзката е перфектна, и апарата и часовника са с 5.0. Аз имах много ядове с връзката с ГТ1, постоянно се разпадаше.
Тук няма НИКАКВИ проблеми, ползвам го с Амазфит, но има и още 3-4 алтернативни приложения.
Шрифта не може да се променя или поне не и официално чрез приложението.

Ako искаш да го видиш на живо - драсни/звънни ми.

Вечер заспивам на светещ АОД, по някое време ако се събудя или сутрин - екрана е изгаснал. Или следи по пулса, че си заспал или при пълна липса на движение го гаси.

Сравнение с ГТ1:
[Изображение: IMG-20191024-204541.jpg] [Изображение: IMG-20191024-204612.jpg] [Изображение: IMG-20191024-204712.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • rumo
Цитирай

АОД-а пак малко по-добре, че има и крачки. Ако е вързан и с авто яркостта, то би трябвало да е вижда добре и на слънце или поне на открито.
Гледам, че и 2-та ги имаш. Минималната яркост по-ниска ли е от на ГТ. Че много силно свети тоя хуавей. На тъмно вади очи и ме дразни, ако я намалят ще се спести още много енергия.

За изгасянето на екрана му трябва време на покой. Най-вероятно тук е доста по-дълго. Някой заспиват веднага след като ги свалиш
Цитирай

Вече го разкарах ГТ1.
Яркостта си има доста ниско ниво, но и ауто режима работи добре.
Цитирай

Аз пък недоумявам защо на почти всичките си нови модели са зарязали варианта да има налична вградена памет за музика, а трябва да размъкваш телефона навсякъде. Значи, хем не е истински смарт часовник, хем продължават да режат от възможностите. Скоро за 200лв повече ще се получава същото, което се получава от гривна за 60лв.
Въпреки това, виждам, че си с варианта от алуминий. Споделят се опасения, че точно заради това, е доста податлив на драскотини и увреждане при удари. При теб как стоят нещата, има ли някакви драскотини, налага ли се да се пази и да се внимава, лесно ли се драска? И още, какво те накара да избереш този, пред GTS, в случай че си разгледал и него?

Samsung Galaxy Note 9 + LG V10
Цитирай

GTS не ми допада като форма.
Определено не му "тръпна".

Драска се, ударих го вчера, но пък лесно се излекува:
[Изображение: IMG-20191118-124815.jpg] [Изображение: IMG-20191118-125346.jpg] [Изображение: IMG-20191118-125353.jpg]
Цитирай

Какво поправи с гумичката? И моя active се драска много лесно, алуминий е[Изображение: RypyWTO.jpg]

Huawei Mate 10 Pro 
Galaxy Watch Active 2

Цитирай

Дори и на сравнително скъпите часовници от по 1000-2000лв се драска черното покритие, какво остава за тези.
Особенно пък отдолу да е алуминий- святка си веднага. Отделно алуминият е мек и при малко по-сериозно чукване ще се и деформира.
Определно трябва да се избягва такъв вариант
Цитирай

Търкаш яко с гумичката и следата изчезва. Един вид пастиране правиш Big Grin

Стоманената версия е по-добър вариант, да.

Ама не ми хареса, че е толкоз светла.
Карай, като стане в окаяно състояние - следващия модел Smile
Цитирай

Ако някой го интересува продавам GTR 47mm Stainless Steel, вчера пристигна и не съм го разпечатвал, просто ми е малка китлата и като поръчвах не го съобразих.
Цитирай

Един интересен аксесоар, на който случайно попаднах:
https://ru.aliexpress.com/item/400040968...b201603_53
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)