Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

(2023-05-23, 11:07:18)MartinVT07 написа:  Здравейте, до скоро за безконтактни плащания на ПОС терминали ползвах "Pay by Vivacom". Сега реших да си добавя виртуалната карта от виваком в Google Wallet. Някъде случвало ли ви се е да не приемат плащания през Google Wallet, понеже четох, че трябва да се гледа дали търговеца има стикер с логото на Google pay. При Pay by Vivacom никога не съм гледал никакви стикери, навсякъде съм плащал безпроблемно. Другия ми въпрос е за таксите - има ли някакви(месечни, годишни, такси обслужване и тн), при виваком нямах, всичко ми е безплатно от плана, за разлика от банките, където си прибират всеки месец по някой лев...

Изискванията са същите. Да приемат Mastercard. Плащането е идентично. Няма такси.
Разликата е, че може да е само отключен телефона и събуден екрана, не е необходимо да отваря приложението, за да плащате подобно нa ползваното досега в PbV. Дори за някои телефони (от подписа Ви вижам, че сте със Samsung) е възмоно само със събуждане на екрана (без отключване), но тогава ще важат правилата както при плащане с пластика - до 100 на плащане, до 5 поредни безконтаектни, до €150 сумарно поредни безконтактни - при настъпване на всяко едно от тези, ще поиска pin (на карта, която сте дигитализирали). При Phyre (a Pay by Vivacom e брандиран Phyre) за pin се ползва кода за приложението, ако сте дигитализирали физическа карта - ползвате нейния pin.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
Аксесоари

Огромни благодарности! Ако бях се свързал със служител сигурно нямаше да получа толкова подробна информация и то за толкова кратко време!

П.С. Нещо не ми излиза долу под коментара Ви опцията "Добави благодарност за това мнение", което е  жалко, понеже заслужавате високата си репутация!

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай

Проблем с NFC
Здравейте, до сега нямах проблеми с плащането през телефона Poco X3 Pro. Преди няколко дни плащането спря и на двете банки / ПИБ и Пощенска/ .В оптимизация : Обстановка за плащане ми се появи червена удивителна. Актуализирах до новата версия 14.0.2 , всичко тръгна нормално .
И сега пак не мога да плащам. В настройките всичко е наред. Каква може да е причината?

Samsung Galaxy S II
Huawei Mate 9
Poco X3 Pro 256Gb
Цитирай

(2023-05-29, 09:18:14)alehandro написа:  Проблем с NFC
Здравейте, до сега нямах проблеми с плащането през телефона Poco X3 Pro. Преди няколко дни плащането спря и на двете банки / ПИБ и Пощенска/ .В оптимизация : Обстановка за плащане ми се появи червена удивителна. Актуализирах до новата версия 14.0.2 , всичко тръгна нормално .
И сега пак не мога да плащам. В настройките всичко е наред. Каква може да е причината?
П.П.
Всичко е наред.Деинсталирах приложението ,  наново въведох данните и всичко е O.K. , даже днес платих.🙂

Samsung Galaxy S II
Huawei Mate 9
Poco X3 Pro 256Gb
Цитирай

Благодаря за информацията относно услугата Curve и възможността за използване на Google Pay с български банкови карти. Curve изглежда предлага удобна възможност да свържете различни банкови карти в една и да ги управлявате чрез приложението. Cool

Обаче искам да напомня, че винаги е добре да бъдем внимателни и да извършваме собствени изследвания и оценки на подобни услуги преди да ги използваме. Трябва да проверим личната си ситуация, лимитите и правилата на Curve, както и съответните правила на нашата банка и платежните системи, преди да вземем решение. Smile

П.С. Извинявам се, ако се повтарям с някой друг съфорумник, again... Bu

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай

Тези дни следва обединение на системите на KBC Банк и ОББ, би трябвало клиентите на бившата Райфайзен банк(КБС Банк) да получат възможността да ползват Google Pay, дори да се наложи да се преиздаде пластиката предсрочно.
Цитирай

Здравейте,днес си регистрирах дебитната карта/мастаркарт на уникредит/ във  Google Pay на моторолата на която ми е и инсталирано и приложението на уникредит. Питането ми е тъй като ползвам и един самсунг а53 със часовник SW4 мога ли тази същата карта да е регистрирам и на самсунга.който е с друг акаунт и номер.за да е ползвам и на него за разплащане.
Цитирай

(2024-02-09, 23:03:50)i770514 написа:  Здравейте,днес си регистрирах дебитната карта/мастаркарт на уникредит/ във  Google Pay на моторолата на която ми е и инсталирано и приложението на уникредит. Питането ми е тъй като ползвам и един самсунг а53 със часовник SW4 мога ли тази същата карта да е регистрирам и на самсунга.който е с друг акаунт и номер.за да е ползвам и на него за разплащане.

