Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

https://www.gsmarena.com/amazfit_gtr-review-2015.php

Ползвам го от 1 седмица, замени недоизпипания за мен Huawei WATCH GT1.

Някой ако има въпроси да пита смело.

Ще споделя плюсове спрямо GT1
+ лесна, макар и неофициална смяна на циферблатите, за целта има дори приложение създадено
+ много по-гъвкав интерфейс, позволява много повече фини настройки
+ има 2-3-4 програми, които да го контролират, с много настройки за известия - Notify & Fitness, Mi Bandage и др.
+ на теория по-добра батерия, на практика не знам още, аз го ползвам с АОД
+ raise to wake работи и при пуснат АОД режим.
+ долния бутон се настройва, какво да стартира
+ може да се зададе , в кой часови интервал да работи Raise to wake
+ управлява музиката, която се слуша на телефона
[Изображение: IMG-20191030-201545.jpg]
+ може да се създаде custom vibration pattern за всяко приложение, повикване, смс и т.н., много приятна екстра Smile
+ може да се обучи, да не брои стъпки, като си зад волана

И няколко минуса отново спрямо GT1:
- не измерва нон стоп пулса, минималния интервал е на 1 минута. Другите опции са 5, 10 и на 30 мин. Донякъде това е и предимство спрямо GT1. Според човека.
- има оплаквания за точността на ГПС-а, спрямо GT1 "лови" спътници доста по-бавно.
- няма алтиметър, т.е. има, но го изчислява спрямо показанията на барометъра и гпс-а. На открито показва правилно, на закрито - свободни съчинения.
[Изображение: IMG-20191029-182447.jpg]
- няма SHOW TIME режим
- няма опцията за закриване с длан, при коята изгасва екрана. Предполагам , че в кино/театър ще трябва ръчно да пусна DND режим. Не съм го установил все още как се процедира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес е ден за ъпдейти (първо ЕМУИ10, после и нов фируер за GTR).

Нововъведението е PAI:
[Изображение: Screenshot-20191114-145037-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20191114-145052-com.jpg]


А това батерията е с постоянен АОД:
[Изображение: Screenshot-20191114-145045-com.jpg]


Доволен съм. И най-вече от времето и усилията, за които си слагаш къстъм циферблат.
Цитирай
#3

Emzo@
Въпроси:
АОД–а един вид и скучен като на GT-то ли е? Или като на wear os-a повечето си имат собствени минималистични "лица"
Може ли да се настройва якостта на аод-а?
За шрифта- може ли да се променя размера и могат ли да се четат целите имейли примерно или само кой ти го е пртил и заглавието ( като тук съм наясно, че зависи и от имей клиента в телефона)
Тайм аута - времето за което стои съобщението на екрана може ли да се настройва/ увеличава

С телефона как е връзката - здрава ли е като на GT? При излизане извън обхват закачат ли се всеки път автоматично или при по-дълго рзделяне се налага ръчно да ги свързваш
И с кое приложение работи с amazfit или на ксиаоми mi fitли какво беше там

Загледал съм го че му е му е много добра цената от няколко дена в амазон. Само това че има един такъв голям безел ме спира.
Цитирай
#4

Тези от Xiaomi не спират да ме изомяват. Защо опции, които са били налични в предишни модели не ги предлагат в по-новите си топ модели. Stratos 2 има опцията за закриване с длан, при коята изгасва екрана, GTR няма? Другото което не ми допада на визия е много широкият метален ринг около стъклото. Не знам на живо как е но по видеата така ми се трува, че е.
Цитирай
#5

Rumo - 2 скучни вида са - цифров и аналогов.

Цифровия:
[Изображение: IMG-20191114-221131.jpg]
Аналоговия:
[Изображение: IMG-20191114-221153.jpg]

Mail:
[Изображение: IMG-20191114-221047.jpg]

Яркостта на АОД е вързана с настройката на екрана. Ако е на макс и той е на МАКС, ако не на ауто и той е на ауто.

Блутут връзката е перфектна, и апарата и часовника са с 5.0. Аз имах много ядове с връзката с ГТ1, постоянно се разпадаше.
Тук няма НИКАКВИ проблеми, ползвам го с Амазфит, но има и още 3-4 алтернативни приложения.
Шрифта не може да се променя или поне не и официално чрез приложението.

Ako искаш да го видиш на живо - драсни/звънни ми.


Вечер заспивам на светещ АОД, по някое време ако се събудя или сутрин - екрана е изгаснал. Или следи по пулса, че си заспал или при пълна липса на движение го гаси.

Сравнение с ГТ1:
[Изображение: IMG-20191024-204541.jpg] [Изображение: IMG-20191024-204612.jpg] [Изображение: IMG-20191024-204712.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • rumo
Цитирай
#6

АОД-а пак малко по-добре, че има и крачки. Ако е вързан и с авто яркостта, то би трябвало да е вижда добре и на слънце или поне на открито.
Гледам, че и 2-та ги имаш. Минималната яркост по-ниска ли е от на ГТ. Че много силно свети тоя хуавей. На тъмно вади очи и ме дразни, ако я намалят ще се спести още много енергия.

