Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XIAOMI MI A3 vs HUAWEI P SMART Z
#1

До утре трябва да реша кой от двата телефона да препоръчам за роднина. Нямам никакви впечатления от тези два телефона и ми е много трудно да избера. По клоня към Xiaomi MI A3, единственото, което ме притеснява е малката резолюция на дисплея. На др. малко блазни изкачащата камера Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawi P smart Z без да се замисляш. Много добър телефон с отличен софтуер. Шаомито с чистия андроид - ще имаш големи проблеми и главоболия.
Цитирай
#3

(2019-11-07, 23:02:19)anatol06 написа:  Шаомито с чистия андроид - ще имаш големи проблеми и главоболия.

Какви проблеми по-конкретно?
Цитирай
#4

Телефона ще се ползва от дете 7-ми клас. Предвид този факт и факта, че HUAWEI P SMART Z предлага изчакаща камера предопределя избора на детето и то веднага се хваща за този телефон. В момента ползва Xiaomi Redmi Note 6pro и това което ме притеснява в HUAWEI-а е по-големия размер. Мисля, че на този телефон трудно би се сложило закалено стъкло заради извитите ъгли на дисплея. Не знак като камери кой от двата телефона се справя по-добре. Иначе аз лично нищо нямам против чистият Андроид. Xiaomi-то e по-компактно и ми се струва, че по ще пасне в детска ръка. Чакам още препоръки, имам време до 18.00 часа да взема крайно решение Smile.
Цитирай
#5

Детето ми е на 9 и изобщо не я притеснява по големия размер, а пък за игри е перфе..и настина на изскачащата камера най се кефи

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#6

То всички деца се впечатляват от подобните "гъзарики". Да се надявам, че като отида в офиса на Виваком ще имат налични и двата телефона да ги разгледам на живо. Днес трябва да се преподпише договора и да се вземе нов телефон задължително с две сим карти Smile.
............................
Да попитам HUAWEI P SMART Z, разполага ли с NFC?
Цитирай
#7

(2019-11-08, 10:13:38)ivanov_km написа:  ...Да попитам HUAWEI P SMART Z, разполага ли с NFC?
Да, има NFC.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#8

В крайна сметка се спряхме на Хуавея. Дано не съжаляваме за избора иначе и двата телефона радват окото на живо. Така и не разбрах кой от двата снима по-добре.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Не мисля че ще съжалявате. Аз преминах от Xiaomi към въпросния модел.Вече месец го ползвам и съм много доволен.
Цитирай
#10

И аз се колебая между двата.Някой да знае кой по-добре снима?(селфитата не са ми важни)
Цитирай
#11

За ултрашироки снимки по-добър трябва да е Mi A3. Но винаги моделите на Huawei са по-изпипани откъм камера като цяло.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • osil
Цитирай
#12

И двата модела не са лоши, но с Android One при Xiaomi Mi A3 ще получите по-добра поддръжка и за по-дълго време. Не взимайте под внимание коментари които гласят, че със Stock Android-а ще имате проблеми. А това, че дисплеят е с по-малка резолюция аз го отчитам като плюс от гледна точка на по-добър живот на батерията и реално, няма чак толкова по-лошо качество, все пак е Super AMOLED. По-ниската резолюция ще рефлектира най-вече върху клипчетата в Youtube, понеже е и най-масовото приложение за видео. Като габарити Xiaomi-то е по-ниско точно с 1см. и е по-леко с около 20 гр. Тук някой веднага може да направи асоциация с качеството на сглобката, но според мен нещата са относителни. Дисплеят на Mi A3 е Super AMOLED (както споменах по-горе), докато на P Smart Z е LCD. P Smart Z също предлага по-добро съотношение дисплей : тяло - 84.3% срещу 80.3% за Mi A3. Като цяло, разликите не са големи и зависи от човека, който ще ползва единия от двата телефона. Ако не целите компактност, не държите толкова на софтуерна поддръжка, то тогава по-логичния избор е P Smart Z.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • osil
Цитирай
#13

За ъпдейтите Хуавей ме изненадаха- 3 за два месеца.
Цитирай
#14

Човекът,в момента е с huawei p9 lite и би искал да подобри качеството на снимките с новия телефон.Иначе ще се ползва за разговори и интернет-нищо специално,до 300лв в А1 с договор се спрях на тези модели,които ми се струват най-добри за цената.Затова ми е и питането за задната камера и видеото
Цитирай
#15

Аз защо не поразгледаш в YouTube как снима и да си направиш извод? Има достатъчно заснети клипчета и снимки за сравнения. Погледни и Xiaomi redmi note 8 pro. Снима много добре има и широкоъгълна камера. И по-мощен хардуер и от двата изброени. Дисплеят е много добър. с мощна 4500mha батерия.

БГ ревю
Цитирай
#16

(2019-12-02, 21:47:28)osil написа:  Човекът,в момента е с huawei p9 lite и би искал да подобри качеството на снимките с новия телефон.Иначе ще се ползва за разговори и интернет-нищо специално,до 300лв в А1 с договор се спрях на тези модели,които ми се струват най-добри за цената.Затова ми е и питането за задната камера и видеото
Преди да взема Хуавей също така ми бе опция и Ми а3.Тестово направих няколко бързи снимки с двата апарата-при Хуавей ми се сториха една идея по естествени цветовете.Общо взето снимат еднакво при дневна светлина.При нощна не съм ги пробвал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • osil
Цитирай
#17

Глупости. Не си запознат със софтуерната поддръжка на Huawei. Актуализации получават всеки месец. Всичко от среден клас нагоре си получава актуализации достатъчно дълго, сегашния ми телефон не е спрял да получава от година и половина, предния получаваше 3 години. Така е и с другите модели. Освен това, при всички случаи предоставят и една актуализация на ОС. Единствен минус може да бъде това, че ако си със среден, а не висок клас телефон, може да се наложи да почакаш малко повече. Относно габаритите - P Smart Z не е по-компактния вариант и това лесно може да се провери.

П.С. Отговорът ми е към @donscot.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#18

Note7,Note8 Pro ги няма в А1,а предстои преподписване през декември и ще се възполваме от отстъпката-Хуавея излиза 240,Ксиаомито 290.Доколкото съм гледал май дават Mi A3,че снима по-добре,но още мнения ще са ми полезни
Цитирай
#19

@HERUS Проверил съм, просто съм пропуснал едно важно "не" в последното изречение. А, между другото в къщи ползваме P10 Lite и съм запознат с поддръжката. Точно за това все още твърдо заставам зад мнението си, че Android One е по-добре в това отношение. На мен лично ми е по-приятен за окото. По-плавен е, по-оптомизиран. Всеки който е ползвал Stock Android-a ще се съгласи, че за софтуерната поддръжка в случая няма две мнения.
Цитирай
#20

Казвам, че поддръжката на Huawei е добра и не може да е минус. А кой интерфейс работи по-плавно, кой е по-добър е друга тема, но е въпрос на хардуер, софтуер и вкус. P10 lite би трябвало да си е получавал достатъчно дълго актуализации с поне кръпки за сигурност всеки месец.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)