Анкета: Според Вас подкупни ли са DxOMark? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, подкупни са
49.33%
37
49.33%
Не, не са подкупни
10.67%
8
10.67%
Все ми е едно, доверявам се на други източници
40.00%
30
40.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас подкупни ли са DxOMark?
#51

Новата класация на батериите на DxOMark допълва вече споменатите тестове на камерите, както и тези на дисплеите и аудиото в смартфоните. Класацията обаче няма да е просто определяне на най-издръжливите устройства на пазара, защото ще се базира на три ключови критерия - издръжливост на батерията, скорост на зареждане и ефикасност.

http://nixanbal.com/dxomark-vavezhdat-te...galaxy-m51

 
Цитирай
Аксесоари
#52

"Сляп" тест на камерите на смартфоните от 2021 година,интересно сравнение.
https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...75286.html


Huawei P30
Цитирай
#53

(2021-12-20, 16:14:00)DoryanY написа:  "Сляп" тест на камерите на смартфоните от 2021 година,интересно сравнение.
Сравнението е интересно, но тестът не на DxOMark.

 
Цитирай
#54

Не знам в коя тема да го пусна,за това го качих тук.Ако не е за тук да се премести.

Huawei P30
Цитирай
#55

В темата за Pixel 5A например.

 
Цитирай
#56

Разглеждайки смартфоните в сайта на Yettel, потребителите вече ще виждат оценките от тестовете на DXOMARK, обявиха от оператора. Това става възможно чрез официално партньорство между двете компании. Оценките на DXOMARK често са приемани несериозно от технологично грамотната аудитория, но на този етап това е най-популярният източник с подобно съдържание, като дейността му периодично се разширява с тестове на различни компоненти от съвременните смартфони.
[Изображение: Screenshot-2024-04-04-at-10-15-43.png]
Източник

 
Цитирай
#57

Трябваше да има опция "все ми е тая за бенчове" - дали на камера или на друго. Едно, че със сигурност са подкупни - там китайците винаги са били топ, другото което е, че освен техническите характеристики на сензори/лещи и т.н. си има субективизъм при стайлинга на изображенията.

Не мога да кажа, че снимките на S24 Ultra са генерално по-зле от тези на Oppo X7 само защото не е натряскан цвета и предава по-реално, защото на мен ми харесват повече цветните снимки , които правиха преди Samsung и които сега - китайците. Но това е стилистично, преференция на всеки. Също и бокето - не всеки иска бруталното замазване тип "картичка", което дава Xiaomi - красиво е, аз го харесвам, но други харесват по-нежно размития фон както при Samsung и не държат снимките им да са DSLR-Like. Снимките на тъмно по същия начин - Samsung осветява прекалено много и нощта често не прилича на нощ, докато други марки успяват да осветят снимката и сенките добре без да правят от нощта ден. Но някои ги впечатлява точно пък това при Samsung и колко много "вижда" камерата - мен ме впечатляваше при S21 Ultra, например. Вече при 23 и 24 наистина имам чувството , че някои нощни снимки просто не са нощни. Добре е, да сложат няколко варианта, както имат Xiaomi - Leica Authentic или Vibrant, и за нощния предлагам - Bright Night, Nightscape и т.н. Добре е да има избор.

Мисълта ми е, че голяма част от нещата които се сравняват всъщност са въпрос на преференция от снимащия повече, отколкото техническа възможност на самите сензорите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)