Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!
#26

(2019-11-15, 00:14:18)N.N. написа:  Един въпрос!
Горе описание гимнастики дават възможност да използваме Google pay или Samsung pay ?

Защото има разлика и за Samsung pay ме изкушава да се замисля сериозно.

Curve карта може да рабори съд Samsung Pay UK и с Google Pay.

Samsung телефона трябва да е с UK CSC (firwaware region) и UK Samsung account. (на други не е пуснат (към момента))


(2019-11-15, 00:25:59)mario_gangstera написа:  Картата от револют може да се добави в самсунг пей, но не съм правил плащане с него. Мисля че гугъл пей е по добре. А и не успях да подкарам самсунг пей на часовника galaxy watch.

Revolut с UK BIN поддържа Google Pay
Revolut НЕ поддържа Samsung Pay
Curve със закачена Revolut (или каквато и да е друга) карта поддръжка Samsung Pay UK

За Galaxy Watch също само с UK CSC и UK Samsung account


(2019-11-15, 08:48:49)arrogant написа:  Как става това?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Pay поддържа емулиране* на магнитна лента**, които старите POS (без NFC) четат
(*само някои всички Samsung телефони има такъв хардуер MST (Magnetic Secure Transmission))
** като черната на гърба на картата

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
Аксесоари
#27

А какъв адрес се въвежда за верификация на картата на Curve?

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Nexus 7 2013 5.0.2 & Samsung Galaxy Note IV SM-N910C-4.4.4
Цитирай
#28

Google Pay винаги ми е бил с БГ адрес в полето под данните за картата при добавяне на карти на Curve, Revolut, TransferWise, Monese, HSBC, ...

Revolut не позволява добавяне, ако адреса в тяхното приложение не е от позволена страна и позволен BIN.

Curve не всички BIN са пуснати за Google Pay.
разрешени 5375 9000 , 5375 9120
неразрршени 5375 9020 , 5375 9100


Общо взето процедурата по токенизация (виртуализиране) е Google/Samsung/Apple Pay пращат заявка към издателя/институцията/банката, а тя му връща данни (номера/срок/...), които X Pay да ползва.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#29

Имам питане:

1. Как да разбера картата Curve на каква валута е заявена?
2. S7 подържа ли GPay с NFC.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#30

1. Когато добавиш карта избираш каква да е валутата
2. Да

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#31

1. Curve няма валута. Тя е proxy (посредник).
Всяка добавена карта има избор на валута. Може да се сменя по всяко време.

Curve изисква сумата от "избраната карта" винаги "избраната валута към нея".

Ако "поисканата от pos валута" е различна от "избраната" - Curve превалутира.

Има Time back функция, която до 14 дни може да се смени (веднъж) картата, с която е направена покупката, при което средствата се връщат към първоначалната карта и се заявяват от другата.

2. Да

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#32

Дойде време и аз да се оборудвам с придобиващото все по-голяма популярност приложение Curve. Имах проблем с първоначалната регистрация, но благодарение на колегата @Чо Smile го преодолях. Услугата изпраща смс на мобилният ви номер за верификация. Ако номера ви започва с 089 или 088 и сте го пренесли от Мтел към другите два оператора, в някои случаи не се получават смс от уеб услуги, като тази използвана от Curve. Защо- не е ясно, при положение че смс-те от оператора или други абонати пристигат безпроблемно.

Решението: имах една предплатена украинска карта от пътуването до Киев и с нея безпроблемно се регистрира (входящите смс-и в роуминг са безплатни). Може да използвате друга предплатена карта или по принцип всякакъв непренесен номер.

При добавянето на Револют в приложението на Curve изникна нов проблем- отказва верификацията чрез изтегляне на 3 лв. Оказва се, че по дефиниция в Револют са забранени онлайн транзакциите с картата ви. Трябва да ги разрешите, като съответната настройка е забутана незнайно къде. Затова от списъка с транзакции цъквате на неуспешната с Curve и там вече има линк към настройката, разрешавате, след което верификацията преминава успешно.

