Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

К20 Pro/Mi9t pro с Глобал ром искам Eu ром Как ?
#51

(2019-11-30, 09:54:20)na_ti_sq написа:  Здравейте, от скоро съм собственик на Mi 9T Pro. Прекрасен апарат, но защо са сложили Google dailer и messeger. Ще сим много благодарен някой да опише стъпка по стъпка как се флашва xiaomi.eu, китайски, индийски ром, който е стабилен и получава ъпдейти. И задъльително с xiaomi dailer i messeger.
Благодаря
Трябва да си с отключен "bootloader" за да може да си сложиш "custom recover flasher" TWRP, за да може да да си го флашнеш с някой от фърмуери който си избройл.
Ако е заключен първо трябва да го отключиш.
Другия начин е както е посочил колегата по горе с Mi Flash tool.
Ако не си сигурен в стъпките посочени в линка(XDA developers) на колегата, пиши ще пусна и аз кратко описание на Бълграски с нужните стъпки.
А по отношение на изброените фърмуери аз тествах всичките, Global, Индийски, Xiaomi.eu beta със седмичен ъпдейт както и Xiaomi.eu Stable и на мен най ми допадна последния. Той има от всичко и няма лимитации.
[-] 3 потребители изказват благодарност на CrazyPops за това мнение:
  • kayovas, milenvn, na_ti_sq
Цитирай
Аксесоари
#52

Благодаря ви за инструкцията.
Вече пуснах изкане за отключването на bootloader и ще изчакам 168часа до флашването на някой ром. Мисля да се насоча към стабилен ром държащ се добре.
Цитирай
#53

(2019-11-30, 23:14:22)na_ti_sq написа:  Благодаря ви за инструкцията.
Вече пуснах изкане за отключването на bootloader и ще изчакам 168часа до флашването на някой ром. Мисля да се насоча към стабилен ром държащ се добре.
Няколко стъпки на Български как да се флашне ром с “Custom recovery  TWRP”

Първо искам,  да отбележа че по този начин аз съм си флашнал рома на Xiaomi K20 pro и цялото описание е възоснва на четене от различни източници, проби и грешки като и помощ от колегите тук от форума. Ако някъде съм неточен моля колегите да ме поправят.  Държа да отбележе че флашването на телефона всеки си го прави за свой риск.

Първо да добавя и аз след като има пусната заявка за отключване на ROM, за дължително си направи  бекъп на  приложения, снимки и всичко друго на телефона(дори и да имаш пълен бекъп и да възтановиш всичко акаунтите се въвеждат ръчно и наново, освен ако използваш специален софтуер).

След като телефона е с отключен “bootloader“ ще рабереш че е отключен първо при стартиране на устройството се появява отключено катинарче долу по средата на екрана.

След  това:

1. След като телефона зареди и влезеш в “Андроида“ влизаш в „Settings“  намираш “MIUI version“ и трябва да почукаш отгоре около 10 тина пъти, след което излиза съобщение че вече си “You are now developer“  след което в “additional settings“ се появява меню “Developer options“. Това меню може да се появи и на друго място според и в зависимост от версията на “MIUI“ но в повечето случай е там, ако не, търси в “търсене“ пиши “developer“ и търсачката ще го намери къде е точно. Вътре в това меню има “Mi unlock status“ и тук отново ще може да видиш  дали е отключен телефона.

2. В същото меню отиваш на “USB debugging“ и го включваш излиза съобщение че това е само за девелопери казваш “да“ и го включваш, това е важно защото само през този режим на USBто ще можеш да пишеш команди в конзолата по късно.

3. Добавям че ако вероятно си с “Уидоус 10“ то тогава драйверите за Usb на телефона са се инсталирали автоматично вече. Ако не, трябва да се убедиш че са инсталирани коректно.

4. Телефона трябва да има код за заключване защото при влизане в персонализирания TWRP мод  ще иска парола за декриптиране на дяла(за да може да видиш рома който вече си копирал там) и тогава ще пишеш този код за отключване на телефона обикновено 4 цифрен, в някой случай на по стари модели, е трябвало кода да бъде по сложен и с букви.

