Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!
#51

Преинсталирах го, но отново го няма в таба ПЛАЩАНЕ, а в ДРУГИ го има дублиран, като и на двете има синя отметка. Телефонът е Samsun Galaxy S10.
Цитирай
Аксесоари
#52

В Google Pay има ли (поне една) карта в секция "Плащане" (долу в средата), която има знака за безконтактно плащане и до него надпис "Основна"?

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#53

Да попитам и аз нещо. Поръчах си една Curve карта за бъдещия ми телефон, понеже сега си ползвам Apple Pay и свикнах много с това да си плащам с телефона. Та въпроса ми е с какъв куриер пристига в България пратката, през пощите или с някой друг, да знам да очаквам ли някой да ми звънне или да си я търся в пощенската станция?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#54

Curve идва по пощата.

П.П.
Аз винагиги си поръчвам нещата на служебния адрес.
Според доставката на други пощенски пратки. Явно си зависи от месния пощальон. На някои места търсят лично да предават, на други пускат по пощеските кутии, на трети хвърлят къде им падне, има и такива които не разнасят и ги върщат в пощата и казат, че на са открили.
Никога не е излишно да провериш и в пощеския клон, където в повечето случаи се мръщят (разбирам ги), когато нямаш traking, а искаш по име да търсят.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#55

(2020-02-26, 08:40:51)Чо написа:  В Google Pay има ли (поне една) карта в секция "Плащане" (долу в средата), която има знака за безконтактно плащане и до него надпис "Основна"?
Да, имам две карти - Curve и ДСК Virtual Visa с която си плащах в Google Play, но и до двете пише "Настройване на безконтактни плащания". При натискането на този надпис отива в самата карта и ме кара да въведа CVC, свързва се с банката и дотам - остава си същото положение.
(2020-02-26, 11:36:44)ivan_vylka написа:  Да попитам и аз нещо. Поръчах си една Curve карта за бъдещия ми телефон, понеже сега си ползвам Apple Pay и свикнах много с това да си плащам с телефона. Та въпроса ми е с какъв куриер пристига в България пратката, през пощите или с някой друг, да знам да очаквам ли някой да ми звънне или да си я търся в пощенската станция?
При мен беше с Deutsche Post и ми я пуснаха директно в пощенската кутия.
Цитирай
#56

Ок, значи другата седмица да проверявам пощенската кутия, че не съм я отварял от няколко месеца вече, от както минах изцяло на електронни фактури за всички услуги  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#57

Отново направих опит за задаване на Curve за безконтактно плащане ми изписа "Настройването за безконтактно плащане не може да бъде завършено. За да разрешите проблема трябва да се свържете с банката си..."
Цитирай
#58

(2020-02-26, 13:54:49)tsvetan24 написа:  Да, имам две карти - Curve и ДСК Virtual Visa с която си плащах в Google Play, но и до двете пише "Настройване на безконтактни плащания". При натискането на този надпис отива в самата карта и ме кара да въведа CVC, свързва се с банката и дотам - остава си същото положение.
При мен беше с Deutsche Post и ми я пуснаха директно в пощенската кутия.

Аз имах проблем с получаването, след месец им писах, че карта все още нямам, изпратиха втора, която не дойде в обещаните седем дни и им казах, че не струват, отивам при конкуретна платформа и да ми закрият акаунта, оставих им скапана оценка и коментар в Play Store и какво - на другия ден пристигна трета карта с DHL. Big Grin 

Препоръчах Curve на колега към средата на декември, преди седмица получи карта, която се оказа, че не може да активира, защото му се е случило същото като с мен - пратили са втора, която е регистрирана в профила му и явно не им се занимава да променят това и да върнат старата - човекът се отказа с право и си закри акаунта (не извади моя късмет с DHL). Така че първо се подготви за стабилно чакане (аз моята първа карта я получих края на януари, а трябваше до края на ноември да е при мен, точно с немските пощи в пощенската кутия, а втората още я няма, но все едно вече, нали буквално ползвам третата), @ivan_vylka. Но може и да извадиш късмет де, просто ти го казвам, за да си знаеш какво може да се случи и какво може да се направи.
Цитирай
#59

В краен случай ще си ползвам приложението на Fibank ако се забави повече, имам алтернатива  Smile
Иначе вчера вечерта я поръчах, през нощта съм получил имейл, че вече е изпратена, но да видим  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#60

На мен ми дойде за седмица и два дни в пощенската кутия.

Изпратено от моят YAL-L41 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

(2020-02-26, 14:08:43)tsvetan24 написа:  Отново направих опит за задаване на Curve за безконтактно плащане ми изписа "Настройването за безконтактно плащане не може да бъде завършено. За да разрешите проблема трябва да се свържете с банката си..."

