Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

Код в извлечение от онлайн банкирането ми.
Цитирай
Аксесоари

(2020-06-18, 16:29:05)fifth_root написа:  Код в извлечение от онлайн банкирането ми.
Damned, аз нямам никакви други опции за потвърждение на картата в Gpay, освен обаждане към съппорта на Curve. Гледам хората смс-и им пращат, ти казваш код в онлайн банкирането, а аз... греда ?

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай

Звъни пак и пак, пиши мейл. Отиди и в клон и входирай жалба/оплакване. Можеш дори да им кажеш, че ти е важно и щом не могат да свършат работа, знаеш кои други банки ще могат и ще си принуден да се преместиш. Може и Кърв да са променили нещо по процедурите си.
Цитирай

(2020-06-18, 17:32:40)fifth_root написа:  Звъни пак и пак, пиши мейл. Отиди и в клон и входирай жалба/оплакване. Можеш дори да им кажеш, че ти е важно и щом не могат да свършат работа, знаеш кои други банки ще могат и ще си принуден да се преместиш. Може и Кърв да са променили нещо по процедурите си.
Три обаждания и 5 мейла... Но оправиха нещата накрая. Някакъв вътрешен бъг имали. Фикснаха. Вече всичко е точно. Благодаря за отговорите Smile

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай

Днес, при опит да изтегля 400лв от банкомат на райфайзен с кърв картата, ми изписа такса 5,70лв, понеже картата не била тяхна. Не трябваше ли да е безплатно тегленето от произволен банкомат?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

(2020-06-19, 20:12:33)apekc написа:  Днес, при опит да изтегля 400лв от банкомат на райфайзен с кърв картата, ми изписа такса 5,70лв, понеже картата не била тяхна. Не трябваше ли да е безплатно тегленето от произволен банкомат?

При тая мизерна банка (Пощенска е другата такава, която се сещам - скапана, не че има такси, ама да не отклонявам темата) да не те учудва, на мен също ми се е случвало подобно нещо.
Цитирай

(2020-06-19, 20:19:58)fifth_root написа:  При тая мизерна банка (Пощенска е другата такава, която се сещам - скапана, не че има такси, ама да не отклонявам темата) да не те учудва, на мен също ми се е случвало подобно нещо.
Оп, оп. Пак съм аз. Понеже регистрираната ми дебитна карта в Curve е към Пощенска банка, и 100% от случаите ще ползвам Curve за плащания/тегления с нея, да не би да имат някакви 'бесни' такси за теглене от банкомат??? Предварително благодаря.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай

(2020-06-19, 20:38:39)Imaginary написа:  Оп, оп. Пак съм аз. Понеже регистрираната ми дебитна карта в Curve е към Пощенска банка, и 100% от случаите ще ползвам Curve за плащания/тегления с нея, да не би да имат някакви 'бесни' такси за теглене от банкомат??? Предварително благодаря.

Не знам за Пощенска, само от райфайзенски банкомат ми се е случвало. Пощенска просто се сетих, че в друго отношение се изложи пред мен.
Цитирай

Райфайзен е единствената установена банка в БГ, която има такса при теглене с Кърв или Револют. Баш пък си случил на нея. Избягвай техните банкомати с тези карти. Пощенска няма такса при плащане/теглене с Кърв.
Цитирай

https://www.samsung.com/uk/samsung-pay/samsungpaycard/
Цитирай

(2020-06-19, 20:12:33)apekc написа:  Днес, при опит да изтегля 400лв от банкомат на райфайзен с кърв картата, ми изписа такса 5,70лв, понеже картата не била тяхна. Не трябваше ли да е безплатно тегленето от произволен банкомат?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk


Райфайзен имат такса 5.70 за телглене с чужди карти (по точно с карти с чужд bin каквато е Curve (с uk bin), примерно Revolut карта с БГ bin няма такса, но Revolut с чужд bin - има.)
До мемомента не съм срещал информация друга банка в БГ да е въвела такси за чужди карти.

Предпочитам да тегля безконтактно, но на Райфазен ползва Revolut БГ бин картата, а на Уникредит директно с телефона Samsung Pay с Curve.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

От местоработата ми имам дебитна карта на Уникредит с уж преференции - месечна такса от 3.80 лв и без такси за всякакъв вид плащания (онлайн, физически и безконтактни ), тегления и преводи до 3 или 4 хиляди лв за 24 часа, тегления от всякакви банкомати без такса. Имат и доста добро мобилно приложение. Накратко, плащам само 3.80 лв месечна такса.

При тези условия според вас имам ли нужда да ползвам Curve или Револют, въпреки че имам последната, но я ползвам само за преводи в и от чужбина? Ако да, какви плюсове бих имал? Извинявам се за тъпия въпрос

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2020-06-25, 10:31:47)gurcayy написа:  От местоработата ми имам дебитна карта на Уникредит с уж преференции - месечна такса от 3.80 лв и без такси за всякакъв вид плащания (онлайн, физически и безконтактни ), тегления и преводи до 3 или 4 хиляди лв за 24 часа, тегления от всякакви банкомати без такса. Имат и доста добро мобилно приложение. Накратко, плащам само 3.80 лв месечна такса.

При тези условия според вас имам ли нужда да ползвам Curve или Револют, въпреки че имам последната, но я ползвам само за преводи в и от чужбина? Ако да, какви плюсове бих имал? Извинявам се за тъпия въпрос

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ако искаш да носиш само една пластика - има полза. С Кърв избягвам носенето на Револют, и дебитна и кредитна? Това дори ми позволява да нося много по-малко портмоне, а аз не обичам особено да нося неща в/по мен.
Цитирай

Здравейте,
от днес всички клиенти на Curve са с временно блокирани карти заради положенито на Wirecard,някой има ли представа до кога ще е това и трябва ли да си отписваме основните карти от Curve за да сме сигурни за парите.
Поздрави
Цитирай

Пише в мейла до няколко дни, ама това е ега ти срока. Просто не използвай Кърв докато не потвърдят и си карай с редовната.
Цитирай

(2020-06-26, 16:37:48)fifth_root написа:  Пише в мейла до няколко дни, ама това е ега ти срока. Просто не използвай Кърв докато не потвърдят и си карай с редовната.
То няма как да я използваш,те са блокирани картите на Curve.
Цитирай

Е да де.
Цитирай

(2020-06-26, 17:02:38)fifth_root написа:  Е да де.
Сутринта направих транзакция с картата но няколко часа по късно вече беше блокирана.Чакаме да видим как ще се развие ситуацията.
Цитирай

Аз по обяд и работеше. Ама още не бях видял мейла.
Цитирай

Ето и малко повече яснота до колкото може така да се каже.
https://discover.curve.app/a/wirecard-wh...-fixing-it


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Някой да е продължил с инсталирането на Wear OS часовник?

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Някъде четох, че вече са премахнали забраната върху Curve картите.
Цитирай

От вчера работят.
Цитирай

Здравейте,
Някой получавал ли е кешбек от H&M или DM?
И двете са ми в списъка, но само от LIDL получавам.

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

(2020-07-15, 11:34:17)apekc написа:  Здравейте,
Някой получавал ли е кешбек от H&M или DM?
И двете са ми в списъка, но само от LIDL получавам.

Ако са реигстрирани под някакво друго име самите търговски обекти, Кърв няма да ги разпознае - пишеш на поддръжката за конкретното плащане (Question about this transaction?) и прикачваш снимка от касовата бележка, обяснявайки за какво иде реч. Пробвал съм го, за да знам дали са читави в това отношение - върнаха ми пари.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)