Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и препоръки за Андроид 10 -beta версии
#51

(2019-11-21, 12:08:00)venes написа:  Направи ли mount от recovery.Щом в xda го пишат,значи  става.
Couldnt mont/sd card
Цитирай
Аксесоари
#52

Явно,става само с четец на карти,а не както предполагам си ти с флашка.
Сега се сетих.Виж в опции на програмиста за usb и си поиграй с настройки.Външната памет трябва да е форматирана така.
exFat

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#53

https://www.androidsage.com/2019/10/29/d...pdate-zip/

Тука защо файла за Oneui 2.0 Android 10 e 1,7 GB
Цитирай
#54

Eто го начина:
HOW-TO update Note 10 (small) to Beta 2
Hard reset needed! You will lose any data on your phone!
First of all you have to downgrade to N970FXXU1ASJ2 ROM (Pie). Download it and flash with Odin.
Phone will fail to boot several times and finally asks to do Factory Reset. Do it. Then wait until welcome screen and turn off the phone.
Download BOTH beta ZIPs. Call it somehow (like update_b1.zip and update_b2.zip).
Boot your phone into recovery mode and apply update_b1.zip by ADB.
When done phone will restart. Now you need to press and hold both volume keys to go to download mode. You can even start pressing keys before reboot if you have problems with quick reaction
In download mode press Vol- to cancel. Then quickly press and hold Vol+ and Power keys. Phone boots into recovery again.
Now you should be able to sideload update_b2.zip! ADB works.
Wait for phone to boot to welcome screen. Reboot to recovery and do Wipe data again.
That's all. Now you have Beta2

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#55

(2019-11-21, 12:59:22)Ивайло69 написа:  Eто го начина:
HOW-TO update Note 10 (small) to Beta 2
Hard reset needed! You will lose any data on your phone!
First of all you have to downgrade to N970FXXU1ASJ2 ROM (Pie). Download it and flash with Odin.
Phone will fail to boot several times and finally asks to do Factory Reset. Do it. Then wait until welcome screen and turn off the phone.
Download BOTH beta ZIPs. Call it somehow (like update_b1.zip and update_b2.zip).
Boot your phone into recovery mode and apply update_b1.zip by ADB.
When done phone will restart. Now you need to press and hold both volume keys to go to download mode. You can even start pressing keys before reboot if you have problems with quick reaction
In download mode press Vol- to cancel. Then quickly press and hold Vol+ and Power keys. Phone boots into recovery again.
Now you should be able to sideload update_b2.zip! ADB works.
Wait for phone to boot to welcome screen. Reboot to recovery and do Wipe data again.
That's all. Now you have Beta2


Явно ще чакам .....
Цитирай
#56

Това е beta 1 Beta1 (28 Oct) ASJ2 -> ZSJF : N970F_ASJ2_ZSJF Тoй е през adb.Beta2 (18 Nov) ZSJF -> ZSK8 : N970F_ZSJF_ZSK8 INSTALL VIA SD-CARD METHOD! е значително по-малък.Той надгражда.За това трябва да инсталираш бета 1 и след това бета 2.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#57

(2019-11-21, 12:20:31)venes написа:  Явно,става само с четец на карти,а не както предполагам си ти с флашка.
Сега се сетих.Виж в опции на програмиста за usb и си поиграй с настройки.Външната памет трябва да е форматирана така.
exFat
Същата работа.....Не става. Не открива нищо!
Цитирай
#58

(2019-11-21, 12:59:22)Ивайло69 написа:  Eто го начина:
HOW-TO update Note 10 (small) to Beta 2
Hard reset needed! You will lose any data on your phone!
First of all you have to downgrade to N970FXXU1ASJ2 ROM (Pie). Download it and flash with Odin.
Phone will fail to boot several times and finally asks to do Factory Reset. Do it. Then wait until welcome screen and turn off the phone.
Download BOTH beta ZIPs. Call it somehow (like update_b1.zip and update_b2.zip).
Boot your phone into recovery mode and apply update_b1.zip by ADB.
When done phone will restart. Now you need to press and hold both volume keys to go to download mode. You can even start pressing keys before reboot if you have problems with quick reaction
In download mode press Vol- to cancel. Then quickly press and hold Vol+ and Power keys. Phone boots into recovery again.
Now you should be able to sideload update_b2.zip! ADB works.
Wait for phone to boot to welcome screen. Reboot to recovery and do Wipe data again.
That's all. Now you have Beta2

Това е възможно най-лошия метод със загуба на данни.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#59

Ако по друг начин не става то значи си е най-добрия, да не говорим, че след голям ъпдейт ресета е задължителен.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#60

До сега двете бети съм инсталирал без ресет.Всичко е О.К. И с один съм инсталирал без ресет.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#61

И аз съм без ресет.
Не е задължително, препоръчително е.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#62

И в XDA и в 4PDA се препоръчва да, но щом се, значи има защо. Аз също през годините съм се убедил, че е така.Друго си е на чисто.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#63

Като инсталираме официалното, тогава ще му теглим един ресет, сега е само ей така "играчка"

Не си тровете нервите по други методи, вземете на заем една сд карта и му бутнете бета 2, метода отнема 10минути.

