Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

Това е банка, не махленски търговец! На Спарк е същото, не съм имал проблем досега от създаването. А как даваш номер на банковата си карта на всеки онлайн търговец?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари

В случая говорим за лична карта. Това е съвсем различно. С нея могат да се направят много мошеничества, ако попадне не където трябва.
P.S. И като не е махленски търговец, защо не може да поръчаш и получиш картата в офис, а трябва задължително да инсталираш на телефона си приложението им и да я поръчваш през него?
TBI са още много далеч от нормална банка.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

(2023-01-09, 10:47:40)Luke Netwalker написа:  В случая говорим за лична карта. Това е съвсем различно. С нея могат да се направят много мошеничества, ако попадне не където трябва.
P.S. И като не е махленски търговец, защо не може да поръчаш и получиш картата в офис, а трябва задължително да инсталираш на телефона си приложението им и да я поръчваш през него?
TBI са още много далеч от нормална банка.

Ако сте клиент на някоя традциционна банка, мобилен оператор или сте кандидатствали за стоков кредит в някоя верига - какво правят:
Искат Ви личнатра карта и я снимат, дори може да ви накарат да напишете "вярно с ориганала" и да се подпишете. Това не ли доста по-притеснително - защото тези данни остава там и възможността някой да вземе тези хартиени копия хич не е малка. Разчитате и на съвестта на служителите (сегашните и бъдещите).

Електронната верификация от друга страна - макар заснета лична карта от двете страни служи за разпознаване на данните от картата (имена, номер, ЕГН, дати, адрес, ... ) както и атрибути за валидация, че картата е истинска. Тези данни се проверяват електроно и ако при разпознаването има несъотсветвия - изискват повтора верифиация, евентуално с друг документ или отказат услугите. Документа НЕ остава на съхранение, а само за проверка и изличане на данните.

Специално TBI, поглеждайки сайта им, имат десетки офиси в страната - бихте могли да отидете до някой от тях и да се представите лично, а като Ви поискат личнка карта - би трябвало да им я дадете да я сканират!

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Лична карта може да бъде сканирана само в офис на нотариус. Интересувал съм се. В банките правят ксерокопие. Всичко останало е незаконно. Мобилните оператори нямат право да сканират лична карта.  Дори да правят ксерокопие. Опитвали са при мен и аз отказах. Ако някой приеме, проблема си е негов. Да не говорим за търговските вериги.
Аз не оспорвам, че TBI имат офиси в страната, но проблема е в това, че те държат картата да се поръча през приложението им след като човек го инсталира на телефона си. И да им изпрати снимки на личната си карта, с което най-вече не съм съгласен.
Но ние леко се увлякохме. Одата за оранжевата карта си беше една чиста реклама. Lol

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Дали е сканирана или копирана, е без значение. Накрая резултата е копие на хартиен носител формат А4, докато при електронната верификация няма човешка намеса( което за мен е по-сигурно) Щом така си преценил, тази банка не е твоята.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Сканираното изображение може да се използва за изработване на дубликат. Не визирам банката, разбира се, но не е ясно дали то не може да бъде прихванато.
И да, тази банка не е моята. От доста години ползвам ЦКБ, доволен съм и не смятам да ги сменям. А още една банка не ми е необходима.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Булбанк и ПИБ сканира личната карта при всяка операция в банката .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2023-01-09, 17:27:09)foxhd написа:  Булбанк и ПИБ сканира личната карта при всяка операция в банката .
Да не разчитат на мен като клиент. Big Grin

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Какво да Ви кажа колеги, топлата вода е открита, предложена ни е, но ние не желаем да я ползваме! Не визирам специално колегата, но той е най-пресния пример. Вместо да си улесняваме живота ние го правим по-сложен! Искаме да прогресираме, но не си променяме начина на мислене- е няма да стане така. Докато ни се въртят в главите само схеми , ще тъпчем на едно място.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз отдавна ползвам топлата вода - ЦКБ, epay. А доскорошната финансова къща и настояща банка  TBI изобщо не е топлата вода. Поради сравнително скорошната си поява на пазара (в сравнение с другите банки) се опитват да пробият с евтини рекламни трикове.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Колега, говоря глобално а не локално. Въобще не си ме разбрал!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Съмнявам се, че разполагаш с опита да правиш такива глобални обобщения. И прекрасно те разбирам. Cool

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Не се съмнявай Wink

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

И нека отклонението от заглавието на темата приключи сега или ще се премине към принудително заключване и на тази тема.

П.п.
Явно не се разбра нищо от дипломатичното ми обръщение със съвета да се преустановят излишните конфликти и тук.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2022-12-30, 20:56:14)Ivanov_1994 написа:  Скоро TBI Bank ще работи с Google Pay/Apple Pay. Картата и сметката са им напълно безплатни и без такси - месечни, годишни, никакви. Могат да се възползват всички клиенти, дори да нямат кредит при тях. Само им теглите приложението и си отваряте сметка. Картата идва напълно безплатно до адрес, никакви такси нямат. Скоро се очаква и интеграцията, вкл. и с часовниците. Много е добра услугата. Безплатно банкиране от този тип никой друг не предлага и няма такси и лимити при зареждане с друга карта (директен top-tup), както имат phyre или други алтернативни (базираните на тях A1 Wallet/Pay by Vivacom), такси за неактивност и не знам си какви други такси. Няма такси и за теглене от кой да е банкомат.

