Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

PIN кода на дебитната карта трябва да въведеш. Обикновено иска този код, когато пръчките надвишават определена сума (например 100лв.).
Цитирай
Аксесоари

(2022-05-15, 09:27:43)sapiora написа:  PIN кода на дебитната карта трябва да въведеш. Обикновено иска този код, когато пръчките надвишават определена сума (например 100лв.).

Благодаря, аз се шашнах като изписа че иска код и въобще не съобразих за кода на картата. Интересното е че сумата беше около 20лв а преди това имах сметки над 50лв и нищо.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай

При плащане безконтактно с карта (пластика) PIN код се изисква е над 100 лв (за България) и на всяко 6то поредно безконтактно, ако предните 5 безконтактни са били под този лимит.
Също така и когато сбора на няколко поредни безконтактни надмине €150.
Всяко плащане, при което е въведен верен PIN - тези лимити: 5 поредени и €150 се нулират.

Плащането с телефон/таблет/часовник/гривна изисква отключване на устройството с пръст/лице/пин/схема/парола - кеото е еквивалентно на авторизация/верификация, че собственика ползва устройството и съответно към POS устройството се подва, че плащането е предварително одобрено и да не бъде изисквана врификация на POS (NoCVM) - съответно POS терминала да не изисква PIN - каквато и да е сумата, което и да е поред плащане. Т.е. за тези плащания няма лимит от 100 лв, няма лимит от 5 поредни няма лимит и за €150.

Някои телефони позвоялват безконтактно плащане със само събуден/светнат екран/дисплей, но без да е отключен телефона (с пръст/лице/пин/схема/парола) - при този вариант (ползвателя на телефона не се е верифицирал) важат същите правила като плащане безконтактно с пластика: до 100 лв, до 5 поредени безконтактни и до €150. Когато някое от тях е достигнат се изисква PIN код на картата.

Изключения: Има търговци, чийто POS устройства може да са кофигурирани от банката да искат PIN въпреки исканото от телефона NoCVM плащане.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте, след 2 месеца писане с гугъл и днес направих плащане и вече транзакзията ми излезе. Изглежда са го оправили проблема с първа инвестиционна.
Цитирай

Аз преминах от плащания на телефона към часовника, но продължавам да не виждам транзакциите. Само от чужбина от април месец ми се визуализират. Също съм клиент на ПИБ.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Изглежда зависи от пос терминала. В един магазин до сега никога не ми е излизало и онзи ден видях, че са го сменили и тогава се появи. Днес в тмаркет пак не излезе.
Цитирай

Повече от година ползвам ГПей с ПИБ и никога не съм имал проблем с плащанията.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Google започна разпространението на приложението Google Wallet, което ще замени Google Pay в много страни, включително и в България. Със старта на новото издание на Google Wallet трансакциите ще продължат да минават през Google Pay. На практика това ще е подобно на системата на Apple, която включва приложение Wallet и платежна услуга Apple Pay.
[Изображение: 794393-webp-pagespeed-ce-z6-PBuvib5v.webp]
Източник

 
Цитирай

Много добре.При мен се обнови.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Google да си ъпгрейднат системата, че на 1/3та устройства в Белгия и Холандия не ми приема плащането.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Oтзивите в Google Play за Walet-а са негативни - изчезва иконата на GPay и не се заменя от нова. @007, как е при теб?
Цитирай

при мен, след ъпдейта, иконката се замени с Wallet и на двата телефона и от там си управляваш google pay       

Интересното е, че е точно копие на huawei wallet-a
         

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2022-07-21, 22:42:55)nanobanano написа:  Google да си ъпгрейднат системата, че на 1/3та устройства в Белгия и Холандия не ми приема плащането.
През следващите два дни Google въвежда Google Wallet за всички потребители. Тези с включени автоматични актуализации ще видят, че приложението им автоматично се актуализира към Google Wallet. Потребителите без автоматични актуализации ще трябва да го актуализират ръчно от Play Store.

 
Цитирай

(2022-07-21, 22:42:55)nanobanano написа:  Google да си ъпгрейднат системата, че на 1/3та устройства в Белгия и Холандия не ми приема плащането.

проблемът е в белгийските и холандските търговци Big Grin и при мен е така

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

съгласен съм, но все пак... Проблеми имах с BG дебитната карта VISA, и реших, че ако си я вкарам в гугъл пей, ще имам подобрение, но не.

