Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Samsung Galaxy Note 10+ vs. Iphone XS Max 256GB
#1

Здравейте колеги. Преди да започна с темата искам да помоля, да не се превръща във вечния спор ANDROID vs. Ios. Наистина имам нужда от помощ с избора. Другата седмица трябва да си купя нов телефон. Тъй като новия айфон не ми е по джоба съм се спрял на по стария модел. В момента съм с NOTE 9, да хубав телефон, но страно след година ползване започна леко ва влачи, пръстовият отпечатък се изтри... а уж е премиум телефон... ще отиде при бащата. Нота е уникален, но какво ще се случи след година, всички ще забравят за него, ще струва на половина, ще има още един остатъчен ъпдейт и това е. След две години вече няма да е актуален и колко гладко ще работи един господ знае. Искам да си купя телефон, който знам че ще изпозлвам 2 3 години може би и 4 и ще  си работи така както в началото, няма да ми създава проблеми и прочие. От две седмици съм в страшни дилеми, гледам ревюта чета мисля. Трябва да избирам пред нещо, което ще ме кефи от чиста гъзария (ноте) и нещо което просто ще ми е кеф да изпозлвам дълго време. Имах Iphone, знам какви са минусите и плюсовете, просто не знам в момента на какво да заложа. 
Ще се радвам на малко мнения и помощ в избора.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Аксесоари
#2

Нота без проблем ще изкара 3 години, съдя от моя Нот 8, който е при жената вече е на 2,4 месеца и си е доста бърз. Вземи, което по-ти ляга на сърцето. Мисля, че 3 години е максималният срок на ползване на един телефон. Да може и повече но ще е с цената на много компромиси.
#3

За съжаление с всеки Самсунг се случва така. Ако си се спрял точно да конкретните модели по добре Apple-a. Ако си харесаш друг андроид смартфон, а не Самсунг според мен ще останеш по доволен особено в long term usage-a и ъпдейтите, но пак зависи на какво ще се спреш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#4

Именно, ако искаш оптимизиран телефон взимай айфона, всеки знае самсунзите колко живуркат. Ако беше поставил друг бранд нещата щяха да са различни, но при това условие айфона.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
#5

Разглеждах много различни брандове, но нищо не ми допада наистина. Доста мои приятели са с Huawei, това са най омразните ми телефони. Просто е изключено. Мислех за xiaomi, но те не предлагат това премиум усещане на телефона. Пак казвам, не ми трябва телефон да се гъзаря, минал съм го това време, просто искам да е нещо, която няма да имам нужда да го сменя след година за щото вече е остаряло или както в моя случаи забива... Да не говорим, че дадох 2000лв за него и 13 месеца по късно вече е 1000... дори не мога да го продам за цена повече от 700.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#6

За дълго използване при андроида може би трябва да погледнеш oneplus, иначе взимай iPhone.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • justvank0
#7

Сега ползвам note 10 plus , след 12 години само Айфон.
Телефончето бива, има хубав екран, хубава батерия и до там.
Камерата му не струва, и не работи супер гладко като айфона.
Аз бих взел дори Айфон Х.
Чакам с нетърпение да се върна на Айфон отновоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • justvank0
#8

В момента всички флагмани са предостатъчно мощни и ще търкалят всичко години наред. Кое няма да върши работа след година, две, три, Snapdragon 835,Snapdragon 845,Snapdragon 855, kirin 970,Kirin 980,kirin990?
Това, че ви омръзват телефоните е друго нещо. Iphone, oneplus и глупости. Преди две три години телефоните лагваха доста и буквално един фейсбук и месенджър ги мъчеше. Но сега положението е съвсем друго. Дори телефоните от среден клас са достатъчно мощни за масовия потребител и ще карат години. Ако ще играете игри вече е друго. Макар, че все още Snapdragon 820 и Snapdragon 835 търкалят всичко без проблеми. А какво да кажем за по-новите процесори и GPU-та.
Може би реално подобрение ще усетим повече във фотографията, но ще видим.

И по темата, каквото и да вземеш ново скоро ще е старо, защото излизат нови модели постоянно. Но това не ги прави неактуални.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • justvank0, NaniG
#9

Тук става дума предимно за подръжка, още повече че самсунга ще е стар след 2 месеца защото ще е излязъл следващ модел. Гледайте от гледната точка на питащия, а не от своята. Аз също бих заложил на айфона, тъй като се търси дългогодишна подръжка, освен добре оптимизиран софтуер, което при самсунга куца - лично мнение!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • justvank0
#10

Грабвай един компактен айфон Smile
От моя S8+ сэм доволен. След 2г и половина стана по-бърз, но пък батерията не е така отлична както преди (почти 8 часа екран съм стигал с 18 часа от изваждането от зарядното).