И така, нека да споделя своят код за услугата. Използвайте линка директно от вашият телефон и както вие, така и аз получаваме бонус от по 5 паунда (11.50 лв.): Sign up with code D5B2L7JN & get £5   https://www.curve.com/en/join#D5B2L7JN


Цитирай
#33

Здравейте, Поръчах си Curve карта през GGBG. Опитвам се да добавя картата в G Pay, но не ми изпраща смс към българският ми номер. Имали ли сте подобен проблем ?


П.П. не съм прочел поста от горе. Ще пробвам с предплатена карта.

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#34

Ако си с Curve, издадена и изпратена на английски адрес, мисля, че няма да успееш да я регистрираш в Gpay чрез български gsm оператор. Когато аз се опитвах да я добавя при потвърждението й ми даваше възможност само да се свържа със съпорта на Curve. След като смених българския номер с английски и ми даде възможност за смк.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

(2020-02-06, 15:40:56)ckoev написа:  Ако си с Curve, издадена и изпратена на английски адрес, мисля, че няма да успееш да я регистрираш в Gpay чрез български gsm оператор. Когато аз се опитвах да я добавя при потвърждението й ми даваше възможност само да се свържа със съпорта на Curve. След като смених българския номер с английски и ми даде възможност за смк.

В Кърв се регистрирах с адрес на острова (заради което получих не 10 лв., а 15 паунда, хехе), но картата я получих в България и нямам проблем да я добавя в Гугъл Пей.
Цитирай
#36

Аз се регистрирах на английски адрес и я получих на английски. Може би това е причината да ми иска английски gsm номер.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

(2020-02-15, 18:06:41)ckoev написа:  Аз се регистрирах на английски адрес и я получих на английски. Може би това е причината да ми иска английски gsm номер.

Пробвал ли си да си смениш данните с български? Консултирай се и с поддръжката им освен, не мога да кажа защо така.
Цитирай
#38

Възможно ли е след добавяне на curve картата в GPay да теглиш пари от гугъл акаунта си? За Бг става въпрос

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

Логиката е Google pay да ти виртуализира Curve Картата, а в нея ако е добавен по някакъв начин гугъл като платежен метод теоретично би трябвало да може да се тегли, но реално в Curve Имаш добавени други карти (revolut, банкови карти и т.н)

Taка че отговорът на въпроса трябва да е НЕ
Цитирай
#40

Добавил съм виртуална Revolut в Curve, дали мога да тегля кеш от нея на АТМ?

Изпратено от моят YAL-L41 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

(2020-02-20, 08:29:10)denko1 написа:  Добавил съм виртуална Revolut в Curve, дали мога да тегля кеш от нея на АТМ?

Виртуална или не е карта с пари.
Цитирай
#42

(2020-02-20, 08:29:10)denko1 написа:  Добавил съм виртуална Revolut в Curve, дали мога да тегля кеш от нея на АТМ?

Изпратено от моят YAL-L41 с помощта на Tapatalk

Може с всякаква карта под Curve. На Уникредит безконтактен банкомат съм теглил с телефона Samsung Pay* > Curve > Revolut с pin на Curve картата. Уверете се, че валутата в настройките на Curve за използваната карта е в походящата валута, за да няма превалутиране. Ако няма преалутиране от стана на Curve (т.е. предлаганата от банкомата валута (местна) и валута в настройките към избраната карта са едни и същи) може да се тегли до 10 пъти на месец без допълнителни такси (в различни дни, защото дневния лимит за кеш e £200 или равносйност в местна валута). Тегленето на кеш с Curve с кредитна карта отдолу най-вероятно ще имате допълнителна такса.

_______
* Към момент Samsung Pay, Google Pay, Garmin Pay, Wena Pay и Fitbit Pay може да се активира за нови потребители само с UK адрес в Curve (очаква се отново за всички, няма дата, казват до края на годината). (С Apple Pay пуснаха за всички.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#43

Здравейте ,имам iCard и като плащам тук там не ми иска никакъв код нито Тан ,смс и при вас ли е така ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#44

(2020-02-20, 10:13:36)Чо :) написа:  Тегленето на кеш с Curve с кредитна карта отдолу най-вероятно ще имате допълнителна такса.

