Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

К20 Pro/Mi9t pro с Глобал ром искам Eu ром Как ?
#1

Привет колеги,
Телефона е K20 Pro 8/128 с Global ром закупен от Али Експрес.
Искам да си сложа EU ром за да ползвам фунционалността на записване на разговорите.
Въпроса ми е мога ли и как точно ? От многото неща който четох разбрах че телефона ми е Китайски с флашнат глобал ром и вероятно със заключен бутлоъдер.
За да мога да го отключа трябва първо да го флашна с Китайска версия и тогава да дам заявка за отключване ? И чак след това ще мога да го флашна с ЕU ром това така ли е ?
И после ако го флашна успешно, тъй като ЕU рома не е официален Мi ром няма да имам автоматичен ъпдейт, и ще трябва ръчно да го ъпдейтвам когато излезе такъв.
Правилно ли съм разбрал колеги ?
Ще съм благодарен за малко помощ и светлина по въпроса.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-11-08, 10:59:51)CrazyPops написа:  Привет колеги,
Телефона е K20 Pro 8/128 с Global ром закупен от Али Експрес.
Искам да си сложа EU ром за да ползвам фунционалността на записване на разговорите.
Въпроса ми е мога ли и как точно ? От многото неща който четох разбрах че телефона ми е Китайски с флашнат глобал ром и вероятно със заключен бутлоъдер.
За да мога да го отключа трябва първо да го флашна с Китайска версия и тогава да дам заявка за отключване ? И чак след това ще мога да го флашна с ЕU ром това така ли е ?
И после ако го флашна успешно, тъй като ЕU рома не е официален Мi ром няма да имам автоматичен ъпдейт, и ще трябва ръчно да го ъпдейтвам когато излезе такъв.
Правилно ли съм разбрал колеги ?
Ще съм благодарен за малко помощ и светлина по въпроса.

Според мен си със отключен буутлоадър. Това лесно се вижда при рестартиране на телефона - пише си в началото дали е Unlocked.
EU рома мисля, че няма опция за запис на разговор. Само китайския и индийския (от официалните) имат тази опция - понеже са със Xiaomi dialer-a.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#3

Има запис в еу рома
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • CrazyPops, ronnie72
Цитирай
#4

Има и ОТА ъпдейти.

MI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkosio за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#5

(2019-11-08, 14:18:26)suffer написа:  Има запис в еу рома

Говорим за официалния EU rom, който идва със Google Dialer?
Или се бъркам за него?
Цитирай
#6

Ти говориш за ЕЕА, a аз, и вероятно колегата, за xiaomi.eu
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • hglr123, ronnie72
Цитирай
#7

Много благодаря на всички.
След като си рестратирах телефона при зареждането пише с малки букви “unlocked“ благодарности на колегата “hglr123 “ явно че е с отключен бутлоъдер.
Което според мен означава че мога да го флашна с xiaomi.eu.
А темата за записването на разговорите с този ром е тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98146.
Тук пише че трябва да инсталирам TWRP и след това xiaomi.eu ром.
Не че знам как става това но се надявам че няма нужда да го отключвам отново.
Цитирай
#8

Няма какво да отключваш. TWRP най-добре го дръпни от xda форума(ако нямаш вече инсталиран), че брах ядове с този от xiaomi.eu. Също там има доста инструкции и необходим софтуер за да флашнеш рекавърито. После следваш инструкциите от xiaomi.eu за ром-а. От вчера съм версия 11.0.3 и нямам забележки. Теоретично би трябвало да има ОТА, ама по-бързо става да си дръпнеш последната версия и да я флашнеш през рекавъри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#9

А има ли възможност по грешка  с TWRP  да го заключа бутлоадера или да брикна телефона ?
Тъй като не съм го отключил аз с мой акаунт а от Алито са го отключили от Глобал стора като съм го купил ?
Цитирай
#10

Ако следваш инструкциите, не.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#11

Колеги, моля за помощ Big Grin Забих на TWRP.... Откл bootloader-а, флашнах recovery-то, влязох вътре, но не мога да прехвърля рома на телефона ... Нито да backup-на нещо. Казва ми, че Required key not available. Когато го вържа с компютъра, се виждат 10 папки, които са смесени символи, сякаш са криптирани...
Edit: Май като затрих Internal Storage нещата се оправиха - копирам го и да видим какво ще стане Big Grin

