Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

К20 Pro/Mi9t pro с Глобал ром искам Eu ром Как ?
#26

(2019-11-15, 15:26:58)srhristoff написа:  Не съм слагал още 10-ка, понеже чакам да му излекуват детските болежки. Бутам с Андроид 9 и MIUI 11 (Xiaomi.eu 11.0.3.0). Ромът върви прекрасно, батерията държи по 2 дни при умерено ползване.
Май и аз като тебе. Вчера писах в Telegram канала Redmi k20 | MI 9T OFFICIAL за моето намерение и някакси отговорите там не ми дадоха необходимото спокойствие да рипна на android 10 china beta версия. Не защото е проблемно /дърти флаш без загуба на данни/, а защото връщането после към стабилна Pie ако нещо не ми харесва е смущаващо поне за мен. Нещо си EIS се губило/омазвало.
Пък и на фона на иделната работа на системата в момента - тцъ, ще чакам и аз официална стабилна 10-ка.
По-натам може да пробвам MIUIPro, че ми я нахвали един колега.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • srhristoff
Цитирай
Аксесоари
#27

Имам К20 pro закупен в Непал , индийска версия предполагам...още нямам ъпгрейд Sad
Цитирай
#28

(2019-11-18, 14:07:04)Mehurar написа:  Имам К20 pro закупен в Непал , индийска версия предполагам...още нямам ъпгрейд Sad

Дай някакво инфо за версията на рома. Така е малко трудно да се каже.
И дали е закупен от официален магазин?
Цитирай
#29

(2019-11-18, 14:07:04)Mehurar написа:  Имам К20 pro закупен в Непал , индийска версия предполагам...още нямам ъпгрейд Sad
Аз преди седмица си сложих  Индийски Глобал Ром.  Миля че това беше последния ъпдейт - MIUI 10 Stable ROM V10.3.3.0.PFKINXM for Redmi K20 Pro, който изтеглих през ОТА.
Сега съм с Xiaomi.eu и съм доволен.
Цитирай
#30

(2019-11-19, 14:01:32)CrazyPops написа:  Аз преди седмица си сложих  Индийски Глобал Ром.  Миля че това беше последния ъпдейт - MIUI 10 Stable ROM V10.3.3.0.PFKINXM for Redmi K20 Pro, който изтеглих през ОТА.
Сега съм с Xiaomi.eu и съм доволен.
Има 10-ка за индийските - официална. V11.0.1.0.QFKINXM

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#31

(2019-11-18, 17:52:05)Ура днес получих ъпдейта.....доста се забави.....и да от официален магазин е закупен ...10.3.5. нещо си беше рома....pkinx  май...? написа:  Дай някакво инфо за версията на рома. Така е малко трудно да се каже.
И дали е закупен от официален магазин?
Цитирай
#32

Абе днеска нещо си играх да преинсталирам и качих на чисто еу 11.0.2 и като проверя за ъпдейт ми дава, че няма, а има 11.0.3.
Въпроса ми е при .еу бачкат ли ОТА ъпдейтите, или пак ръчно трябвапда играя?
Цитирай
#33

(2019-11-21, 21:10:00)bo6o написа:  Абе днеска нещо си играх да преинсталирам и качих на чисто еу 11.0.2 и като проверя за ъпдейт ми дава, че няма, а има 11.0.3.
Въпроса ми е при .еу бачкат ли ОТА ъпдейтите, или пак ръчно трябвапда играя?
Има ъпдейти но ръчно ги теглиш ромовете, и после рестартираш в TWRP и там флашкаш новия ром, и после рестарираш за да влезеш обратно. Не е напълно автоматично като и при официалния глобален ром.
Теоретично инфото се пази но може да стане издънка и да се наложи да си форматираш за да може да влезеш в ново флашнатия ром, за това си направи бекъп за всеки случай. А може и ръчно да си свалиш 11.0.3. да си го копираш на главна директория в телефона и да си флашнеш рома през TWRP но тогава ще загубиш вероятно инфото на телефона.
Цитирай
#34

При официалния си е автоматично ъпдейтването. Въпроса е че ми казва че няма ъпдейт, въпреки че има нова версия. Между това да го сваля от компютър или през телефона, и в двата случая се флашва през рекавъри, което е едно и също, така че на теория никаква информация не се губи.
Едно време, поне при седмичните ромове, всичко си беше автомат...
Цитирай
#35

(2019-11-22, 07:54:49)bo6o написа:  При официалния си е автоматично ъпдейтването. Въпроса е че ми казва че няма ъпдейт, въпреки че има нова версия. Между това да го сваля от компютър или през телефона, и в двата случая се флашва през рекавъри, което е едно и също, така че на теория никаква информация не се губи.
Едно време, поне при седмичните ромове, всичко си беше автомат...
На теория, да.
Преди да сложа xiaomi.eu stable  - пробвах седмичните  бета ромове,  там всяка седмица излиза нов. Извържах 3 ъдейта всеки от тях си беше автоматично свален, на първия незнайно защо след като се флашна през рекавърито не можа да си влезе нормално в  обновения ром и се наложи да форматирам. След това влезе без проблем но загубих информацията. Следващите 2 ъпдейта минаха без проблем и си влязох с запазената информация. Забелязах че трудно се теглиха ъпдейтете с много прекъсвания и рестартирания докато се изтегли.
После си сложих направо xiaomi.eu  11.0.3  stable. Сега ще видим  когато излезе нова версия и дали изобщо ще я намира автоматично и какво ще стане.
Цитирай
#36

Е така де. Сега съм с 11.0.2 и ми дава, че няма ъпдейт. Аз иначе лесно ще си го дръпна и кача, ама тази версия, незнайно защо сега върви без забележки. Просто питам дали FОТА работи изобщо при .еу стабилните версии.
Цитирай
#37