Като сте на Андроид 9, първо adb бета 1, после сд карта.
Само кеш триете и сте в играта, без ресет.
Телефона с бета 1, не върви много много добре, но с бета 2 е чук и батерия и бързина.
Не се усеща вече "Самсунски софтуер"- НАЙ-ПОСЛЕSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#64

Victormihov, venes, тук не ставаше въпрос Вие как и какво предпочитате, а за колегата, който иска да си качи двойката, че това е единствения начин и ресета не трябва да го притеснява а напротив.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#65

Андроид 10 официално някой знае ли кога ще го получим?
Цитирай
#66

Някой, който си е сложил бета на 10, може ли да провери дали вече може да се снима в RAW с широкоъгълната или с телефото камерите, или все още си е само с основната?
Цитирай
#67

(2019-11-21, 15:03:59)Victormihov написа:  Като инсталираме официалното, тогава ще му теглим един ресет, сега е само ей така "играчка"

Не си тровете нервите по други методи, вземете на заем една сд карта и му бутнете бета 2, метода отнема 10минути.

Като сте на Андроид 9, първо adb бета 1, после сд карта.
Само кеш триете и сте в играта, без ресет.
Телефона с бета 1, не върви много много добре, но с бета 2 е чук и батерия и бързина.
Не се усеща вече "Самсунски софтуер"- НАЙ-ПОСЛЕSmile

Колега а без да съм инсталирал бета 1 може ли да сложа бета 2 чрез СД картата 

Ex Htc Hero ->Ex Samsung Galaxy S ->Ex Motorola XT910-> Ex Samsung Ativ S -> Ex ZTE 5s -> Ex K910 Vibe Z -> Ex Samsung Note 4 -> Samsung Galaxy S7 ->Ex Samsung Note 9.. Samsung Note 10 +to be continued... waiting for Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#68

(2019-11-21, 16:14:22)ivanov_km написа:  Андроид 10 официално някой знае ли кога ще го получим?
Май началото на 2020.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#69

Този ъпдейт за Ноут 10 (без плюс), който е за през мемори карта, ако го преименувам и се опитам да сложа през adb, дали ще стане?
Или първо да сложа бета 1 през adb и тогава да опитвам?
Цитирай
#70

(2019-11-21, 17:48:58)yankoa написа:  Някой, който си е сложил бета на 10, може ли да провери дали вече може да се снима в RAW с широкоъгълната или с телефото камерите, или все още си е само с основната?
Само с основната.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 1 потребител изказва благодарност на venes за това мнение:
  • yankoa
Цитирай
#71

Първо Бета 1, после Бета 2.
Щом пише със сд карта, правете го така.
Внимавайте да не объркате файлове.
Не, че ще има брик, но все пак ще трябва да ресетвате.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#72

Омръзнаха ми Самсунг с тия ъпдейти....S8 го отписаха....Андроид 10 имат доста по евтини телефони...

След година и половина ще отпишат и Ноут 10
Цитирай
#73

Ако искаш ъпдейти- Xiaomi, iPhone.
Самсунг са 2 ъпдейта и то винаги със сериозни закъснения.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#74

То пък все едно нещо революционно носят тия ъпдейти...
Не че ги оправдавам - категорично не. Но не виждам и сериозна драма.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#75

(2019-11-21, 21:33:46)arrogant написа:  То пък все едно нещо революционно носят тия ъпдейти...
Не че ги оправдавам - категорично не. Но не виждам и сериозна драма.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Само истински фен на самсунг може да каже такова нещо, страшна работа сте вие, като секта Big Grin

(2019-11-21, 20:45:49)macko166 написа:  Омръзнаха ми Самсунг с тия ъпдейти....S8 го отписаха...

S8 го отписаха още 2018-та година, точно година след представянето му, ще питаш как и ще ти кажа, дори не му добавиха Project Treble, което ясно значеше, че не планират да го ъпдейтват особено много.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)