Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Струва ли си този лаптоп?
#1

Какво мислите за този лаптоп на цена 1100лв
ACER ASPIRE 3 A315-55G-33GJ
Технология на дисплея: LED

Резолюция на дисплея: 1920 x 1080

Операционна система:

Тип процесор: Intel Core i3

Тип графична карта: GeForce MX230

Тип на батерията: 3 Cell

Модел на процесора: Intel Core i3-10110U

Тегло (кг): 1.9

Капацитет HDD (GB): 512 SSD

Капацитет RAM (GB): 8

Размер на екрана (см): 39.62

Размер на екрана (inch): 15.6

Памет графична карта (GB): 2

Честота на процесора (GHz):


https://techmart.bg/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D...5-55G-33GJ

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
#2

По-добре провери един магазин Сабинчо. За 1000лева ще вземеш нещо доста по-добро

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

Съвет от мен, ако не играеш игри не си взимай лаптоп с външно видео.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

Дисплея не е ips а TN.Малко е скъп за това,което предлага.Нещо не грабва.Ето ревю.
https://laptopmedia.com/review/acer-aspi...erage-joe/

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#5

Все пак не е лош нали?
Предполагам около тази цена всички са надценени за това, което предлагат.
По-добър лаптоп от този може ли да предложите, но на макс тази цена. 
Втора ръка/рециклиран не е вариант.
Отдавна не съм вече заклет геймър, но със сигурност ще се пускат и игри.
Филми и ютуб на ТВ посредством HDMI и хромкаст
Благодаря.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Лаптоп с райзън 5 ген 3 с вградено видео вега 8 има шанс да се представя също толкова добре или дори по-добре, колкото с интелски процесор с посоченото външно видео, или с всяко друго външно по-слабо от 1050 и нагоре. Вграденото видео дава бонус с по-продължителна автономна работа на батерия. Посочения модел си е ок за цената си, като разбира се има и по-добри предложения за тези пари. Матрицата на дисплея си е TN.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#7

Би ли предложил 1-2 алтернативи?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

i3 за тези пари? Вземи си Lenovo ThinkPad. Аз си купих T430s за 160 паунда втора ръка и не е мръднал над 1.5г. Не знам как вървят нови и в БГ и дали няма да вземеш дори по-добър модел за тези пари които си заделил. На този Acer му плащаш за голям капацитет SSD, което реално не ти трябва. Рама е добре, но Acer не са добри по принцип. Друго, че има лаптопи които 2-ра ръка ако вземеш ще се представя много по-добре от нов такъв, примерно някой който е около 2000лв. нов, минимално ползван и запазен. Зависи от лаптопа и за какво ти трябва. Идва и Черния Петък, може да поразгледаш оферти. Може да питаш и в специализирани форуми за компютри като hardwarebg
Цитирай
#9

I3, но уж бил десето поколение ли серия ли не знам. Smile
Да търся с по-малко ссд ли?

Тия thinkpad са доста скъпи така или иначе.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

За 1100 лева потърси нещо с SSD (250GB), i5 и може би шест клетъчна батерия.
И колегата е прав, изчакай малко за ЧП, може и да има свястни намаления.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#11

По принцип бюджета вече не ми е толкова фиксиран, искам нещо дето да си струва
Сега си харесах това 
ACER Aspire 5 A515-54G-52SS NX.HMZEX.002 15.6 ", INTEL CORE i5-10210U, RAM 8 GB, SSD 512 GB, NVIDIA GEFORCE MX250, 2 GB

1300лв

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

Най-добре питай в специализираните форуми според бюджета и за какво ще го ползваш да ти препоръчат модел. Ти си харесваш някой според спецификациите, но може да се окаже дърво. Lenovo ThinkPad T430s ги гледам, че вървят до около 500лв. 2-ра употреба в България, което си е обир. Даже ги има с Уиндоус 10 Про, но Уиндоус 10 не е за всяка машина. Аз съм почупил няколко лаптопа заради него, сега си карам с Уиндоус 7 и съм добре. Нов не вярвам да е повече от 1000лв., но не намирам, вероятно защото е стар модел. Ако няма да съхраняваш някви огромни файлове, като филми на машината нямаш нужда от голям капацитет ССД, просто ще оскъпи лаптопа. Моя е с 250ГБ, от които половината стоят свободни.
Цитирай
#13

Питах вчера в един специализиран форум, но нещо не им хареса линка на техно магазините и ме баннаха без предупреждение... Темата поне си седи и отговарят, но не мога да се включа Smile
Иначе това също изглежда добро

Intel Core i5-9300H | Coffee Lake | Quad-Core (2.40 GHz up to 4.10 GHz, 8 MB Cache, 45 W, 14 nm)
8 GB DDR4 / 2 слота (1 свободен) - NEW
256 GB SSD | М.2 PCIe NVMe (2280)
NVIDIA GeForce GTX 1050, DDR5 - 3GB
Без операционна система
Производител: Lenovo
OEM код: 81LK007RBM

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

Не знам, аз не съм специалист, казвам ти от личен опит. Почупих няколко лаптопа докато с Thinkpad-a се родих. Но старите и слаби машини се бъгнаха заради Уиндоус 10 най-вече. Щом имаш добър бюджет се ориентирай към i5, 8GB RAM, 250GB SSD като минимум и като си харесаш модел търси отзиви в нета. Но Acer не са добри за мен в сравнение с Леново, някой пък казват, че само Thinkpad ги бива от техните.
Цитирай
#15

(2019-11-10, 18:50:55)Joro777 написа:  някой пък казват, че само Thinkpad ги бива от техните.

Другите леновота са по зле и от Acer, честно казано всичко е до модел/серия, не дo марка.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

Този тинк пад е вече за в музея, колкото и добре да работи. Да, мега здрави машини са, но цената им тук в момента на вторичния пазар не е приятна. Според бенчмаркове силния вариант на т430ес с i7-3520M (трето поколение) е малко по-малко производителен от слабия i3-10110U (десето поколение). Не се коментира колко по- малко ток обича. Няма да коментирам райзън платформите как са срещу стария и7. Автора ако иска просто лаптоп да си цъка и да си кара на батерия, то да вземе нещо с и3 процесор с вградено видео. Ако иска малко повече, то райзън 5 с вградено видео (по-добро от повечето външни нисък клас), а ако иска вече нещо и за приятен лек гейминг да гледа и5 с видео 1050 4гб.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#17

Досега разглеждах лаптопи като водещо ми беше ssd и съответно избора е по-ограничен.
Малко прочетох тук там и пише, че е по-добре с хард диск + малко ssd за ОС и примерно някоя игра.
Това така ли е и на всеки лаптоп ли мога да сложа SSD в последтсвие пък сега да си взема само с HDD?
Примерно това, но е 1500 лв
Технология да дисплея: LED

Резолюция на дисплея: 1920 x 1080

Операционна система:

Тип процесор: Intel Core i5

Тип графична карта: GeForce GTX 1050

Тип на батерията:

Модел на процесора: 8300H

Тегло (кг): 2.4

Капацитет HDD (GB): 1000

Капацитет RAM (GB): 8

Размер на екрана (см): 39.62

Размер на екрана (inch): 15.6

Памет графична карта (GB):

Честота на процесора (GHz): 2.3

ОПИСАНИЕ ЗА ЛАПТОП ACER ASPIRE 7 A715-72G-56ZT NH.GXBEX.017

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#18

В крайна сметка този модел го намалиха, така че живот и здраве утре смятам да го взема
ACER ASPIRE 7 A715-72G-56ZT NH.GXBEX.017
   


Ъпдейт
Темата е приключена, благодаря!

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)