Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

И при мен се добави. От ДСК приложението я добавих, но и аз не съм я пробвал още.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
Аксесоари

Виртуалната дск виза я ползвам с Curve от година и повече и всичко работи ок.
Сега директно може да се добави в Гугъл Пей (да не минава през Curve), но не съм пробвал плащане с нея все още.
Цитирай

Сега платих с ДСК карта през G pay в Лидл и на 180лв сметка не ми искаше пин. Някой знае ли защо?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Ами защото като плащаш по този начин си ауторизирал с отключване на телефона и ПИН код не е необходим.
Цитирай

Направих 2-3 плащания, Но с реалната карта, всичко мина добре. Имам въпрос - Мога ли да тегля пари от АТМ, който има базконтактно четене на карти с телефона си? Пробвах на един АТМ, освен че направих опашка след мен, друго не успях да свърша.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

Моля ви помагайте! Всичко работеше, докато днес не преинсталирах телефона. Възстанових всички приложения, влязох в банкирането си, раздел Карти и цъкнах на бутончето GPay. В прилоложението GPay виждам картата, но ми изписва, че не е настроена, каквото и да значи. Приложението на банката и GPay съм ги скрил в Magisk, всички възможни разрешения са зададени. NFC е зададен да работи с GPay. Вече пробвах да му ресетна настройките без промяна. GPlay е сертифициран, SafetyNet passed.
   

Премахнах и добавих картата на ново. Потвърдих с код изпратен на телефона ми, но пак пише "Не е настроено".
В настройките на GPay това пише:
   

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Пише, че телефонът не отговаря на изискванията за сигурност. Евентуално да е с някакъв custom firmware?

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-10-26, 07:37:56)rudizlz написа:  Пише, че телефонът не отговаря на изискванията за сигурност. Евентуално да е с някакъв custom firmware?

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Да, ползвам къстъм ром - Xiaomu EU, но до преди да преинсталирам работеше нормално.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Ако си ъпдейтвал Magisk, с последния ъпдейт махат поддръжката на Magisk Hide. Не работи вече.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Премахнах Magisk (v23.0) и флашнах на ново рома с wipe cache/dalvic и format data. След това не съм инсталирал Magisk и Google Pay работи вече. Ще стоя без Root за сега. Отдавна ползвам тази версия на Magisk и до сега проблем не съм имал, но явно сме в такъв период, че някои неща спират да работят и трябва да променим нещо.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Цитат:Mikk

Бутон за прехвърляне има, но с виртуалните карти на ДСК може да се ползват САМО в интернет, на ПОС не минават, и на мен ми е интересно дали става.


Virtual Visa на ДСК,работи с Google Pay,тествано в Лидл.
Цитирай

(2021-10-27, 08:05:06)dido.ivanov написа:  Virtual Visa на ДСК,работи с Google Pay,тествано в Лидл.

Супер, благодаря че сподели.
А да си забелязал някакви допълнителни такси да е взимало?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

(2021-10-27, 08:08:13)bgbore_96 написа:  Супер, благодаря че сподели.
А да си забелязал някакви допълнителни такси да е взимало?

Няма допълнителни такси. Stolt
Цитирай

В гугъл пей ми изчезна картата на ОББ. В приложението ОББ мобайл също е изчезнала опцията за добавяне на карта към Гугъл Пей.
Когато опитам да добавя картата директно от Гпей, пише, че картата не се потдържа. Някой друг с подобен проблем?

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

(2021-10-27, 08:05:06)dido.ivanov написа:  Virtual Visa на ДСК,работи с Google Pay,тествано в Лидл.

Супер, благодаря ти и аз за инфото.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

(2021-11-01, 19:10:22)apekc написа:  В гугъл пей ми изчезна картата на ОББ. В приложението ОББ мобайл също е изчезнала опцията за добавяне на карта към Гугъл Пей.
Когато опитам да добавя картата директно от Гпей, пише, че картата не се потдържа. Някой друг с подобен проблем?
Имам подобен проблем, само че с ПИБ. Картата изчезна от GPAY след бърникане от моя страна, изчезна и бутон за добавяне в приложението на ПИБ. Можеше да се плаща безконтактно и с телефона, докато я имаше картата в приложението на ПИБ. Сега не може да се добави нито в GPAY, нито в приложението на ПИБ. Трябвало да се премахне ръчно от служител на банката. Е премахнаха я, ама пак не може да се добави. За известно време спрях да се занимавам по въпроса, ама е време пак да ги подкарвам.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз имам проблем с ОББ, изчезна ми от приложението след последната актуализация бутона за добавяне на карта към GPay. Като пробвам директно през GPay, ми дава че данните на картата не са точни и не става.
Писах на ОББ, но все още нямам отговор.

Samsung A52s 
Цитирай

Здравейте, на 11.11 ще поръчам от AliExpress Ticwatch e3. Имам ел.банкиране от ДСК.
Някой може ли да ме светне как става плащане чрез часовника.

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-11-06, 16:34:31)vihrens написа:  Здравейте, на 11.11 ще поръчам от AliExpress Ticwatch e3. Имам ел.банкиране от ДСК.
Някой може ли да ме светне как става плащане чрез часовника.

Плащането става с избиране на Pay от менюто или с бутон - и разрешаване с бабиране на pin, pass или pattern.
Гледах клип обаче пак се добавя карта в часовника и потвърждението е през телефона и Google Pay, което няма как да стане за ДСК (при тях за момента само дирекно добавяне през тяхното приложение). Към момента само през Curve.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Днес говорих с картов център на ОББ, според тях VISA все още не се поддържа в GPAY.
Така и не можах да ги убедя, че я ползвах близо месец преди да изчезне от гугъл пей.
Според тях се работи за Виза, но срок не могат да дадат.

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

Трябва ли телефона да поддържа nfc за да използвам разплащане чрез часовник?

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-11-22, 20:29:40)vihrens написа:  Трябва ли телефона да поддържа nfc за да използвам разплащане чрез часовник?

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk

Не.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Звънях в ДСК и ми казаха, че не могло ако телефона няма Nfc .Дали просто служителя не бе запознат незнам какво да правя .

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-11-23, 03:36:43)vihrens написа:  Звънях в ДСК и ми казаха, че не могло ако телефона няма Nfc .Дали просто служителя не бе запознат незнам какво да правя .

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk


Устройството, с което ще се плаща трябва да има NFC - хардуер, който работи на 13.56 MHz - няма как без хардуер.
В първото Ви питане - за добавяне в часовника, телефона не е необходимо да има.
Във вторoто Ви питане - за добавянето на телефона - трябва да има.

В общия случай - добавянето на карта в Google Pay може да става с ръчно с въвеждане на данните на картата: 16 цифрен номер, месец/година, cvc и изисква потвърдение с sms/mail.

В часния случай на ДСК - (към момента) само тяхно приложение може да добавя карта в Google Pay на същия телефон, на който е инсалирано, защото при ръчно добавяне не изпраща sms/mail.

За да може да добавите карта на ДСК в Wear OS часовник трябва:
- ДСК да разрешат ръчно добавяне - т.е. да пращат sms/mail за птвърждаване на картата
или
- ДСК с тяхното приложение да изпращат към приложението на часовника - автоматизирано добавяне, подобно на това, което пращат към Google Pay.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Значи да взема телефон с nfc?

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)