Като те слушам ми навява на мисълта че няма автоматично да излиза ъпдейта за сега, ще следя за нов ъпдейт ръчно ще си го качвам. А от 11.0.3 аз също съм много доволен и за първи път нямам никакви забележки.
Цитирай
#38

https://portal.mi-room.ru/vse-ssylki-na-...-nojabrja/
Цитирай
#39

От 11.0.3 към 11.0.4 се появи ъпдейт при ръчна проверка...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • CrazyPops
Цитирай
#40

Ха наистина, само при ръчна проверка. Сега остана само до не си загубя инфото при самия ъпдейт.
Цитирай
#41

Ми аз нищо не загубих и не ми се е и случвало да губя... Действай смело.
Цитирай
#42

Мерси и аз нищо не загубих вече съм на 11.0.4.
Цитирай
#43

Абе неговата кожа, на всички версии от 11ката имам някакъв батери дрейн, като ужким гугъл плей сървисис е виновника. Нощем почти не заспива телефона, харчи си гпс как си иска и т.н., а нямам нищо по различно инсталирано от обикновено, даже и повече рестрикции съм набил и греда - 4-5% се изпаряват нощем, та даже твърди и че обхвата чезне в центъра на София...
Някакви идеи?
Цитирай
#44

(2019-11-28, 08:04:56)bo6o написа:  Абе неговата кожа, на всички версии от 11ката имам някакъв батери дрейн, като ужким гугъл плей сървисис е виновника. Нощем почти не заспива телефона, харчи си гпс как си иска и т.н., а нямам нищо по различно инсталирано от обикновено, даже и повече рестрикции съм набил и греда - 4-5% се изпаряват нощем, та даже твърди и че обхвата чезне в центъра на София...
Някакви идеи?

Tриеш кеш и/или данни на google play services и трябва да се кротне
Цитирай
#45

Резнах достъпа до локацията само и заспа работата за сега....
Цитирай
#46

До момента , в който някое приложение ти я поиска.
Цитирай
#47

Резнах само на гугъл плей сървисиз, койтопсмучеше тока. Иначе, за което ми трябва си има разрешение...
Цитирай
#48

Здравейте, от скоро съм собственик на Mi 9T Pro. Прекрасен апарат, но защо са сложили Google dailer и messeger. Ще сим много благодарен някой да опише стъпка по стъпка как се флашва xiaomi.eu, китайски, индийски ром, който е стабилен и получава ъпдейти. И задъльително с xiaomi dailer i messeger.
Благодаря
Цитирай
#49

^ Заповядай: XDA - Как се флашва Xiaomi.eu

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • na_ti_sq
Цитирай
#50

(2019-11-30, 09:54:20)na_ti_sq написа:  Здравейте, от скоро съм собственик на Mi 9T Pro. Прекрасен апарат, но защо са сложили Google dailer и messeger. Ще сим много благодарен някой да опише стъпка по стъпка как се флашва xiaomi.eu, китайски, индийски ром, който е стабилен и получава ъпдейти. И задъльително с xiaomi dailer i messeger.
Благодаря
.
Колега, прочетохте ли инструкцията, връзка към която е дал колегата отдолу? Можете ли да се справите по нея?
Тази беше едната от няколко, които ползвах аз за миграция към китайския стабилен фърмуер в моя случай.
Преди да започнете да правите каквото и да е е задължително да си направите бекъп на важните данни - контакти, смс-и, и т.н. и да ги преместите на компютъра или на друго сигурно място извън телефона.

(2019-11-30, 15:56:47)kayovas написа:  ^ Заповядай: XDA - Как се флашва Xiaomi.eu
.
Тази инструкция може да се ползва за база. Аз примерно предпочитам да инсталирам fastboot версия на ром-а през XiaoMiFlash програмата. Правил съм го още преди 3 години на първия ми Redmi3 Pro.
Това е разумно, защото има дузина версии на TWRP и не всяка е съвместима или може да даде грешки за конкретното устройство. И по принцип е по-добре да не се инсталира през TWRP, а с официалната програма на Шаоми. Така мисля аз.

Т.е. инсталацията на новия фърмуер може да се направи от тази стъпка надолу, както е на снимката
За целта се сваля Xiaomi_Flash_20181115.zip - Latest version от връзката, паролата за разархивиране на архива, ако иска такава е xiaomiflash.com
След като свалите архивния файл го разархивирате. Самата програма не се инсталира от windows както други, а се ползва направо както е - т.е. натиска се в/у файла XiaoMiFlash.exe в директорията, където е разархивирана програмата.

Работа с Xiaomi Mi Flash Tool
Потърсих във форума - намерих само старо ръководство от 2014-та за сони...
Тъй - преди да започнете с процеса сваляте fastboot версията на фърмуера/ром-а, който искате да инсталирате от тук, архива е с разширение .tgz Дал съм пример с китайската последна стабилна версия. Снимка:
Разархивирате сваления архив на произволно място в компютъра. Файлът е голям - въоръжете се с търпение!

Ползвайте тази инструкция за работа с програмата.
Ползвайте оригиналния кабел за връзка с компютъра, който е дошъл с телефона!
След като стартирате програмата, устройството ви трябва да е разпознатоq, в режим fastboot, за целта натискате бутона refresh горе в дясно - примерно както е на снимката:
В никакъв случай не ползвайте clean all and lock или командата flash_all_lock.bat, защото ще заключите bootloader-а!!!

За да се започне начисто се ползва clean all - flash_all.bat

Успех!
Storstark

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 3 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • kayovas, milenvn, na_ti_sq
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)