Анкета: С какво зарядно най-често си зареждате телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
С бавно зарядно
32.26%
30
32.26%
С бързо зарядно
49.46%
46
49.46%
С безжично зарядно
11.83%
11
11.83%
С преносима батерия
2.15%
2
2.15%
По друг начин
4.30%
4
4.30%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С какво зарядно най-често си зареждате телефона?
#26

Каквото има, като не ме мързи с това на лаптопа инак 90% от времето се зарежда от компютъра.
Цитирай
Аксесоари
#27

Power bank или зарядно на Anker с 4 изхода за всичките ми устройства.
Цитирай
#28

Как се отразява на батерията бързото зареждане при 200W
Миналия месец Xiaomi ни изненада с новата си технология за бързо зареждане с мощност до 200 вата, което представлява голям скок в този сектор. По данни на компанията тя позволява зареждането на батерия с капацитет 4000 mAh за едва осем минути.

Това обаче ще има негативно влияние в дългосрочен план. Така например при 800 цикъла на зареждане (при 200W) и разреждане, батерията деградира до над 80% от оригиналния си капацитет. Този брой цикли би трябвало да се постигне за малко над две години, а батерията ще падне до максимален капацитет от 4000 mAh до 3200 mAh.

Това е аналогично и на представената от Oppo технология за зареждане при 125 вата. За сравнение при използване на мощност от 65 вата, деградирането е до 91% от оригиналния капацитет.

https://mobilebulgaria.com/news/kak-se-o...bateriyata
Цитирай
#29

При мен няма много избор - апарата не поддържа „Fast charging“ или безжично.
Затова - за мен „бързо“ е нормалното зарядно, а „бавно“ - някой „умрял“ USB-порт, който пуска по 300 mA.
Имам и външна батерия (Powerbank) но го ползвам рядко. Няма индикация за нивото на заряда.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#30

Предимно безжично оставям го вечерта и на сутринта е зареден.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#31

Ако зависи от мен,ще го зареждам с максимално бързото,но самсунг са се поизложили с това 25 ватово и определено трудно се свиква от 40 вата при хуавей да мина на 25 вата,та ако ми предложат и 200 ватово веднага го включвам

(2021-06-12, 12:29:23)DoryanY написа:  Как се отразява на батерията бързото зареждане при 200W
Миналия месец Xiaomi ни изненада с новата си технология за бързо зареждане с мощност до 200 вата, което представлява голям скок в този сектор. По данни на компанията тя позволява зареждането на батерия с капацитет 4000 mAh за едва осем минути.

Това обаче ще има негативно влияние в дългосрочен план. Така например при 800 цикъла на зареждане (при 200W) и разреждане, батерията деградира до над 80% от оригиналния си капацитет. Този брой цикли би трябвало да се постигне за малко над две години, а батерията ще падне до максимален капацитет от 4000 mAh до 3200 mAh.

Това е аналогично и на представената от Oppo технология за зареждане при 125 вата. За сравнение при използване на мощност от 65 вата, деградирането е до 91% от оригиналния капацитет.

https://mobilebulgaria.com/news/kak-se-o...bateriyata

Чудесно,аз на година ги сменявам телефоните,понякога и по рано,изобщо не ме интересуват циклите на батерията след 2г Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#32

Нямам си и на идея какви са зарядните ми ,не ме и интересува ,важното че вършат работа Smile,обикновено слагам да се зареждат телефоните вечер и на сутринта си ги вземам обратно.През деня най често си ги зареждам с преносима батерия.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#33

Обикновено го зареждам с безжичното по цяла нощ, а когато се налага с 40W -то зарядно от окомплектовката. За батерията ми е все тая,  така или иначе ще изкара 2-3 год. ако не го счупя при изпускане.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#34

Аз използвам следните мощности на заряд с общо 3 броя зарядни (оригинални):
-> 2.5W (5V 0.5A), когато го зареждам нощем докато спя и съответно бавния заряд не ме бърка хич;
-> 10W (5V 2A), когато го зареждам през деня, но не ми е спешно;
-> 15W QC бърз заряд (9V 1.67А), когато бързам през деня, но все пак не искам да изнасилвам батерията Big Grin ;
-> 25W PD бърз заряд - когато наистина е спешно и не ми дреме за батерията;

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)