5. Сега трябва да отидеш и да свалиш точния ROM за твоя модел телефон.  За Xiaomi ако искаш xiaomi.eu  отиваш тук:  https://xiaomi.eu/community/threads/miui...ase.52628/  това е линка. За  “Stable ROMS“ е това, ако искаш такъв ром ако искаш, бета и да искаш всяка седмица ъпдейт избираш съответния линк. Там намираш най новата версия на рома точно за твоя модел телефон и теглиш(може и по ранна версия но после ще ъпдейтваш постепенно по новите). Тук мога да добавя ако искаш да си сигурен че рома е свален коректно може да си свалиш програмката “Md5Checker“ и да сравниш двете суми на рома - тази публикувана на сайта с ромовете и тази на файла който си свалил ако са еднакви може да продължиш спокойно тъй като това е гаранция че файла е свален цялостно и коректно.

6. След като файла е свален вкючаваш си телефона в компютъра пускаш USBто в режим “копиране на файлове“ и копираш сваления ROM както е зипнат в главната директория на телефона. Това ще ти спести копиране на по късен етап. Ако все пак не го копираш може да стане и в режим TWRP или Fastboot с АDB команда.

7. Следва изтегляне на “TWRP“  това е персонализирана програма с която се флашва “bootloader“ на телефона за да може чрез нея да се инсталира въпросния ром.  Тук пак ще кажа че, тази програма е според конкретния модел на телефона и има много такива написани от различни девелопери, някой не вършат работа за съжаление. При мен за“K20 Pro“ тази свърши работа  https://forum.xda-developers.com/k20-pro...i-t3944363 може да си изтелглиш последната версия към момента.

8. След което трябва да си свалиш “ADB, Fastboot and Drivers“ и да ги инсталираш на компютъра си. Може от тук  https://miui.blog/any-devices/xiaomi-adb...vers-tool/  има най различни, места от където може да се свали пакета, и най различни извадки най новата версия към момента ще свърши работа(на горния линк има пълно описание как да се инсталира пакета). След това platform-tools  аз мисля че използвах тези  https://miui.blog/any-devices/xiaomi-adb...vers-tool/

9. От тук трябва да включиш телефона в компютъра ще ти изпише USB developer options потвърждаваш, USB debugging connected.
10. Отиваш в папката която се инсталира в C:\platform-tools  отваряш я след това натискаш и задържаш “Shift“ клавиша на клавиатурата и натискаш десния бутон на мишката, трябва да се появи следното меню.   https://i.imgur.com/afuDcp3.jpg
Тук трябва да натиснеш “Open PowerShell“ след кото се отваря  https://i.imgur.com/Iw7r9k1.jpg
като пътя вътре сочи директно в папката “ C:\platform-tools “ и тук могат да се пишат команди директно вътре в конзолота, без да се изписва пътя допълнително. Копираш сваления TWRP img файл  в  папката “ C:\platform-tools “ който е с име например “twrp-3.3.1-25-raphael-mauronofrio.img“ и  може да го прекръстиш за улеснение на изписването само “recovery.img“.  Тук имаш 2 опции може да фалашнеш  TWRD имиджа  от Уидоус конзолата или ако не става тогава може да отдидеш в режим “fastboot“, и да повториш процедурата от там. Във “fastboot“ се отива като загасиш телефона и го включваш с натинат едновременно “Vlume Down“  +  “Power“.  Познаваш че си в този режим като видиш това https://i.imgur.com/EkGh9Z3.jpg
Ако не го видиш повтаряш същата процедура от ново.
За да флашнем TWRP през конзолата продължаваме от стъпка 10.  От тук във отворената вече  Windows Power конзолата(https://i.imgur.com/Iw7r9k1.jpg) започваш да пишеш следните команди.
------------------
adb devices
--------------------
за да видиш дали телефона e закачен и разпознат има номер на у-вото, и че е онлайн. Ако е offline няма да стане ще трябва да включиш и да изкючиш USB
debugging и да потвърдиш отново. Ако е всичко е ОК. Продължаваш. Пример https://i.imgur.com/GbNEbhP.jpg  тук у-вото е “offline“.
Ако е ок пишеш команда за да флашнеш рекавърито .
---------------
adb fastboot flash recovery recovery.img
----------------------------------------------------------