Абе нямат никакви такси за нищо. На мен ми допаднаха.

Гледам, обаче че при регистрация в приложението искат да си снимаш личната карта и себе си. Аз имам кредит и сметка при тях, както и клиентски номер и не съм сигурен, че е редно да имат такова изискване, защото при откриване на сметката ми вече личната ми карта е била обработена от тях. Например, Банка ДСК нямата такова изискване за да използваш мобилното им приложение.

Ако има по-запознати с TBI приложението и банката, моля да кажат, защото описаното в цитата наистина изглежда привлекателно.
Цитирай

Искат, защото не ходиш до офис! Спомената от теб банка, ако искаш да имаш сметка при тях, отиваш лично и си даваш ЛК да ти я снимат … По този начин( със сниманата ЛК) те ти оформят документите. Дори в България за да станеш банка, имат много изисквания, могат да работят с лични данни. Няма място за притеснение. Освен това те преди да станат банка, бяха институция за кредитиране на стоки на изплащане около 20 години. Това са нормални световни практики за улеснение на клиентите. Не знам от кой град си, но ако си от София или Пловдив, и искаш да караш електричките Спарк - регистрацията е по същия начин. Не помня сина ми дали револют ползваше или някое от другите, и там нещата са по този начин. За Епъл и Гугъл, не е ясно кога ще се договорят за техните електронни портфейли, поне с такова впечатление останах от запитванията ми. Водели преговори! Момента в който мога да ползвам колетите на телефон и часовник- сменям банката. Знам, че изглежда твърде привлекателно за да е истина, но така наречения преход сме били лъгани много и сега не вярваме и се съмняваме. Предполагам си чувал за изи пей? Те предлагат подобни условия за ползване на тяхна карта. Уловката им е, че не можеш да я ползваш извън България. По принцип има неща които не ми харесват в общите им условия и някои от таксите им, но и те като при операторите- въпрос на ползване и предпочитания.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

С последния update на Bulbank Mobile 3.12.0 от 13.02.2023 - карти Visa на Уникредит Булбанк вече могат да се добавят (през приожението) към Google Pay.
До момента в Andorid за тази банка можеше да се полза NFC за плащане само с тяхното приложение (Bulbank Mobile), което не сработваше винаги.
Може да се ползва и за Revolut TopUp през Google Pay.

Ръчно добавяне към момента не е възможно, защото на стъпка за вeрифициране стига до телефонно обаждане на банката и поясняват, че става през приложението.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

KBC/Райфайзен карти също все още не могат да се добавят към GPay.
Цитирай

Какъв им е проблема на tbi с известяването по картата ? Нямало възможност за смс известяване но и на приложението не работи .На практика ми казаха че това е положението с тази карта.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2023-02-17, 08:50:59)retyrn написа:  KBC/Райфайзен карти също все още не могат да се добавят към GPay.

Скоро ще прехвърлят клиентите в ОББ и ще могат Wink
(Евентуално може да е нужно преиздаване.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2023-02-16, 13:47:24)pepy1 написа:  Искат, защото не ходиш до офис! Няма място за притеснение. Освен това те преди да станат банка, бяха институция за кредитиране на стоки на изплащане около 20 години.

Съжалявам, че спамя, но няма бутон за благодарност та затова пиша.

@pepy1, благодаря за отговора. Не се бях замислял, че действително не ходя до офис.

П.с. Модератора, ако прецени, нека изтрие мнението.
Цитирай

Аз имам въпрос относно Кърв - имате ли представа, ако имам събскрибшън за дадена услуга направен с Кърв картата и автоматично се взимат пари от нея, но тя изтече и се поднови с нова, дали събркрибшъна към дадената услуга ще си продължи, тъй като вече картата т.е. номера ще е друг?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2023-02-23, 10:59:15)nowhere написа:  Аз имам въпрос относно Кърв - имате ли представа, ако имам събскрибшън за дадена услуга направен с Кърв картата и автоматично се взимат пари от нея, но тя изтече и се поднови с нова, дали събркрибшъна към дадената услуга ще си продължи, тъй като вече картата т.е. номера ще е друг?

Не, няма да продължи, ако номера е друг.

Но...
Предвид, че даден номер на карта веднъж издаден за "теб" остава "свързан" завинаги към теб, ако в бъдеще има refund да могат да върнат парите към правилния потребител. 

Личен опит:
На една една терминирана виртуална карта (друга услуга) - след повече от година - бяха взели пари от subsciption (явно не съм си спрял абонамента според техните изисквания - за което вината е моя, че не съм гледал), но като видях, че е стара (терминирана) карта - оспорвах и ми възтановиха средствата.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Ами не знам как процедират Кърв, като изтече? Предпогалам, че сменят номера на картата или просто и удължават периода?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Решил съм да сменям банката, в момента съм на Пощенска. Не ме кефят и също така искам Google Wallet поддръжка. С Curve не става понеже имат такса за всяко плащане. Имат тяхно приложение на което не може да се разчита.

От коя банка сте доволни която поддържа и Google Wallet?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)