Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

Колеги,от както имам карта на Кърв от миналата година още,не успявам да я вкарам в Гугъл пей.По-точно вкарвам я, но пише че не може да бъде настроена за безконтактно плащане.Няколко пъти им пиша на поддръжката-все пишат че правят промени в акаунта ми и този път би трябвало да стане.Да,ама не.Да не би при мен да има грешка някъде?Някой с такива проблеми?
Цитирай
Аксесоари

Здравейте. Ползвам Google pay с карта Curve. Може ли Curve и Google pay да се ползват на два телефона при положение, че са с различни профили в Google? Искам моята карта Curve да я добавя на съпругата ми в телефона и двамата да може да плащаме.Възможно ли е и някой ползва ли го по този начин? Бях срещал преди такова питане някъде, но не го намирам. Благодаря.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Интересно да, дали може Кърв да се добави в моя Гугъл Пей и в Гугъл Пея на жена ми?
Цитирай

Здравейте, понеже искам да плащам с часовника си, мисля да опитам метода предоставен от ТРОХАТА в този пост, но имам питане относно Кърв картата - понеже я бях поръчал до България следователно дали е може да се ползва със СПей, понеже четох, че картата трябва да е UK такава?
Цитирай

(2021-06-06, 09:31:11)nowhere написа:  Здравейте, понеже искам да плащам с часовника си, мисля да опитам метода предоставен от ТРОХАТА в този пост, но имам питане относно Кърв картата - понеже я бях поръчал до България следователно дали е може да се ползва със СПей, понеже четох, че картата трябва да е UK такава?

Curve с BG BINs (5574 4453, 5574 2756) работят Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Wena Pay. Не работи Samsung Pay.
Curve с UK BIN (5375 9000) работят Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Wena Pay и Samsung Pay.

Информативно:
BIN принципно са първите 6 цифри от 16те (четерите групи по четери) на картата, но ползваме първите 8, за да може да се определи и страната, за която са издадени.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Благодаря ти! Жалко, мойта е 5574 4453, т.е. няма да стане със Самсунг Пей. Поне няма да се занимавам да си бъзикам часовника напразно.
Цитирай

Visa и google pay от fibank.
Цитирай

Здравейте,мисля да си поръчам часовник Ticwatch с nfc и google pay .Питането е след като го взема трябва ли да се настройва нещо за безконтактно плащане с него.Имам онлайн банкиране към ДСК и нищо друго.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-06-17, 15:23:31)vihrens написа:  Здравейте,мисля да си поръчам часовник Ticwatch с nfc и google pay  .Питането е след като го взема трябва ли да се настройва нещо за безконтактно плащане с него.Имам онлайн банкиране към ДСК и нищо друго.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk


Към момента само чрез Curve като посредник.
- Ако нямате, създавате си Curve акаунт (при желание може и с промокод, от съществуващ потребител на Curve, екстри £5 за вас и £20 за него.)
- добавяте си ДСК картата в Curve, ще напавят една или няколко транзакции до £1, трябва да имате online или мобилно банкиране на ДСК, за да видите кода от тях (или извлечение от банката, но ще се появи след няколко дни), всички взети пари от тези транзации ще ги върнат обратно до няколко дни.)
- настройвате в Curve приложението валутата на картата да е BGN.
- При желание, може да си поръчате физическа Curve карта (£4,99 цена на доставка), но не е задължително, може и само с виртуалния и вариант от Curve приложенито да ползвате.
- добавите тази виртуална Curve в неограничен брой устройства на *Pay (Google Pay, Apple Pay, Wena Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay).

При плащане с часовника, Google Pay ще изисква парите от Curve, a той от ДСК, в която ще се отразяват като online плащния.
Всичко ще става на момента при самото плащне.