Флашна се без проблем, но чакам 20 сек и влиза веднага в новоинсталираното китайско recovery...Някой има ли идея как да процедирам (Опитвам се да флашна най-новата бета 9.11.7 - https://xiaomi.eu/community/threads/9-11-7.53191/ )

Едит 2: Следвам пътеката от тук https://xiaomi.eu/community/threads/how-...-v2.52539/ и нещата за сега вървят най-добре Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#12

(2019-11-08, 14:02:34)hglr123 написа:  Според мен си със отключен буутлоадър. Това лесно се вижда при рестартиране на телефона - пише си в началото дали е Unlocked.
EU рома мисля, че няма опция за запис на разговор. Само китайския и индийския (от официалните) имат тази опция - понеже са със Xiaomi dialer-a.
На моя не пише нищо. Значи ли, че не е unlocked?
Цитирай
#13

(2019-11-09, 17:22:03)dancho2000 написа:  Колеги, моля за помощ Big Grin Забих на TWRP.... Откл bootloader-а, флашнах recovery-то, влязох вътре, но не мога да прехвърля рома на телефона ... Нито да backup-на нещо. Казва ми, че Required key not available. Когато го вържа с компютъра, се виждат 10 папки, които са смесени символи, сякаш са криптирани...
Edit: Май като затрих Internal Storage нещата се оправиха - копирам го и да видим какво ще стане Big Grin

Флашна се без проблем, но чакам 20 сек и влиза веднага в новоинсталираното китайско recovery...Някой има ли идея как да процедирам (Опитвам се да флашна най-новата бета 9.11.7 - https://xiaomi.eu/community/threads/9-11-7.53191/ )

Едит 2: Следвам пътеката от тук https://xiaomi.eu/community/threads/how-...-v2.52539/ и нещата за сега вървят най-добре Big Grin
Оправи ли се, че чак сега видях съобщението?
Цитирай
#14

Да, върнах се с Miflash до сток и започнах отначало. Сега съм с последната beta и съм сравнително доволен

Но за да стане като хората, явно трябваше да се мине през stable версията, след което да се слага ъпдейт по ъпдейт

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#15

Принципно, при флаш на .eu ром, особено ако се вдига версията на миуи-то/ андроида, преди флаш, в рекавъри се прави format /data, не wipe, a format и при никакъв случай не се прави wipe на System или Persist дяловете.
[-] 1 потребител изказва благодарност на srhristoff за това мнение:
  • dancho2000
Цитирай
#16

Колеги виждам че в мрежата има няколоко различни версии на TWRP Recovery, както официална така и неофициални.
Коя версия сте използвали която със сигурност работи ?
Ето това е едната LR.Team/wzsx150's TWRP или това [TWRP][3.3.1-22][raphael]Unofficial TWRP for Xiaomi Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro (Stable).
Чудя се не мога да взема решение ?
Цитирай
#17

Ако слагаш xiaomi.eu то той си върви с рековери, трябва ти някакво само за първия флаш.

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#18

Е да де. Аз точно при първия флаш се потих, щото това рекавъри от .еу беше брак. Мисля, че с това на рафаел няма да имаш грижи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#19

Привет колеги,
Искам да споделя малко опит от цялото това флашване на ромове  на телефона.
След като с големи мъки и потене успях да флашна телефона с xiaomi.eu ROM(идеята беше да мога да си записвам разговорите) чрез TWRP рекавъри.
Като изпозвах TWRP Unofficial TWRP for Xiaomi Mi 9T Pro/Redmi K20.
Мисля че флаша беше успешен но нещо сбърках при формата и  стана гаф при рестарта на телефона или влизаше в TWRP рекавърито, или зареждаше логото ма МI
и забиваше.
И докато се чудих какво да правя, свалих си Miflash Tool за да флашна телефона с Global stock rom и да започна от начало.
Намерих в нета  https://c.mi.com/thread-2334443-1-0.html    Global ROM за  К20 pro V10.3.3.0.PFKINXM    и го флашнах с fastboot имиджа от сайта.
И какво да видя като изгря MIUI то.  Global Rom за K20 про  където телефона е с оригиналния xiaomi dialer и всички остнали екстри.
Тъй като версията беше V10.3.3.0 веднага през ОТА ъпдейт мина и по новата версия V10.3.5.0 и спря до тук по нова версия за сега няма.
Но на мен и не ми трябва.  Веднага забелязах че този ром е доста стабилен и има екстри който ги нямаше в стария Глобал ром.
Другото интересно нещо е че на стария GLOBAL ROM  в info за телефона пишеше MI9t Pro - а в този ром пише K20 Pro.
Стария Глобал ром се беше обновил до MIUI 11  но dialera пак си беше останал Гугълския без запис на разговорите.
Не занам какви бози са забъркали Китайците от Ali Express и колко глобал рома има. Но този който изтеглих аз ми върши по добра работа и през МiFlash става много по лесно.
Така че ако някой иска да си записва разгорите и не държи на MIUI 11 за сега може да пробва и този вариант.
[-] 2 потребители изказват благодарност на CrazyPops за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#20