Примерно в 1 бензиностанция има 3 терминала. На касата и тоалетната приема плащанията, а на кафе-машината отказва. В друга бензиностанция на кафе-машината приема без проблем

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Е, като си съгласен, защо се сърдиш на Гугъл? Big Grin В България не съм имал проблем с плащане през Гугъл Пей абсолютно никога...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Съгласен съм че Фибанк е нормално да има проблеми в Бенелюкс, но не мога да се съглася, че Гугъл Пей трябва да е на нивото на Фибанк. Явно Холандия, Белгия си имат някви ограничения, но гугъл би трябвало да ги покрива. За това и казвам да се ъпгрейднат, а не просто да копират картата ми и съответно ограниченията и.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

За Холандия не знам, но Белгия има най-смешните банкови системи. Още ползват card reader-и за онлайн плащания. На много места mastercard не се приема. Гугъл пей дойде тук само преди няколко месеца.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Днес забелязах, че от няколко дни с плащания през Гугъл Пей с Кърв, в който ползвам карта на ПИБ в мобилното приложение вече не ми изписва плащането към кого е, например преди при пазаруване в била изписваше "Crv*billa 259 10 Vilnius Lt" и като го отворех си пишеше "Плащане на ПОС" и адрес на търговеца отново "Crv*billa 259 10 Vilnius Lt" а сега ми изписва само и единствено (независимо към кого е направено плащането) "Crv** Vilnius Lt" и като го отворя на адрес на търговеца пище абсолютно същото нещо, а вместо "Плащане на ПОС" ми изписва "UNDEFINED SMS MESSAGE FOR CHECK!!!" (СМС не съм получавал) и в същото време в имейл нотификациите, които получавам от ПИБ ми изписва "PREVOD S KARTA (CRV** Vilnius LT)......" а преди беше "PLASHTANE NA POS (CRV*BILLA 265 10 Vilnius LT)......"

Някой има ли идея какво се случва, понеже естествено в банката не са и чували за Кърв, камо ли да знаят, какво става.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2022-09-04, 17:37:11)nowhere написа:  Днес забелязах, че от няколко дни с плащания през Гугъл Пей с Кърв, в който ползвам карта на ПИБ в мобилното приложение вече не ми изписва плащането към кого е, например преди при пазаруване в била изписваше "Crv*billa 259 10 Vilnius Lt" и като го отворех си пишеше "Плащане на ПОС" и адрес на търговеца отново "Crv*billa 259 10 Vilnius Lt" а сега ми изписва само и единствено (независимо към кого е направено плащането) "Crv** Vilnius Lt" и като го отворя на адрес на търговеца пище абсолютно същото нещо, а вместо "Плащане на ПОС" ми изписва "UNDEFINED SMS MESSAGE FOR CHECK!!!" (СМС не съм получавал) и в същото време в имейл нотификациите, които получавам от ПИБ ми изписва "PREVOD S KARTA (CRV** Vilnius LT)......" а преди беше "PLASHTANE NA POS (CRV*BILLA 265 10 Vilnius LT)......"

Някой има ли идея какво се случва, понеже естествено в банката не са и чували за Кърв, камо ли да знаят, какво става.

Нещо от ПИБ е или при транферирането на средства между FIB и Curve.

Аз ползвам Curve и отдолу с Revolut - двете имат идентични надписи на транзакциите. Дори като потърсих "crv*" в Revolut транзакциите, има една от 1.07, една от 15.02 и по-предната е от юли 2020. А имам по ~150 плащания на месец с Curve.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Да, ясно че е нещо такова, дано да се оправи. И аз правя по-доста транзакции през кърв и досега не съм имал такива проблеми, за септември имам около 25 вече и всичките, с изключение на първото ми плащане за септември, са по този начин.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2022-09-04, 18:06:22)Чо :) написа:  Нещо от ПИБ е или при транферирането на средства между FIB и Curve.

Не е от ПИБ. Аз съм на ОББ и при мен е същото.
Цитирай

(2022-09-04, 17:37:11)nowhere написа:  Днес забелязах, че от няколко дни с плащания през Гугъл Пей с Кърв, в който ползвам карта на ПИБ в мобилното приложение вече не ми изписва плащането към кого е, например преди при пазаруване в била изписваше "Crv*billa 259 10 Vilnius Lt" и като го отворех си пишеше "Плащане на ПОС" и адрес на търговеца отново "Crv*billa 259 10 Vilnius Lt" а сега ми изписва само и единствено (независимо към кого е направено плащането) "Crv** Vilnius Lt" и като го отворя на адрес на търговеца пище абсолютно същото нещо, а вместо "Плащане на ПОС" ми изписва "UNDEFINED SMS MESSAGE FOR CHECK!!!" (СМС не съм получавал) и в същото време в имейл нотификациите, които получавам от ПИБ ми изписва "PREVOD S KARTA (CRV** Vilnius LT)......" а преди беше "PLASHTANE NA POS (CRV*BILLA 265 10 Vilnius LT)......"

Някой има ли идея какво се случва, понеже естествено в банката не са и чували за Кърв, камо ли да знаят, какво става.
Същото е и при мен от 31.08. В ПИБ работят по проблема, знае се Wink. Но за съжаление не се знае причината. В онлайн банкирането и нотификациите от апа пише "Грешка!", в подробните данни само в мобилното приложение се вижда това "Undefined SMS...".

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Е много време работят по проблема, ако е да ти вземат парите веднага на секундата, ама да разрешат проблема... Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Здравейте, задължително ли е “Identity verificacion“ на “Curve“ или може да се ползва без?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)