Успех  Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте. В приложението на FiBank ми се появи бутон за добавяне на картата(VISA) към G Pay. Мога ли да го използвам в Белгия/Холандия, понеже в play store ми казва, че google pay приложемието не е достъпно в този регион?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2021-06-22, 14:37:14)nanobanano написа:  Здравейте. В приложението на FiBank ми се появи бутон за добавяне на картата към G Pay. Мога ли да го използвам в Белгия/Холандия, понеже в play store ми казва, че google play приложемието не е достъпно в този регион?
Да можете, самото приложение G-Pay не е необходимо да е инсталирано на телефона за да се ползва услугата.
Цитирай

Потвърждавам. Бачка си с дебитна VISA  Cool

За съжаление има голяма слабост. Някой ако намери или открадне телефона може да е проблем. Проблема е, че ползвам постоянно google assistant, а чрез него недоброжелател може да включи NFC без да отключва телефона и да плаща с него...
Варианта е да огранича асистента да има достъп до заключен телефон, но губя полезни функции. Другия вариант е да се надявам, че точно на мен няма да се случи този сценарий, което е притеснително и като цяло недомислено...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2021-06-22, 21:45:58)nanobanano написа:  Потвърждавам. Бачка си с дебитна VISA  Cool

За съжаление има голяма слабост. Някой ако намери или открадне телефона може да е проблем. Проблема е, че ползвам постоянно google assistant, а чрез него недоброжелател може да включи NFC без да отключва телефона и да плаща с него...
Варианта е да огранича асистента да има достъп до заключен телефон, но губя полезни функции. Другия вариант е да се надявам, че точно на мен няма да се случи този сценарий, което е притеснително и като цяло недомислено...


Принципно плащането с телефон при събуден екран, но без да отключен (т.е. без верификация finger/pattern/pin/face/pass) работи като при плащане с картата
- до лимита на безконтакно плщане (за БГ 100 лв) 
- до €150 сумарно безконтактни подлимитни
- 5 поредни безконтактни без вердиикация

над/след, които иска PIN на POS терминала (или верификация на телфона).
Въвеждането на PIN/верифиакцията нулира лимитите €150, 5 поредни.

Т.е. изложен сте на същите рискове, както ако недоброжелател Ви вземе картата.

Ако и това Ви "притесянва", принципно, при изключен NFC, за включване изисква верификация/отключване на телефона.
Включвате си NFCто преди всяко плащане и после го излкючвте.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Включването на NFC става без да се отключва телефона посредством гласова команда, но ще трябва да се примиря.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Изключването работи, но включването, поне при мен иска отключване. Както през Асистента, така и през Биксби.

iPhone 14 Pro
Цитирай

При мен работи и включването

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Как активира визата у фибанк? На мен ми дава error 2 като чукна на черния бутон add to g pay. Тва G Pay на моя Самсунг note 10 plus го няма. Не мога и да го сваля от магазина. Как работи без него?!

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Ето това бутонче ми се появи в самото приложение на фибанк.Натиснах го и ме препрати към настройките на google pay в андроида и всичко си стана автоматично. Дори платих 58 евро без да ми иска пин и дори без да отключвам телефона. Иначе и аз нямам самото приложение,просто имам самите настройки в андроида.С андроид 10 съм.

   

Приложението даже не е достъпно от държавата където съм.

   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Да де, като чукна на това ми дава error 2 и до там.    

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

При мен в Settings - Google- Settings for Google apps - Google pay
Има това и от там може да си добавиш картата
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Явно е в телефона проблема. На huawei mate 10 pro си работи без ядове. Писах им на поддръжката, да ги видя кво ще измъдрят.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-06-28, 07:14:57)eksoldier написа:  Как активира визата у фибанк? На мен ми дава error 2 като чукна на черния бутон add to g pay. Тва G Pay на моя Самсунг note 10 plus го няма. Не мога и да го сваля от магазина. Как работи без него?!

Sent from my Note10+ using Tapatalk 

Пробвай да ъпдейтнеш приложението на банката до последната възможна версия. Аз бях с по-стара версия и бутончето изобщо не ми се появяваше. След ъпдейта всичко мина гладко.
Цитирай

Оправих го миналата седмица. Преинсталирах и стана. Иначе си беше последната версия. Ама ми стана странно, че на стария ми huawei може, а на ноута не става. След преинсталирането обаче не можех да си дигитализирам картите, та ходих до банката да оправя нещата.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

В приложението на ОББ се появи бутон add to gpay, но за сега нищо не се случва. Картата ми не се закача за Gpay.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

(2021-08-03, 15:15:16)garfild76 написа:  В приложението на ОББ се появи бутон add to gpay, но за сега нищо не се случва. Картата ми не се закача за Gpay.

Къде се намира , не го виждам?

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)