Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

Здравейте,

До днес всичко беше ок. Някви идеи шо така стана? На пръв поглед телефона отговаря на всичко тук: https://support.google.com/pay/answer/7643995
[Изображение: de4b76d48936595483c9ae660501bef8.jpg][Изображение: deb8598014b06a9840afaec7d1b1bee5.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-22, 23:45:32)pocko написа:  Здравейте,

До днес всичко беше ок. Някви идеи шо така стана? На пръв поглед телефона отговаря на всичко тук: https://support.google.com/pay/answer/7643995
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Samsung в Note 10+ бяха прецакали нещо bootloader-a във весията THL CSC ноември (или декемви беше) и Google ми показваш така докато не пуснаха следващия FW update. (Добре, че имах и SPay.)

Алгоритмите на Google за проверка дали устройството сертифицирано и не е root-нато или модифицирано се обновяват своеременно и някои security приложения изключват определени функции. Ако Huawei са променили нещо, без да уведомят Google. Или "войната" САЩ-Китай е минала на "ново ниво".)

Обърни се към поддъжката на телефона или провери в техните форуми дали няма някой с подобен проблем.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте. Днес ми пристигна пластиката от Curve и след опит да я регистрирам в приложението с последните цифри от номера на пластиката, ми изписва "To activate, verify a card that's yours & issued in Europe" и нищо не става. Писах им на security@curve.app, но няма отговор. Някой да му се е случвало.
Цитирай

И при мен беше така. Контактнах едно индийче от съпорта през чат и той оправи нещата.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

Оправих се. Оказа се, че за да се активира картата изпратена от Curve (чрез последните 4 цифри на картата), трябва първо да потвърдя моята българска карта, която бях регистрирал предварително, чрез кода който идва в банковото извлечение (има този вид CRV*C-XXXXXX). Това не бях го направил, защото не можах да намеря къде се прави, а то било не толкова трудно. Като се отвори приложението Curve, секцията Wallet, най -горе в дясно има една иконка с формата на дебитни карти. Натиска се там и на картата, която не е активирана има удивителна, там се поставя кода от банковото извлечение. Чак тогава приложението позволява да активираш пластиката на Curve. Долу на снимката можете да видите иконата (снимката е от нета). Тествах, бачка чрез Google Pay, но трябва да отключа с пръстовия отпечатък за да стане трансакцията, иначе дава "Отказана трансакция". Живи и здрави!

.jpg Curve.JPG Размер: 93.93 KB  Сваляния: 447
Цитирай

Привет. Днес си направих регистрация в Curve, като го изтеглих от Гугъл Маркета и в полето промо код въведох такъв, който ми излезе някъде като реклама. Регнах виртуална ДСК и Револта. 5-те паунда бонус не ги виждам никъде, явно трябва да направя някакво плащане за да се появят?
Не разбрах последно физическата Curve Blue безплатна ли е или не? За да я поръчам ми иска 5,50 евро такса. В тази връзка, може ли да карам само с виртуалната Curve Blue или е добре/задължително да извадя и физическа?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Без физическа карта от Curve няма да стане. Синята карта е напълно безплатна и това може да се види и в сайта им. След пристигането на физическата карта, тя се активира в приложението и след това ще може да правиш транзакции.

5-те паунда бонус идват след първата транзакция.



---------
Днес поради някаква причина акаунта в Curve се беше разлогнал и трябваше нанов да влизам и да въвеждам нов код за сигурност. Някаква идея защо, да не би да имат пробив в базата им данни?

ПС: https://community.curve.app/t/sudden-une...et/17669/9:

"We are aware of the fact that customers were logged out and were made to log back in. This was an operation done by us for your security- we’re sorry if this was an inconvenience."
Цитирай

А как се поръчва безплатната Curve Blue, свалил съм приложението, регистрирал съм се, като съм дал лична карта, но мога да заявя като физическа карта само ако заплатя 5.50 Евро?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Дай скриншот да видиме какво ти излиза точно Smile
Цитирай

ето
[img][Изображение: Screenshot-20200816-233038-Curve.jpg][/img]

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Явно наистина са го променили:

Why are you charging £4.99 for a physical Curve Blue card?
As of the 26th of June 2020, if you’d like to receive a physical Curve Blue card, it’ll cost £4.99.

The reason we’re now charging for Curve Blue cards is that we’ve made it possible to enjoy all the benefits of Curve without one!
Цитирай

(2020-08-16, 23:28:30)simeonivanov22 написа:  Явно наистина са го променили:

Why are you charging £4.99 for a physical Curve Blue card?
As of the 26th of June 2020, if you’d like to receive a physical Curve Blue card, it’ll cost £4.99.

The reason we’re now charging for Curve Blue cards is that we’ve made it possible to enjoy all the benefits of Curve without one!
Тоест не мога да ползвам Curve ако не си платя?

Тоест не мога да ползвам Curve ако не си платя?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Ами явно ще трябва да заплатиш нещо като еднократна такса за доставка - която може да се покрие, ако използваш някой код на колега и получиш бонус същите пари и ще си избиеш доставката.

Моя код е EJYKXZ7E
Цитирай

Благодаря за инфото,но следва деинсталиране ...

