Анкета: Според Вас подкупни ли са DxOMark? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, подкупни са
50.00%
36
50.00%
Не, не са подкупни
11.11%
8
11.11%
Все ми е едно, доверявам се на други източници
38.89%
28
38.89%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас подкупни ли са DxOMark?
#1

[Изображение: download.png]

Според Вас подкупни ли са DxOMark?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

според мен продават по-скоро информация, помагаща на производителите да си подобрят камерата колкото да издържи тестовете им с повече точки, което не я прави добра като цяло
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Не знам какви са, но ако искам да придобия представа за това как снима даден телефон никога не разчитам на видяното само в един сайт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxian за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Много странна анкета. Що за въпрос? Всички са подкупни братко @hazART. Няма неподкупни хора, само сумите са различни.
Цитирай
#5

Естествено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

(2019-11-09, 12:24:17)anatol06 написа:  Много странна анкета. Що за въпрос? Всички са подкупни братко @hazART. Няма неподкупни хора, само сумите са различни.
Не всички имат твоето мислене!!!
Не е задължително, представяната гледна точка да е като твоята! Ако е така, всичко е наред. Ако не е така, са подкупни, ако не за малко пари - за повече. Big Grin Big Grin Big Grin

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#7

Ето колко са обективни .
https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...22300.html

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
[-] 2 потребители изказват благодарност на venes за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#8

Толкова са обективни, че накрая всички търсят порт на Google камерата!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 9 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fifth_root, ganchev, gazara74, NaniG, oxuboxu, stoyanov.bs, tuutii13, valkov2, Victormihov
Цитирай
#9

Не знам дали са подкупни, но не разбират нищо от фотография.
Няма как едно Шиаоми, било то и скоро излезло като Mi Note 10 да снима по-добре от новият Айфон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Обективността при сравняване на две или повече устройства може да я има, когато тези устройства бъдат поставени в еднакви условия и по възможност по едно и също време. Затова за мен по-достоверни са лабораторните снимки на gsmarena. В една лаборатория може да контролираш осветеност и други фактори, докато навън условия винаги са различни.

От друга страна, при dxomark винаги като правят ревю на даден модел има по една или две снимки от друг апарат, така мисля, че може да се придобие някаква представа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • oxuboxu, yankoa
Цитирай
#11

Тия ги отписах още в началото. Слагаха разни Сонита най отпред, а Сони от край време имат сериозни слабости с камерите. И заради тях реших да се върна на Експериа и хоп - изненада! Отново зърнести нощни снимки, отново издължени глави като пъпеши...После пък вдигнаха Айфон, а по него време Галакситата бяха много по напред с камерите.
Тия са по подкупни и от Phonearena ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

Слух: "правилният" резултат на dxOMark струвал на производители на смартфоните около €100 000. Според китайския инсайдър Digital Chat Station, за да получат висок рейтинг, производителите превеждали по сметка на лабораторията суми, достигащи понякога дори и до 100 000 евро. След което от DxOMark  изпращали препоръките на производителя с най-добрите настройки на камерата, за да се постигне "правилния резултат" в тяхните тестове.

[Изображение: 6bc91e512598c233b80935466eed5a6e-full.png]

Снимките, които са "далеч от идеала", според източника, не стигали до крайните тестове. Ако някои от брандовете откажели да платят, експертите самостоятелно купували смартфона и публикували действителните резултати от тестовете, без първо те да бъдат съгласувани предварително със съответния бранд.

Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#13

Това са поредните долни лъжи на Путин !
Хибридна война!
Няма да се хванем!!!
Никой нищо не плаща на никой-просто има марки, които са номер 1.
Самсунг например е номер 1-камера, мамера, всичко. Разбива ги.
Плътно до тях са Huawei и Apple, които също може да се каже,че са номер 1 !
Xioaoaoiaoioaimi също са мегаяки.
Тва е, други няма.
Цитирай
#14

Всякакъв тип тестове като DxOmark, anTuTu и всички сравнителни ревюта в нета, много успешно зомбират потребителите да си въобразяват, че получават най-доброто. Аууу този телефон зарежда дадено приложение с 20 мили секунди по-бързо от другия, значи е върха, или пък единия имал 3 вместо 4 камери, което означава, че нищо не става от него - 959454954 точки в AnTuTu ЯкоООО. Глупости на търкалета.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • fifth_root, vargala81
Цитирай
#15

Никога не съм вярвал на тестове от антуту и dxоmark.
Антуту дава представа единствено за подобряване съответно зазляване на софтуера при ъпдейт.

Ако искам по-добри снимки, то минавам директно на DSLR-a. Достатъчно е човек да има прилична камера в джоба и до там. Луди пари за малко подобрение в камерата според Dxоmark и производителя - не мерси..
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • milss, NaniG
Цитирай
#16

Ясно е, че са подкупни, като излезе новото Xiaomi и веднага беше първо в класацията, защо не стана първи Samsung Galaxy S20 Ultra или някой друг телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Това, че ти пусна 30 теми 25 дни преди да е пуснат телефона в продажба не означава, че ще го тестват веднага след обявяването му. Спокойно, направят ли му тестовете ще е първи (зa S20 Ultra става въпрос).
Иначе изобщо не им вярвам.
Ето как е към днешна дата:


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#18

Прочетете как оценяват телефоните и ще разберете защо и как. Пише го в сайта на дълго и широко.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#19

milss успокой се малко, просто Xiaomi си платиха, да не би техния телефон да е пуснат, мисли малко.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Е те xiaomi техния mi 10 го обявиха след s20, как веднага се направиха тестовете и взеха първо място, а Samsung- ите ще ги тестват след един месец . Че е гнило е ясно , както че президента се е наакал и всеки ден се изявява от екрана Smile

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#21

По време на представянето на MI 10 публикуваха, че е на първо място, и веднага след това се разпродаде.
Цитирай
#22

Че то на телефоните ако им гледа човек точките ще си помисле че са на светлинни години от най добрите фотоапарати. Само погледнете. Аз имам Sony RX 100 който снима много по добре от моя Р 30        

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#23

Тук има една друга класация https://vcx-forum.org/score
Сами преценете на коя да се доверите. Не твърдя на 100%, че е по-достоверна.
Веднъж вече хванаха Xiaomi да маниполира софтуерно теста на DxO, та мислите ли, че не го правят отново?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 4 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Bavarche, fifth_root, ganchev, milss
Цитирай
#24

Ако питате някои хора, Xiаomi и тук са си платили, че и LG покрай тях. Според тази класация и личното ми мнение, си личи колко са подценени LG. Жалко, че заради грешна политика, лош маркетинг и хардуерни проблеми при по старите им модели изгубиха добрите си позиции.
Дано и заради тази класация феновете на Самсунг и Айфон не изпаднат в истерия.
@hazART, спокоен съм, тъй като не ми дреме кой е първи и кой е сто и първи в тези класации. Да Xiaomi Mi10/10Pro се продава вече. На 14.02 са продадени 50 000бр. Не само, че мисля, но и чета.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a
Цитирай
#25

Изведнъж колко засегнати притежатели на ГМ се появиха, не е истина... Всичко ще не е ГМ си плаща за да го избутат малко по-нагоре...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)