Карта Curve (или Уникредит, или друга, чиято банка поддържа Google Pay) може да се добави на неограничен брой устройства. Телефона също може да поддържа неограничен брок карти в Google Wallet. Часовника до колко карти поддържа трябва да видите в описанието и там където ги добвяте, но съ съгурсост са няколко. Това с карти на различен собственик (от акаунта), принципно не одобряват, но ако  технически не е ограничено. (Имам дигитализирани карти и в телефона, и в часовника на друг човек.)
За Уникредит картата добавянето в телефон или устройство накрая изисква одобрението с обаждане на телефон на банката. (обкновено го пише накрая на процедурата, при мен все е бил +35929337257, като е добре да се звъни от телефона на собственика на картата и правят верификациия с данни от личната карта.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Благодаря колега. Те и двата телефона са на мое име,и си ги ползвам аз.На телефона е инсталирах но за часовника ми дава че трябва да чакам потвърждение на картата.Обадих се във банката и ми казаха че само делнични дни ги активирали.Аз нещо не разбирам защо при положение че часовника и телефона ползват един акаунт на телефона е активна а на часовника не е?
Цитирай

Google обяви спирането на приложението си Google Pay в САЩ, като самостоятелната версия на приложението ще бъде спряна до 4 юни 2024 г. На потребителите се препоръчва да преминат към Google Wallet като алтернатива. Няколко функции, които понастоящем са налични в приложението Google Pay, няма да бъдат достъпни след премахването му, включително peer-to-peer плащания, достъп до оферти и сделки и управление на салдата в рамките на платформата. Приложението обаче ще продължи да бъде достъпно на други пазари.

Източник

 
Цитирай

(2024-02-24, 09:28:48)NoMaD написа:  Google обяви спирането на приложението си Google Pay в САЩ, като самостоятелната версия на приложението ще бъде спряна до 4 юни 2024 г. На потребителите се препоръчва да преминат към Google Wallet като алтернатива. Няколко функции, които понастоящем са налични в приложението Google Pay, няма да бъдат достъпни след премахването му, включително peer-to-peer плащания, достъп до оферти и сделки и управление на салдата в рамките на платформата. Приложението обаче ще продължи да бъде достъпно на други пазари.

Източник

Всъщност това, което ще спрат е специфично Google Pay ( https://play.google.com/store/apps/detai...paisa.user ) приложение пуснато за САЩ, Индия и Сингапур.

Оригианното приложение (ползвано и в България и Европа) на Android е част от Android Services и дори не е нужно като приложение за настройване и плащане, но с добавената поддържка на съхранение на карти, билети, отстъпки и т.н. https://play.google.com/store/apps/detai...lletnfcrel , което си сменя името и сега пак е Android Wallet, просто е изведено отделно за по-бърз и прегледен достъп.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Curve имат нови условия, може да се запознаете с тях:
.pdf 2024.03.21 - EEA Supscribition Schedule (v3.2).pdf Размер: 104.93 KB  Сваляния: 1


На прима виста, комисионна през уикендите за валута различна от Usd, Eur и Gbp
Цитирай

(2024-03-21, 18:21:25)emzo написа:  Curve имат нови условия, може да се запознаете с тях:


На прима виста, комисионна през уикендите за валута различна от Usd, Eur и Gbp

Това не е ново, има си я уикенд таксата от доста време за извън тези валути при определени условия за Curve standard. Сменят си начина, по който изчисляват едномесечният период и сега ще ресетват на 1-во число на месеца, което е добре.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Ясно, сега дойде мейл и се зачетох.
Цитирай

Още нещо ми направи впечаления като го четох вчера: 
Безплатня план (Standard) е вече е до три банкови карти, но не съм сигурен дали е от сега или е от някоя предна промяна, тъй като определено преди ги бяха ограничили до две карти.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

3-те карти са от 11.2023 год. До тогава си бяха 2 за нови юзъри или повече ако си стар юзър, но ако искаш да добавиш нова трябва да изтриеш всички без 1.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)