Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

(2021-02-20, 21:41:38)Чо :) написа:  Тази ще я терминират, няма как същата да издадат.
Със сигурност ще е друга (последните цифри).
Спряха да издават с 5574 44xx, защото преди са били за Украйна и на много места в Европа не ги приемаха, започнаха 5574 27хх.
Ако са оправили проблема, може и пак на 4453 да дават, но поне не би трябвало да има проблем с *Pay.
Ако някой, който скоро си е правил Curve може да каже с какви цифри започва.
Bu
Съдейки по новата виртуална ,която се появи в приложението,картата пак ще е с 4453
Цитирай
Аксесоари

@"Чо Smile" , след като свалих твоя ап за гледането на картите в G-Pay, установих, че и главната ми карта от револют е вкараната в G-Pay. Някой би ли обяснил как това е възможно, при положение, че не съм я вкарвал аз. Супер, че работи ама как е стигнала до там въобще. Досега съм вкарвал само виртуална карта там.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2021-02-25, 14:02:50)niki1999kir написа:  @"Чо Smile" , след като свалих твоя ап за гледането на картите в G-Pay, установих, че и главната ми карта от револют е вкараната в G-Pay. Някой би ли обяснил как това е възможно, при положение, че не съм я вкарвал аз. Супер, че работи ама как е стигнала до там въобще. Досега съм вкарвал само виртуална карта там.

Предположения:
В Revolut в секцията карти, под картата е имало бутон [Добявяне към GPay] и 'някой' го е натиснал.
При преинсталиране едно от запитванията (тези, които 'някои хора' дават next, next, next, без да четат) също е за добавяне.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Нали на револют картите не можеха да се добавят в G-Pay освен ако не направиш схемата със смяна на адреса и то само за виртуална карта?
БИН-а на моята основна карта е 5237 4607.
Преди съм пробвал няколко пъти да я добавям в G-Pay и винаги даваше грешка.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2021-02-25, 16:24:12)niki1999kir написа:  Нали на револют картите не можеха да се добавят в G-Pay освен ако не направиш схемата със смяна на адреса и то само за виртуална карта?
БИН-а на моята основна карта е 5237 4607.
Преди съм пробвал няколко пъти да я добавям в G-Pay и винаги даваше грешка.

Откакто има официално Google Pay за България (17.11.2020), може и с карти български BIN, за банките/финтех, които има спроразумения с Google Pay (Revolut, Curve, TransferWise, Monese, Viva Wallet, Paynetics (Phyre, A1 Wallet, Pay by Vivacom, BACB Pay)).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Както казах по- горе,новата ми карта пак е 5574 4453 и за съжаление все още не може да се добави в Гугъл пей,но пък успешно се добави в часовник с Гармин пей и успешно платих в Метро К&К.
Цитирай

Вече на няколко места ми отказва плащане с 5574 2756
Цитирай

(2021-02-28, 17:51:37)danilov написа:  Вече на няколко места ми отказва плащане с  5574 2756

Явно още има POS усройства, които не са обновени и този BIN го няма в разрешените.

Моля, изисквайте бележка, с която Ви разпечатва при отказа ИЛИ ако не издава такава може и последваща белжка, с която сте платили на същото устройство с ДРУГА карта. 
С данните бележките може да информираме банката, към която е POS устройсвото да си го/ги актуализира. Най-вероятно и всички други нейни устройства, няма да имат този BIN като разрешен.

* * * 

Има още нещо съществено!
Дали се ползвали Curve карта директно (с този BIN) ИЛИ сте ползвали токенизирана версия, т.е. ползвате през усройсво *Pay (Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Wena Pay, Fitbit Pay, ...)
В случай през *Pay - вече има ДРУГ BIN, който може да се прочете с друго Android устройсво и програма като тази (за Andoid 10 и по-стари) или тази (за Andoid 11 и по-стари) - става въпрос за android версията на устройството, на което е иснталирана тази програма. На устройството, на което му търсим токенизирания bin няма значение каква му е версията (android, ios, друго, гривна, часовник).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2021-02-28, 23:20:08)Чо написа:  Явно още има POS усройства, които не са обновени и този BIN го няма в разрешените.