Ако е успешно ще разбереш излиза съобщение.  И вече пресонализирания TWRP е инсталиран в “bootloader” трябва да рестратираме у-вото и да заредим въпросния “bootloader”. Тази команда ще рестартира телефона и ще го зареди в новоинсталираното рекавъри.
---------------------------------------------------
adb fastboot boot recovery.img
---------------------------------------
Телефона се рестартира в персонализирания TWRP мод. Това е мода който трябва да се зареди  https://i.imgur.com/xhjWA12.jpg  ако не  стане, и не влезеш в този мод, телефона си връща неговия оригиналния заводски мод и трябва да започнеш отначало. Представлява това.  https://i.imgur.com/hGpHU7P.jpg
Другия начин е без да пишеш команда за влизане в режим TWRP, веднага след флашването да загасиш телефона и при стартирането да задържиш “Vloume +“ и “Power“ eдновременно, след като телефона извибрирва и трябва да пуснеш “Power“ и да задържиш “Vloume +“ докато видиш правилния TWRP.  Може да не е толкова лесно от начало аз лично го правих 3, 5 пъти докато налучкам точно как да вляза в този режим. Ако изтървеш да влезеш в правилния мод трябва да го флашнеш отначало и пак рестарт в този мод, докато влезеш в правилния режим. Във всеки случай ако не влезеш в този мод веднага след флаша на TWRP ще трябва да го флашнеш отналачо докато влезеш точно в него или автоматично ще бъде върнат заводският мод. Аз лично предпочитем да заредя направо “fastboot“ мода и направо вътре да си пиша командите.
След като си в TWRP лесно сам ще се орентираш вътре как се работи.
Първо вкарай декриптиращата парола която вече си направил за отключване на екрана.
След това от “install“ избираш ROM имиджа който вече си качил в главна директрория на телефона. Плъзгаш на дясно за да започне инсталирането на рома. След като се инсталира пробвах да направя Flash disable encryption -> тук ми даде някаква грешка. Вероятно може и без това. След това отиваш в Wipe и  натскаш “format data“ и накрая рестарт.
Само да обележа че първият път му трябват поне няколко минути за да стартира така че бъдете търпеливи.

Накрая пак да отбележа с тази тема, гледайте паралелно и други такива. За сверка винаги може нещо да не е точно така при вас, зависи от версията на Уиндоуса, на аdb, версията на platform-tools и т.н.
По някога и командите може да са по различни при някой версии иска да се пише аdb отпред преди командния ред, в други може да се пише направо “fastboot flash twrp.img“ а при трети командата е например .\fastboot devices с точка отпред. При мен работи с мойте примери и ако при вас ако не тръгват командите си направете сверка и пробвайте с подобни команди.

Успех !!!
[-] 11 потребители изказват благодарност на CrazyPops за това мнение:
  • bo6o, Denev, hrissim, hsgrgs, karas, kayovas, milenvn, na_ti_sq, stensyto, suffer, vi4444o
Цитирай
#54

Аз за Xiaomi Mi 9T Pro си изтеглих рекавъри от ТУК. При мен сработи само с командите:
Код:
.\fastboot flash recovery twrp-3.3.1-25-raphael-mauronofrio.img

.\fastboot boot twrp-3.3.1-25-raphael-mauronofrio.img

После сложих последния eu rom от ТУК.

RE: Всичко е супер, само модела на устройството ми се промени на Redmi K20 Pro и дори при водния знак на снимките пише, че е Redmi K20 Pro. Някой знае ли как може да си се върне на Mi 9T Pro.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stensyto за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#55

Информацията за системата, билд релийза и още много друга се записва и съдържа в /system/build.prop файла. Та него ще трябва да редактираш с редактор и руут права (root explorer например ) ...