Има развитие по темата. Явно вече не е необходимо да се поръчва физическа карта от Curve. В акаунта може да видите номера на картата-View card details, и да я добавите ръчно. Успях да я адд-на в Google и Samsung Pay.
Моят промо код е D8658X9N.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Може би е добра идея колегата @GH0STFACE да сложи и тази информация в първия пост
Цитирай

Нещо оплескаха генерално, след разправиите които имаха... Взеха да искат на хората пари за пластиката, все имат някакви ядове, разлогват, логват...
Днес пазарувах някакви дрешки, и на финала реших да купя на детето Макдоналдс и... изненада. Три пъти картата беше отказана, а буквално 3 минути по-рано си купих кецове с телефона...
А мислех да ходя на море само с телефона и пластиката от Curve... към uninstall вървят нещата. Не може да се разчита май, май... Ми ако бях набухал един резервоар с нафта и картата откаже на касата?!

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай

То карта, дали Кърв, дали на банката ти, винаги може да откаже, може и самата система да претъпри срив. Колкото е удобно, толкова понякога носи неприятни изненади и ако не искаш да изгубиш време напразно, трябва винаги да имаш под ръка и пари в брой, което пък обезсмисля в някаква степен картите. Аз засега съм доволен от Кърв, но ако искат пари за пластика, а продължават да имат проблеми с доставките, то не върви хич. Другото, поне до момента, са съумявали да разрешат грамотно без да ми бърка в джоба.

Да знаете, че има ПОС терминали, които просто не работят с чужди карти, та може и на такъв да сте попадали понякога.
Цитирай

Някой да знае защо ми излиза това съобщение?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Да - customer support-ът.
Цитирай

(2020-08-18, 00:32:24)nuribg написа:  Някой да знае защо ми излиза това съобщение?

На мен ми излезе това защото неправилно бях снимал личната си карта. Трябва да бъде снимана отпред и отзад. Ако е такъв случая им кажи да ти изпратят нов линк за качване на документите.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Здравейте. Моля за малко разяснения. Утре отиваме до Гърция и ако искам да плащам в някое заведение или магазин на пост терминал с телефона, трябва ли да настроя в Curve валутата на дебитната карта или кредитната да не са е лева, а в Евро. Има ли значение с коя карта плащам - кредитна или дебитна? Мерси.
Цитирай

(2020-08-20, 20:54:11)stensyto написа:  Здравейте. Моля за малко разяснения. Утре отиваме до Гърция и ако искам да плащам в някое заведение или магазин на пост терминал с телефона, трябва ли да настроя в Curve валутата на дебитната карта или кредитната да не са е лева, а в Евро. Има ли значение с коя карта плащам - кредитна или дебитна? Мерси.

Ако го оставите в BGN, а pos терминала иска EUR - Curve ше ви преалутира BGN към EUR (по курса на Mastercard) и ще вземе тези BGN от карта, която сте избрали.

Ако промените на EUR и pos терминала иска EUR - Curve ще поиска EUR от карта, а вашата банка по курс продава безкасово за деня ще ви обърне BGN към EUR.

Ако промените на друга валута различна от EUR и BGN - ще получите комбинация от горните две.

Някои pos терминали разпознавайки картата с UK BIN питат дали да не бъдете таксуван в GBP или EUR и предлагат DCC (динамично превалутиране), при което курсa може да е с до 25% отгоре и съответно искайки GBP, после Curve или банката ви ще превалура още веднъж, така че внимавайте какво правят продавачите след като сте доближили безконтакно картата/телефона си.

Дали ще е дебитна или кредитна отдолу зависи само, ако теглите кеш от ATM - с кредитна в Curve може да наложи 2%.
Ако теглите от ATM и валутата на АТМ и тази, зададена в картата са едни и същи (т.е. Curve не превалутира) - и можете до 10 пъти (всеки в различен ден) на равностойноста на 200 паунада да теглите, без такси. Ако Curve превалутива само веднъж на месец, след това +2%.

Вече не останаха май банки в Гърция, които да нямат от 1.5 до 6 EUR на теглене с всякакви чужди карти.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2020-08-17, 14:20:55)Imaginary написа:  Нещо оплескаха генерално, след разправиите които имаха... Взеха да искат на хората пари за пластиката, все имат някакви ядове, разлогват, логват...
Днес пазарувах някакви дрешки, и на финала реших да купя на детето Макдоналдс и... изненада. Три пъти картата беше отказана, а буквално 3 минути по-рано си купих кецове с телефона...
А мислех да ходя на море само с телефона и пластиката от Curve... към uninstall вървят нещата. Не може да се разчита май, май... Ми ако бях набухал един резервоар с нафта и картата откаже на касата?!

Аз лично, съм нямал никакви проблеми с Кърв и отказани плащания, освен всеобщия проблем поради срива на Wirecard, който в последствие беше отстранен. Единствено преди 1 седмица ме беше разлогнало от приложението, но това не е навреждало на картата ми в Gpay.
Цитирай

Някой скоро, който вече е с литвийски IBAN, опитвал и успявал ли е да си издаде виртуална карта с BIN поддържан от GPay?
При опит да сменя държавата (без значение към коя от поддържаните) получавам съобщение, че е необходимо да започна чат, за да предоставя повече информация за промяната.

iPhone 14 Pro
Цитирай

А с Phyre физическа не може ли да се плаща през gpay или samsung pay ?

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)