Моля, изисквайте бележка, с която Ви разпечатва при отказа ИЛИ ако не издава такава може и последваща белжка, с която сте платили на същото устройство с ДРУГА карта. 
С данните бележките може да информираме банката, към която е POS устройсвото да си го/ги актуализира. Най-вероятно и всички други нейни устройства, няма да имат този BIN като разрешен.

* * * 

Има още нещо съществено!
Дали се ползвали Curve карта директно (с този BIN) ИЛИ сте ползвали токенизирана версия, т.е. ползвате през усройсво *Pay (Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Wena Pay, Fitbit Pay, ...)
В случай през *Pay - вече има ДРУГ BIN, който може да се прочете с друго Android устройсво и програма като тази (за Andoid 10 и по-стари) или тази (за Andoid 11 и по-стари) - става въпрос за android версията на устройството, на което е иснталирана тази програма. На устройството, на което му търсим токенизирания bin няма значение каква му е версията (android, ios, друго, гривна, часовник).

Мм даа. Неуспешните опити бяха с Google pay и след проверка видях, че бина е различен.

Между другото Google Pay, не го вижда в Google play за България.
Цитирай

Revolut вече и в България.
https://mobilebulgaria.com/news/revolut-...-balgariya

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Здравейте, някой има ли опит с TransferWise дебитна карта и G-pay, че в момента има оферта за безплатна и мисля да си поръчам.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

(2021-03-03, 18:56:00)mg22 написа:  Здравейте, някой има ли опит с TransferWise дебитна карта и G-pay, че в момента има оферта за безплатна и мисля да си поръчам.

При мен работи в GPay, но аз имам физическа карта (5374 3400 mastercard) от няколко години (сега погледнах, даже май месец тази година изтича).
Отскоро пуснаха и вируална картa (4569 3300 visa), добавих и нея в GPay без пороблем. Но дали GPay токен варианта 4640 8382 го има в Борика и по POS на дрyгите, обаче не е ясно (дори да го няма - рано или късно ще го вкарат).

Имам и поща от 21 януари, ще от 22 март почват да таксуват по 9 лв за физическа дебитна карта, до преди това е безплатна.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

ще поръчам май, пък после ще го видя, замислях револют, ама и там верификации ала бала...

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

С револют могат ли да се избегнат по някакъв начин таксите за превалутиране, когато плащам в друга валута различна от лев?
Цитирай

Къде е тази оферта за карта от ТрансферУайс, на мен ми искат 14лв?
Цитирай

(2021-03-04, 09:26:57)Чо написа:  Имам и поща от 21 януари, ще от 22 март почват да таксуват по 9 лв за физическа дебитна карта, до преди това е безплатна.

колега, би ли пояснил кой въвежда тази такса 9лв? ТрансферУайз ли?

@arm11

получих офертата на мейла и ще важи до 31 март, понеже щели да си променят името на Wise . Незнам дали важи за всички.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

(2021-03-07, 21:02:19)mg22 написа:  колега, би ли пояснил кой въвежда тази такса 9лв? ТрансферУайз ли?

Да, Wise (ex TrasferWise).