ВАЖНО!!!

Преди да го пипаш, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, си направи бекъп на файла, защото омажеш ли го нещо, няма да ти буутне системата.

П.С.

Сега го пробвах и греда, системата отказа да зареди...
При мен може и да се получава така, защото имам накичени бая нестабилни неща, като например, че ползвам модифицирана версия на Magisk, за мога да подкарам пък EdXposed Framework и най-вече CustoMIUIzer модула, които до колкото знам правят сим връзки с много системни файлове при инсталацията ми, като едно от важните неща за функционирането им, е че четат важна информация от build.prop.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на srhristoff за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#56

И на следващия ъпдейт ще се промени Wink
Цитирай
#57

(2019-12-09, 17:41:01)emzo написа:  И на следващия ъпдейт ще се промени Wink
Ее, това е ясно, все пак зависи какво е заложено в инсталационния скрипт на *.eu zip-a, ама пък ако сработва винаги можеш да си го едитнеш за 15 секунди ръчно. Но се съмнявам, дори и да го редактираме ръчно това да се отрази на "водния знак" на камерата, че тия хуавейските и шаоми, и 1+, и прочие камери си имат собствена фрейм среда с разни библиотеки и още свят неща, за да работят коректно. Та май не си заслужава времето и усилията за един, два надписа...
[-] 1 потребител изказва благодарност на srhristoff за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#58

Колеги, как да накарам TWRP-3.3.1-0916-REDMI_K20-CN-wzsx150 да декриптира файловете в телефона?
Като искам да инсталирам нещо имената им са странни, тези на през OTG ги визуализира нормално.
10х

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#59

Форматираш data раздела през twrp
Цитирай
#60

ама според мен той си ги вижда, просто не ги чете правилно.
Вероятно е някакво преработено TWRP за определена държава. Няма ли официално или друго при руснаците например?
Цитирай
#61

(2019-12-18, 07:53:23)emzo написа:  Форматираш  data  раздела през twrp
Уфф - ще изтрие всичко в телефона - приложения, видеа, снимки и т.н.. Некакси не ми се ще да му се невиди.
Ще се работи през OTG май.

(2019-12-18, 08:11:44)suffer написа:  ама според мен той си ги вижда, просто не ги чете правилно.
Вероятно е някакво преработено TWRP за определена държава. Няма ли официално или друго при руснаците например?
Аз минах на официалния China Stable, Андроид 10, MIUI 11.0.2 (QFJCNXM) с дърти флаш и накрая wipe кеш и далвик.
Стария TWRP 3.3.1-4 си го върнох, щото в този горе е същото - криптирани директории и файлове.
И двата работят на 10-ката.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#62

А с тоя ром не върви ли и китайско рекавъри?
Имах същите премеждия след като се опитах да заменя китайското рекавъри с руското...
Единственото решение при мен беше като инсталирах рома на чисто.
[-] 1 потребител изказва благодарност на srhristoff за това мнение:
  • hrissim
Цитирай
#63

Задравейте и весели празници Smile
най-после и мето устройство след дълго чакане се отключи, но срещам трудности при слагането на TWRP.
При изписване на командата adb fastboot flash recovery.img ми изкарва "съдържанието" на командата ADB. Ако изпиша командния ред без ADB ми изписва <waiting for device> и си седи така.
Какво и къде бъркам ?
Цитирай
#64

(2019-12-24, 12:26:02)Denev написа:  Задравейте и весели празници Smile
най-после и мето устройство след дълго чакане се отключи, но срещам трудности при слагането на TWRP.
При изписване на командата adb fastboot flash recovery.img ми изкарва "съдържанието" на командата ADB. Ако изпиша командния ред без ADB ми изписва <waiting for device> и си седи така.
Какво и къде бъркам ?
Честито! May The Christmas Be With You!
Не разпознава устройството.
За да го трябва телефона да се рестартира в режим fastboot - със зеленото човече.
Свързвате телефона с оригиналния кабел към компютъра и давате команда:
fastboot devices
Отговорът на черния екран трябва да е фабричния номер на телефона - това значи, че телефона се е свързал/разпознат е и може да се командва.
Командата след разпознаване може да бъде и:
fastboot flash recovery ........img /.........img е точното име на файла с къстъмното рековъри/