При мен отскоро е същото положение. Преди месец я бях добавил в gpay и samsung pay за да плащам и с часовника. Всичко си работеше няколко месеца без никакъвпроблем. След това се наложи да върна заводски настройки на телефона и вече не работеха и двете. При опит да я активирам ми излиза същото съобщение, да се свържа с банката.

Gpay [Изображение: Screenshot-20200226-113935-Google-Play-services.jpg]

Samsung pay [Изображение: Screenshot-20200226-195433-Samsung-Pay.jpg]
Цитирай
#62

(2020-02-26, 13:54:49)tsvetan24 написа:  Да, имам две карти - Curve и ДСК Virtual Visa с която си плащах в Google Play, но и до двете пише "Настройване на безконтактни плащания". 

Малко разяснения какво точно е токенизиране (Настройване за безконтактни плащания):
* Pay праща към издателя на картата заявка за токенизиране, там се създава нова (виртуална) карта (номера и дата), които се връщат към * Pay и се настройват в устройството (в случая телефона).

НИТО ЕДНА българска банка няма споразумение с Google Pay (както и Samsung Pay) за токенизиране, затова и ОФИЦИАЛНО Google Pay (и Samsung Pay) не са достъпени в Google Play Store за инсталиране, ако сте с бъгларски Google профил. Дори да се смени адреса на Google или да ползва такъв от друга страна и да се инсталира Google Pay той пак НЯМА да работи с никоя българска банка за безконтактни плащания - НЯМАT СПОРАЗУМЕНИЯ!

Curve към момента е има лиценз с Google Pay и Samsung Pay само за UK.
В края на ноември месец Curve СПРЯХА токенизирането на всички Curve карти, които не са издадени на UK потребители.
Тези, които преди това са си токенизирали карта към Google Pay или Samsung Pay - работят, не го премахвайте от утровйството.

От информацията предоставена от Curve до края на 2020 се очаква да предложат international ползването на Google Pay, Samsung Pay, Garmin Pay, Wena Pay, Firbit Pay.
(От скоро Curve работи internatinal с Apple Pay, но това е само за iOS)

Workaround:
Има хора, които си поръчват Curve карти до UK адрес и някой твърдят, че работи, други не. Не ясно и дали не е необходимо и UK тел. номер.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#63

Чакай сега, да разбирам ли, че картата, която си поръчах няма да ми върши работа като нов потребител извън UK? В приложението вече съм си въвел данните на моята дебитна карта, верифицирането мина успешно и картата ми е видима за употреба, само чакам Curve картата да пристигне и да я активирам. 
Или за нещо друго става въпрос, че вече не става?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#64

(2020-02-27, 17:08:57)ivan_vylka написа:  Чакай сега, да разбирам ли, че картата, която си поръчах няма да ми върши работа като нов потребител извън UK? В приложението вече съм си въвел данните на моята дебитна карта, верифицирането мина успешно и картата ми е видима за употреба, само чакам Curve картата да пристигне и да я активирам. 
Или за нещо друго става въпрос, че вече не става?

Аз я създадох с адрес в Обединеното кралство, но за доставка у нас и работи.
Цитирай
#65

Е аз я направих с БГ адреса ми. Абе ако работи, работи. Ако не, приложението на Fibank и това е.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#66

(2020-02-27, 17:25:33)fifth_root написа:  Аз я създадох с адрес в Обединеното кралство, но за доставка у нас и работи.
Български телефон номер ли изпозлва за регистрацията? Благодаря много за информацията!
Цитирай
#67

(2020-03-16, 01:01:29)samsungpaybgpls написа:  Български телефон номер ли изпозлва за регистрацията? Благодаря много за информацията!

Да. Така направих и с Revolut.
Цитирай
#68

(2020-03-16, 01:11:53)fifth_root написа:  Да. Така направих и с Revolut.
Страхотни новини, благодаря много за потвърждението! А ти, или някои друг знае ли дали просто обновяване на адрес ще свърши работа? Ще искат ли документи? Картата ми е вече тук с български адрес, защото не знаех че трябва да е с английски (а дори имам роднини там, които могат да ми я препратят).

Пробвал съм да пиша на съппорта да ги питам "ако отида в UK за няколко месеца, как става номера с това да си използвам картата със Samsung Pay" но отговарят само запазеният отговор, че работят по въпроса за хора извън UK и се надяват за ЕУ да е възможно 2020. Накрая се ориентирах, че става въпрос за това къде е регистиран billing adress-a най - вероятно, но така и така никои от тях не ми каза "като отидеш в УК си обнови адреса" въпреки настояването ми.