Код:
From March 22 we’ll start charging a fee of 9 BGN if you need to replace your debit card.
This fee will help cover the costs of a new card, such as getting it made and delivered to your doorstep.
But don’t worry. If you've lost or damaged your debit card, you still have time to order a free replacement — so if you order before March 22 you won’t be charged.
You can order a new card from your account or by clicking the button below.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

аха, значи доколкото разбирам ще има 9лв еднократна такса при нужда да се подмени самата карта, но все пак няма такси за поддръжка.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Пак съм аз!
Днеска дойде новата карта на Кърв.Плика беше разпечатан-отдадох на лошо лепило.Въвеждам последните четири цифри за да я активирам-нищо не се случва.За части от секундата се появява някакво съобщение и се скрива.И реда за цифрите пак е празен.
Опитах да я въведа ръчно и в Гугъл пей,там ми изписа че нещо не е наред с картата.Писах им ,сега ще чакам отговор.Някакви идеи?Дали някой се е възползвал от нея?Според мен-не,тъй като не е активирана през приложението.За всеки случай махнах захранващата карта.
Цитирай

@JuliusCaesar Въпрос,защо ви е реална карта за разплащане в гпей след като и виртуалната карта в приложениято на Кърв върши същата работа?Аз въведох в гпей именно виртуалната и си работи.Разочарованието дойде от банката със захранващата сметка.Таксуват ме за всяка транзакция все едно пазарувам в чужбина (Пощенска банка)
Цитирай

Ами защото така и така я пращат,а като я активираш-стават с един и същ номер.
Цитирай

Аз също съм към Пощенска банка (Юробанк) и се чудя към кой да се пусна, за да си ползвам G Pay. Пазаруването в чужбина не е ли без такси по принцип? Аз използвам кредитна карта и мисля с нея да си захранвам сметката, в която и да е платформа, но ако ще имам такса за превод, може би няма смисъл да си правя. Може ли да препоръчате коя платформа да избера (Revolut, Curve или Monese)?! Никога досега не съм ползвал такава платформа и не знам какви предимства и недостатъци може да има. Ще ползвам кредитна карта Виза за захранване на сметката и искам да ползвам G Pay, a след време и Samsung Pay (когато стане наличен в България)!

HTC DESIRE HD, Google Nexus 7 32 3G
Цитирай

За първи път чувам банка да те таксува за плащане с карта, пък било това и в чужбина. Какво ако отидеш в чужбина и платиш в някой магазин на ПОС терминал те таксуват ли? Това ако е така, направо сменяй банката..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

(2021-03-11, 11:34:39)terapio написа:  Аз също съм към Пощенска банка (Юробанк) и се чудя към кой да се пусна, за да си ползвам G Pay. Пазаруването в чужбина не е ли без такси по принцип? Аз използвам кредитна карта и мисля с нея да си захранвам сметката, в която и да е платформа, но ако ще имам такса за превод, може би няма смисъл да си правя. Може ли да препоръчате коя платформа да избера (Revolut, Curve или Monese)?! Никога досега не съм ползвал такава платформа и не знам какви предимства и недостатъци може да има. Ще ползвам кредитна карта Виза за захранване на сметката и искам да ползвам G Pay, a след време и Samsung Pay (когато стане наличен в България)!

Според мен си направи Revolut. Тоя Кърв вечно някой се оплаква от него. Аз с революта никога не съм имал проблеми. Единствения филм е, че един път ме бяха таксували 5-6лв за някакво вкарване на пари от сорта на 1000лв в революта. Но това беше един единствен път.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2021-03-10, 18:47:29)bajchoni написа:  @JuliusCaesar Въпрос,защо ви е реална карта за разплащане в гпей след като и виртуалната карта в приложениято на Кърв върши същата работа?Аз въведох в гпей именно виртуалната и си работи.Разочарованието дойде от банката със захранващата сметка.Таксуват ме за всяка транзакция все едно пазарувам в чужбина (Пощенска банка)

Curve има само една карта.
Ако се поръча физическа карта, това което се вижда в приложението (споментато като "виртуална карта") се изпращат като пластика (номер/валидност/cvv).

Относто таксуването. В приложението Curve, секция Wallet, под картата Ви на "Пощенска баннка" има "зъбно колелце" (настреойки), вътре на "Card currency - BGN" е избрано - то не би трябвало да имате таксуване.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)