Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Физическо изключване на мобилните данни
#1

Обръщам се към всички от вас които имате нужните технически познания . Относно Самсунг Галакси смартфоните , има ли чип който да отговаря за мобилните данни или на кратко за интернета който ползваме от оператора . При наличието на хардуерен компонент , бих искал да го изключа физически когато пожелая .
Цитирай
Аксесоари
#2

Само софтуерно, през падащото меню или от настройките!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Физически? Може да се пробваш да го разпоиш. Smile
Това не е щепсел. Не знам каква е идеята, но можеш си спреш мобилния от оператора или да си вземеш някой стар телефон без такива екстри
Това разбира се не отговаря на условието "когато пожелая"
Само софтуерно както е казал колегата по-горе
Цитирай
#4

„Бpaтятa“ cъздaвaт ĸoмпaниятa МРС, ĸoятo oтĸpитo ce peĸлaмиpa в coциaлнитe мpeжи, вĸлючитeлнo и в Тwіttеr. Te ĸyпyвaли oт Gооglе цeли пapтиди cмapтфoни Nехuѕ 5 и Nехuѕ 5Х и ги пpoмeняли – физичecĸo изĸлючвaнe нa миĸpoфoнa, нa ĸaмepитe, мoдyлитe зa бeзжичнa вpъзĸa и чипa зa oпpeдeлянe нa гeoлoĸaциятa.

Извадката от тема в калдата ясно пояснява ,че на практика е възможно това да бъде постигнато . Важното е как може да бъде постигнато физическото изключване . Кой компонент отговаря за мобилния интернет . В по старите версии на андроид като версия 5 съм инсталирал приложение което позволява само чрез парола да бъде пуснат интернета през WIFI или Мобилни данни . Проблемът е там , че приложението не работи на новите андроид версии . Затова се интересувам от физическото изключване на мобилните данни . Ентусиаст съм и не ме устройва спирането на интернета чрез мобилния оператор .
Цитирай
#5

И всеки път като искаш да го спреш разглобяваш телефона, разпояваш, после в обратния ред.
Не че искам да ти влияя, но идеята ти е абсурдна.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#6

Имах предвид да запоя прекъсвач (бутон старт/стоп) от който да включвам или изключвам когато поискам модулът . Съгласен съм и да разпоя въпростния модул и въобще да не ползвам интернет от оператора . Интересувам се от това само кой е модулът .
Цитирай
#7

(2019-11-05, 22:04:13)plamski_246 написа:  Имах предвид да запоя прекъсвач (бутон старт/стоп) от който да включвам или изключвам когато поискам модулът . Съгласен съм и да разпоя въпростния модул и въобще да не ползвам интернет от оператора . Интересувам се от това само кой е модулът .
Това някакъв майтап ли е ?
Цитирай
#8

Като вариант мога да ти предложа да влезеш в настройките на сим картата и от интернет настройките да промениш,добавиш или премахнеш буква или цифра от името или паролата на оператора и-воала-интернет йок,интернет вар.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#9

Извинявам се , но се надявам все пак да има някой който да не ме критикува за това че искам нещо неприсъщо за обикновенния потребител и да сподели това кой е въпросният модул и как да го премахна . Щом има хора които са го правили значи , че е възможно . Въпросът е как ?
Цитирай
#10

Е,извинявай за критиката,но желанието ти е меко казано абсурдно и малко несериозно.Надявам се си виждал разглобен смартфон и сам можеш да си представиш че добавянето на физически елементи по корпуса на устройството е крайно некрасиво,което теб не те интересува,и крайно непрактично.Поставянето на копче за вкл/изкл. няма да отговори на условието ти да го натискаш когато си поискаш.Най вероятно при всяко поставяне в джоб или чанта копчето ще се натиска само без значение ти какво искаш.Премахването на чип също не отговаря на това изискване.В предния си пост ти написах според мен най-доброто за теб решение.Променяш настройка-няма нет.Коригираш настройката-имаш нет.И забележи само-това става когато си поискаш.Айде да си лягаме вече,че по това време и аз само за глупости си мисля.Утре пак в 6.00 сме на крак.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#11

Най елементарното което ми идва е някак си да му изключваш антената. Това обаче нърви с лоши странични ефекти.

Doogee S30
Цитирай
#12

Това ще му спира и мобилната връзка и няма да може да провежда разговори.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#13

Всеки GSM телефон, дори и най обикновения, който и свързан към мобилна мрежа, може и се локализира чрез IMEI кода си от клетките с които е свързан. Ако искаш да провеждаш разговори, ще те локализират. Няма как!

Doogee S30
Цитирай
#14

(2019-11-06, 20:13:24)guitman написа:  Всеки GSM телефон, дори и най обикновения, който и свързан към мобилна мрежа, може и се локализира чрез IMEI кода си от клетките с които е свързан. Ако искаш да провеждаш разговори, ще те локализират. Няма как!
Абе имей кода нали е цивров код не е сигнал че да излъчва.....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#15

Вярно, че раздела е "Общи приказки", но съм изумен от тек-грамотността и мисленето на повече включили се в темата...

plamski_246, LTE/5G модема е част (в общия случай) от SoC-а, от една страна, от друга, той отговаря не само за мобилните данни, но и за voice-а и дори и ако приемем, че има начин да бъде изключван хардуерно, то ще загубиш и телефонията.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#16

Да,голяма част от чарколяците в апаратите са миниатюрни и обединени в по-големи чипове,казано на прост език.Въпросното копче и неговия монтаж са почти невъзможни.Освен това са зависими едно от друго,изключиш ли 1,най-вероятно 5 няма да бачкат...Отделно преноса на глас в случая VoLTE се извършва върху мобилни данни......

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

С цялото ми уважение към автора, тази тема ми прилича на пародия на Направи си сам. Ако си виждал хардуера на съвременен телефон би трябвало да си наясно, че за да правиш каквито и да са модификации по него ти трябва специализирана апаратура, а пък да говорим за "да си му лепна едно копченце и да си го цъкам" направо звучи смешно.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)