Revolut не работи със Samsung Pay нали? Мислех и за тях да се регистирам за да видя застраховката за телефон, но малко ме отблъксва факта че не мога да ги попитам нищо преди да съм си повикал картата.
Цитирай
#69

Какво е предимството на уолетите А1, вивапей, самсунг пей, епъл пей, гугъл пей, освен че не носиш физическата карта? Платформи като
Curve, iCard /не е на Епъл/ , Monese, Revolut, TransferWise са като електронни банки с много по-ниски тарифи за основнити банкови операции - поне така си обяснявам нещата аз! Някой ползващ уолет би ли разяснил предемства. Замислил съм се и аз да се метна на нещо, забелязах че имат такси за превод и т.н. Заслужава ли си продължа да си работя с бг  банката и с нейните физически карти? Наясно съм, че всичко си зависи от личните потребности за използваните уолети и изброените по-горе платформи. Също така прочетох,че повечето уолети работят с въпросните платформи, но не работят с всички български банки! Предполагам че "електронните банки" се използват предимно от хора които имат бизнес с различни валути, и се възползват от по-малките комисионни за обмяната им. Но не мога да схвана каква е хватката на ...пей.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#70

И между Wallet-Ите има разлики.
a1 wallet, vivapay,phyre, icard, приложенията на райфайзен и пиб Дават опция да плащаш директно от телефона посредством NFC функцията.

Първите 4 дават опция за безплатно изпращане на пари между абонатите, като първите 3 се правят от една и съща фирма и реално клиенти на вивапей могат да си пращат пари с клиенти на файър и а1 wallet.
Всяко от приложенията си има ценова листа и различни тарифни планове, които трябва да се разгледат добре преди избора на такова.
например: Файър имаше опция за безплатно зареждане от банкова карта за първите 12 месеца и след това 1 евро месечна такса, като новите тарифи предлагат да няма месечна такса, но при зареждане се взима % от сумата.
Подобни са условията и на вива пей и а1. Но човек трябва да прочете преди да избере 1 от трите.
Забележка: Само файър поддържа опцията за физическа карта, която се заплаща 10лв.
Останалите 2 са само с виртуална карта. Имаш си IBAN, по който можеш да си получиш заплатата, например, но може да не можеш да я изтеглиш, а и да я изтеглиш, вероятно ще ти иска пари от банкомата (говорим за безконтактен банкомат чисто теоретично).
айкард си има 0.5% такса при пълнене от карта..
Всяко едно от първите 4 приложения може да се зареди безплатно, чрез банков превод (например от Револют ще е безплатно и за изпращача).
Райфайзен и пиб са си приложения от съответните банки и просто предлагат безконтактни разплащания от телефона. Не са толкова портфейли, колкото приложения за дигитализация на картите от съответната банка.
Затова не са под общ знаменател

Епъл пей и Гугъл пей са Услуги, в които можеш да дигитализираш всяка поддържана карта и да решиш от коя карта да се извършва плащането, като Епъл се представят много по-добре, защото се поддържат официално в българия, а за Гугъл пей е тази тема, и може да се прочете обстойно пост 1, за да видите как може да се излъже и тази услуга за работа тук (в случая с Кърв, както и аз го ползвам).

Може би първо е добре да се изложат нуждите и тогава да се избере правилния портфейл, услуга или банка.
Всички имат плюсове и минуси.

Например, за да ползвам гугъл пей, аз имам кърв, в който са добавени карти на револют и една БГ банка, което означава, че имам навързани минимум 2 приложения, за да плащам безконтактно.
При айкард, например, нещата стават с едно приложение, но избираме дали да го пълним с такса или без.
И ако искаме да е без трябва да имаме и револют и да чакаме няколко дни да дойде превода...
Или пък да държим достатъчно пари, че да не се налага да чакаме много...

И така.
Дано да съм внесъл малко светлина.
Хубав ден
Цитирай
#71

Отскоро ползвам вивапей, който всъщност си е чист phyre. Превеждам си пари от дебитната карта и си плащам с телефона навсякъде, стига да има безконтактен пос терминал. Без каквито и да е такси, само за междубанкови преводи има такса. Жена ми също ползва phyre и си пращаме един на друг пари, ако се наложи, супер бързо и лесно е. Ето един скрийншот от условията на плана:
[Изображение: e1b39d032260100b6dc8723686e2deca.jpg]

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#72

И А1 Wallet е Phyre. Може би са удобни услуги за хора, които не искат да ползват други от типа на Revolut.
Цитирай
#73

Благодаря на включилите се, разсея ми се малко мъглата,  ще продължа с четенето, явно трябва да вникна в "малките букви" Smile Това не значи, че не трябва да се включват и други съфорумци по темата!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#74

VIVAPAY ще е безплатен до 31.12.2021 г. за всички абонати на Виваком, които си пуснат приложението Pay by Vivacom до 30.6.2020. След това таксата на месец е 3.99 лева.
Цитирай
#75

При Виваком дори и когато единият план стане платен, другият SmartPay остава с 0 лв. месечна такса. Да се знае, над 90 % от хората ще ползват безплатният план.

Ползата от тези приложения на мобилните оператори е най-вече в безконтактното плащане с телефон и възможноста да изпратите пари на близък роднина или приятел бързо и безплатно.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)