(2019-11-13, 15:40:37)CrazyPops написа:  Привет колеги,
Искам да споделя малко опит от цялото това флашване на ромове  на телефона.
След като с големи мъки и потене успях да флашна телефона с xiaomi.eu ROM(идеята беше да мога да си записвам разговорите) чрез TWRP рекавъри.
Като изпозвах TWRP Unofficial TWRP for Xiaomi Mi 9T Pro/Redmi K20.
Мисля че флаша беше успешен но нещо сбърках при формата и  стана гаф при рестарта на телефона или влизаше в TWRP рекавърито, или зареждаше логото ма МI
и забиваше.
И докато се чудих какво да правя, свалих си Miflash Tool за да флашна телефона с Global stock rom и да започна от начало.
Намерих в нета  https://c.mi.com/thread-2334443-1-0.html    Global ROM за  К20 pro V10.3.3.0.PFKINXM    и го флашнах с fastboot имиджа от сайта.
И какво да видя като изгря MIUI то.  Global Rom за K20 про  където телефона е с оригиналния xiaomi dialer и всички остнали екстри.
Тъй като версията беше V10.3.3.0 веднага през ОТА ъпдейт мина и по новата версия V10.3.5.0 и спря до тук по нова версия за сега няма.
Но на мен и не ми трябва.  Веднага забелязах че този ром е доста стабилен и има екстри който ги нямаше в стария Глобал ром.
Другото интересно нещо е че на стария GLOBAL ROM  в info за телефона пишеше MI9t Pro - а в този ром пише K20 Pro.
Стария Глобал ром се беше обновил до MIUI 11  но dialera пак си беше останал Гугълския без запис на разговорите.
Не занам какви бози са забъркали Китайците от Ali Express и колко глобал рома има. Но този който изтеглих аз ми върши по добра работа и през МiFlash става много по лесно.
Така че ако някой иска да си записва разгорите и не държи на MIUI 11 за сега може да пробва и този вариант.


PFKINXM е индийският ром. Със него за съжаление губиш NFC-то.
Иначе ром-а е добре като цяло.
Аз съм със 10.4.8.0 (Андроид 10) и чакам да видим кога ще дойде 11 при мен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hglr123 за това мнение:
  • CrazyPops, milenvn
Цитирай
#21

Да този ром е хубав найстина, ще тествам и xiaomi.eu ROM впреки че на мен NFC не ми трябва за сега, и ако не ми хареса ще върна пак този ром V10.3.3.0.PFKINXM.
Цитирай
#22

(2019-11-10, 09:17:25)srhristoff написа:  Принципно, при флаш на .eu ром, особено ако се вдига версията на миуи-то/ андроида, преди флаш, в рекавъри се прави format /data, не wipe, a format и при никакъв случай не се прави wipe на System или Persist дяловете.
За Redmi k20/MI 9T.
Как стои положението с флаш на DAVINCI 9.11.7, Android 10, който е beta/developer върху 11.0.3.0 (PFJCNXM) стабилен, който е Android 9?
И двете са китайски версии.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#23

Не съм слагал още 10-ка, понеже чакам да му излекуват детските болежки. Бутам с Андроид 9 и MIUI 11 (Xiaomi.eu 11.0.3.0). Ромът върви прекрасно, батерията държи по 2 дни при умерено ползване.
Цитирай
#24

(2019-11-10, 02:02:19)Joro777 написа:  На моя не пише нищо. Значи ли, че не е unlocked?
Ако вече не си проверил.
Влизаш в : Settings → About Phone.
Натискаш няколко пъти докато ти излезе съобщение: "MIUI Version"   за да се акивира скритата опция  -   Developer Options.
Някря отваряш: Settings → Additional Settings → Developer Options → MI Unlock Status.
[-] 1 потребител изказва благодарност на CrazyPops за това мнение:
  • Joro777
Цитирай
#25

Мерси, заключен е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)