Тия дена и аз минах на MIUI 11 EU и командите ги помня наизуст - овъртех се от префлашване Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#65

Живи и здрави момчета и момичета, на коледа стават чудеса Smile
оказа се, че вероятно във Fastboot режим не съм изчаквал достатъчно да се закачи апарата към компа. Днес просто стана :
Живи и здрави, много благоденствие Wink
Цитирай
#66

Здравейте колеги. Брикнах тела с една команда "fastboot oem lock".
Смених глобалния 12.5.2 със xiaomi.eu 12.5.6 през TWRP. Всичко си беше нормално, но нз от къде намерих тая команда и се брикна. Ще пробвам някои упражнения да видим какво ще се получи, все пак съм новобранец. Някой с идеи ?!? Благодаря Wink
Цитирай
#67

Нямаш какво да направиш. Заключил си буутлоудъра с къстъм ром.
Следващия път пробвай fastboot erase system -w Big Grin

Трябва ти EDL режим (вероятно трябва да се отвори телефона и да се свържат два пина на късо) и оторизиран акаунт, за да го възстановиш.
От форума единствено @Be6i4 може да ти помогне за тази процедура
Цитирай
#68

Здравейте колеги. След успешно брикване на телефона(Ми 9т про), лично от мен, искам да благодаря на @Be6i4, за успешния unbrick. Също и на @suffer , за бързите насоки към кой да се обърна.
По въпроса - имам проблем със стоковата камера. Не се стартира. Отваря приложението със черен екран и след секунди - camera error. Gcam работи, също и Гугъл ленс, но след отваряне на стоковата проблемите продължават и при Gcam. Пробвах с формат на стоковата - няма ефект, рестарт също.
Някой с идей ?
Miui 12.5.6 Xiaomi.eu
Цитирай
#69

След ъпдейт ли стана или изведнъж?
Цитирай
#70

(2022-06-11, 13:46:24)suffer написа:  След ъпдейт ли стана или изведнъж?

Още като получих телефона. Като го включих се стартира като нов - менютата  за начална настойка(все пак рома е фреш инстал).
Значи от самото влизане на началния екран и я пробвах - error Wink
Цитирай
#71

През CIT менюто тръгва ли? Там след тест може да дадеш fail, може и да се получи нещо знам ли.
Цитирай
#72

(2022-06-11, 15:47:08)vlado05 написа:  През CIT менюто тръгва ли? Там след тест може да дадеш fail, може и да се получи нещо знам ли.

Тръгва през CIT...и с fail пробвах...не става. Стоковия сканер който използва камерата също си работи...wtf

Някъв тотален crash ми дава с камерите. С gcam пък ми крашват ултра и теле с xml-и които съм ползвал и знам че бачкат..  Bu
Цитирай
#73

Здравейте колеги. Споделям мнение, което на някой може и да е интересно. Установих, че моят проблем с камерите идва от ultrawide сензора. Смених xiaomi.eu рома с глобал, с надежда да се оправи - да, ама HE! Дали при самия брик се е прецакала, от EDL режима за ънбрик или при самото отваряне и затваряне да се е разместил конектора, аз няма как да знам Wink . Може със изключване и включване на конектора да се оправи, тъй като ultrawide е на отделен от main и tele (те са заедно с един конектор). За момента не ми се занимава с отваряне(и това време ще дойде). Та жертвата е дадена, за новобранец като мен след тези процедути пак съм със стоков ром(с готовност за флаш  Big Grin )  и минус теле камера  Grater .
Лек ден!
Цитирай
#74

Не може ли да е разкачен от изпускане?
Не виждам как при брик ще стане такова нещо.
Цитирай
#75

Остава вариант, да не съм закачил или да се е откачила камерата по Еконт. Колегата ще го прати обратно до мен, за моя сметка и в двете посоки, за да проверя какво става с тази камера.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)