За изгасянето на екрана му трябва време на покой. Най-вероятно тук е доста по-дълго. Някой заспиват веднага след като ги свалиш
Цитирай
#7

Вече го разкарах ГТ1.
Яркостта си има доста ниско ниво, но и ауто режима работи добре.
Цитирай
#8

Аз пък недоумявам защо на почти всичките си нови модели са зарязали варианта да има налична вградена памет за музика, а трябва да размъкваш телефона навсякъде. Значи, хем не е истински смарт часовник, хем продължават да режат от възможностите. Скоро за 200лв повече ще се получава същото, което се получава от гривна за 60лв.
Въпреки това, виждам, че си с варианта от алуминий. Споделят се опасения, че точно заради това, е доста податлив на драскотини и увреждане при удари. При теб как стоят нещата, има ли някакви драскотини, налага ли се да се пази и да се внимава, лесно ли се драска? И още, какво те накара да избереш този, пред GTS, в случай че си разгледал и него?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#9

GTS не ми допада като форма.
Определено не му "тръпна".

Драска се, ударих го вчера, но пък лесно се излекува:
[Изображение: IMG-20191118-124815.jpg] [Изображение: IMG-20191118-125346.jpg] [Изображение: IMG-20191118-125353.jpg]
Цитирай
#10

Какво поправи с гумичката? И моя active се драска много лесно, алуминий е[Изображение: RypyWTO.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#11

Дори и на сравнително скъпите часовници от по 1000-2000лв се драска черното покритие, какво остава за тези.
Особенно пък отдолу да е алуминий- святка си веднага. Отделно алуминият е мек и при малко по-сериозно чукване ще се и деформира.
Определно трябва да се избягва такъв вариант
Цитирай
#12

Търкаш яко с гумичката и следата изчезва. Един вид пастиране правиш Big Grin

Стоманената версия е по-добър вариант, да.

Ама не ми хареса, че е толкоз светла.
Карай, като стане в окаяно състояние - следващия модел Smile
Цитирай
#13

Ако някой го интересува продавам GTR 47mm Stainless Steel, вчера пристигна и не съм го разпечатвал, просто ми е малка китлата и като поръчвах не го съобразих.
Цитирай
#14

Един интересен аксесоар, на който случайно попаднах:
https://ru.aliexpress.com/item/400040968...b201603_53
Цитирай
#15

Да съживя малко темата!
От 3 месеца ползвам този модел и мнението ми е:
+ много добър живот на батерията спокойно изкарван 15 дни.
+ дисплея е ясно видим и при силна светлина, като автоматичната яркост се регулира добре.
+ богат избор от watchfaces


- GPS-ът е абсолютна трагедия! Крайно разочарован съм. Отнема му страшно много време да намери спътник, а много често изобщо не намира!!!
- Отчитането на съня е трагично, точно колкото GPS.
Съветвам хората,които си търсят часовник с GPS tracking за да си проследяват тренировките на открито изобщо да не си дават парите нито за GTR нито за GTS. В това отношение същата работа ще ви върши обикновена смарт гривна.
Купих го най-вече заради GPS за да не нося телефона винаги с мен докато тичам и карам велосипед,но в случая този часовник е абсолютно безполезен. Дори когато намери спътник,точността му е трагична!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#16

Така е за гпс-а.
Уви.
Цитирай
#17

T-Rex е с по - добър GPS, но не съм и прекалено разочарован от GTR. Но аз взех GTR заради по - големия дисплей и по класическия стил на самия часовник, както и това че е по - тънък. Като цяло съм доволен и от T-Rex и от GTR но ще остана с GTR.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#18

Онзи ден в движение ми хвана сигнал на дяволската екопътека, поне 15 пъти извибрира гпс лост. На другия ден на друга екопътека изобщо не хвана сигнал за 15мин стоене на едно място. Направо си е жив зян. А за точността да не говорим, но аз основно го ползвам за нотификации.
Цитирай
#19

Ще го тествам пак тия дни, надявам се да не е толкова зле колкото при теб. T-Rex също ми е губил сигнала, даже имаше един трак при който липсваше част от маршрута. Просто явно тия часовници не са изобщо читави за такива неща.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#20

Моят GTR е в сервиза в момента,че се появиха някакви бъгове в графиката. След като ми го върнат ще ви направя демонстрация :-D.
Наистина съжалявам,че го купих...

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#21

Днес специално тествах след последния ъпдейт на фирма как е положението. Моят се ъпдейтна днес, вчера бях с друг часовник така че не знам кога се е появил ъпдейта. Ами свърза се за по малко от минута на открито(да не казвам под 30с., и измери каквото трябва безгрешно без да се разкача. И това в автомобил. Не знам дали новите партиди са по добри, фирмуера новия или просто аз имам късмет с моята бройка.

[Изображение: d0d0847d5dbd35ed423259145e288fa7.jpg][Изображение: 720e51783b981d7572bacb5ebf745fd0.jpg][Изображение: 3575f8ab15761ca9a5859e26dc63cbfe.jpg]

Sent from my LM-G710
Цитирай
#22

Това е снимка,която съм направил преди време,че остах втрещен.
Подчертавам,че съм се движил на право и върху блока и зад него не съм обикалял! :-D


Прикачени файлове Миниатюри
   

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#23

Не е до партиди, аз 4 сменям вече, не е тайна, че ГПС-а е жив зян Smile
Цитирай
#24

Е добре де, след като GPS ви е толкова важен, кой е подобен от конкурентите модели, или от същата марка? T-rex със сигурност е с по добър GPS, но сензорите му са орязани малко, самсунг и хуавей кои са моделите в този ценови клас с подобна батерия и по - добър GPS?
Цитирай
#25

Huawei watch gt/ gt 2 са с отлиен гпс и подобен живот на батерията.
Самсунг, гпс-а е ок, ама батерията с него ще стопи за отрицателно време
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)