Пробвал съм да тегля от кредитна и от такава да зареждам Revolut през Curve и такси нямам. Но зависи и от банката.

Сетих се, че при някои ПОС терминали чужди карти не минават, случи ми се вече. Самите търговци ми го казаха, че имат проблеми с такива. На какво се дължи вече не мога да кажа, но да го имате предвид (ако не го знае някой).
Цитирай
#45

(2020-02-20, 13:14:39)fifth_root написа:  Пробвал съм да тегля от кредитна и от такава да зареждам Revolut през Curve и такси нямам. Но зависи и от банката.

Revolut са дебитни карти.
Curve с кредитна карта може да таксуват (не е задължително), условията и политиката за справедливо ползване: https://www.curve.com/en/fair-use

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#46

(2020-02-20, 17:32:23)Чо написа:  Revolut са дебитни карти.
Curve с кредитна карта може да таксуват (не е задължително), условията и политиката за справедливо ползване: https://www.curve.com/en/fair-use

Знам. То дори да не ме таксува банката ми, както е в момента при мен, може банкоматът да го направи ако е на друга такава, но трябва да уведоми преди да потвърдиш тегленето. Като цяло, нямам причини да тегля от кредитната, стига ми да си плащам и то само заради cashback-а.
Цитирай
#47

Здравейте,
Днес ми пристигна картата от Curve и я добавих в Gpay. Kогато отида в настройките за NFS по подразбиране ми стои MeaWallet и плъзгач, който активира "Плащане с текущо отворено приложение вместо BulbankMobile", в табчето "ДРУГИ" имам на две места Google Pay, но не мога да ги задам по подразбиране. Някой има ли опит с приложението на Булбанк да не би да има NFS възможности и да е приоритетно пред GooglePay?
Цитирай
#48

(2020-02-25, 12:48:16)tsvetan24 написа:  Здравейте,
Днес ми пристигна картата от Curve и я добавих в Gpay. Kогато отида в настройките за NFS по подразбиране ми стои MeaWallet и плъзгач, който активира "Плащане с текущо отворено приложение вместо BulbankMobile", в табчето "ДРУГИ" имам на две места Google Pay, но не мога да ги задам по подразбиране. Някой има ли опит с приложението на Булбанк да не би да има NFS възможности и да е приоритетно пред GooglePay?

В самата операционна кое си задал по подразбиране?
Цитирай
#49

Метод на NFS по подразбиране => Автоматично избиране
Останалото е както съм го описал по-горе. Не намирам други настройки.
Цитирай
#50

(2020-02-25, 12:48:16)шtsvetan24 написа:  Здравейте,
Днес ми пристигна картата от Curve и я добавих в Gpay. Kогато отида в настройките за NFS по подразбиране ми стои MeaWallet и плъзгач, който активира "Плащане с текущо отворено приложение вместо BulbankMobile", в табчето "ДРУГИ" имам на две места Google Pay, но не мога да ги задам по подразбиране. Някой има ли опит с приложението на Булбанк да не би да има NFS възможности и да е приоритетно пред GooglePay?

Преди две версии вкараха MeaWallet в приложението, които са разработчик на безконтактни плащания.
Все още не са пуснали безконтактни плащания с Булбанк за Андроид, но се очаква скоро.

В NFC > Докосване и плащане, секция (отдолу) ПЛАЩАНЕ трябва да има G Pay (там където е MeaWallet) и точка пред него, а "Плащане с текущо отворено приложение вместо ..." е по-желание включено. Така, ако има повече от едно приложение, когото е отворено някое от тях се плаща задължително с него, когато е отворено друго приложени или няма отворено, или екрана само е събуден (неотключен телефон) се използва приложението по подразбиране (с точката пред него). Секцията (отдолу) ДРУГИ там всичко е отблеязано.
Ако няма G Pay в секция "ПЛАЩАНЕ" преинсталирай Google Pay.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)