На човек му трябват малко неща в един телефон. За справка легендарното представяне на айфон през 2007г.
В дългосрочен план аз бих взел айфон. Софтуера е написан за хардуера.
Най-добрият телефон от андроид за мен е този на Самсунг, всичко другаде все има странни минуси. Но андроид за мен не е добра система сравнена с тази на Епъл.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • justvank0, martoo
#11

Аз имам XS max. Много е добре всичко но камерата не може да се доближи до тази на Самсунг S10e, който имах преди. Представям си как снимат по високия клас. Ако си на Виваком, имай предвид че имаше проблем с известията (аз по тази причина смених самсунга).
Онзи ден си играх със Xiaomi нещо си про. К20 или нещо такова. Ами да ти кажа уникално премиум усещане предава. Уникален телефон.
Та ако ще е андроид - помисли за Xiaomi. Ако е айфон - направил си избора.
Батерита на Max- овете е много добра.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • justvank0
#12

Според мен е добре да го смениш с iPhone, защото така ще има разнообразие.
Но всеки знае, че пада цената на Android телефоните, както ти каза, като гледам за колко го продаваш, а за колко си го купил, е смешно. Един iPhone 8, който имах, да е по-скъп от този с който съм сега. Но все пак е Android, а всички марки ползват Android, във всички класове. Това, че Samsung Galaxy Note 9 почва да ти забива, може, но зависи колко си го натоварил. Единствено, което ми прави, е минимално забавяне, когато отворя клавиатурата. Но това, го виждам само аз, защото помна как е било преди. Тук искам да кажа, че ще ти свърши работа, поне още една година, просто искаш да го смениш. Че се забравя Note серията след една година е така, че им пада цената също, че iPhone ще върви по-гладко, ще върви. Но  и за iPhone знаеш, че е скучен селд определен период от ползване. Но пък от друга страна върви много добре. А, че Samsung бавел и ако си бил мислил за друг Android са пълни глупости, и Huawei, Xiaomi, SONY, OnePlus и всеки Android ще забавя след време, защото е Android, приложенията не са написани специално за марката.  От Samsung Galaxy Note 10+ мисля, че ще те кара доста време, но пак ще му падне цената. То вече и iPhone XS Max  му мина модата и хората гледат към iPhone 11 Pro Max. Но все пак е iPhone и е една година поне актуален. Тук когото и да попиташ би избрал най-новия iPhone, защото е най-скъп и работи най-добре, но би го избрал ако се продаваше много по-евтино.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • justvank0
#13

Благодаря много колеги за мненията и насоките. След малко отивам до Теленор да ги погледна двата телефона и като цяло какво друго има. Не мога да си изкривя душата както се казва, клоня към Iphone, но не отчетох факта, че Galaxy Buds, не работят пълноценно с него. Тоест контролите с потупване не работят, може само да се слуша музика от него. Което ме навежда на мисълта, че трябва да дам още 35плв за слушалки.
някой запознат ли е с официалния магазин на OnePlus? в теленор за 1600лв продават по слабата версия на 7pro. В този магазин най напомпаната е 1600лв. Но не знам има ли физически магазин или е само онлайн, какво става с гаранцията.. доста ми е Х работата.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#14

Hazard пак пише глупост

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
#15

(2019-11-10, 00:12:14)1124 написа:  В момента всички флагмани са предостатъчно мощни и ще търкалят всичко години наред. Кое няма да върши работа след година, две, три, Snapdragon 835,Snapdragon 845,Snapdragon 855, kirin 970,Kirin 980,kirin990?
Това, че ви омръзват телефоните е друго нещо. Iphone, oneplus и глупости. Преди две три години телефоните лагваха доста и буквално един фейсбук и месенджър ги мъчеше. Но сега положението е съвсем друго. Дори телефоните от среден клас са достатъчно мощни за масовия потребител и ще карат години. Ако ще играете игри вече е друго. Макар, че все още Snapdragon 820 и Snapdragon 835 търкалят всичко без проблеми. А какво да кажем за по-новите процесори и GPU-та.
Може би реално подобрение ще усетим повече във фотографията, но ще видим.

И по темата, каквото и да вземеш ново скоро ще е старо, защото излизат нови модели постоянно. Но това не ги прави неактуални.
На 100% съм съгласен с теб. До ден днешен бе мога да си обясня какво търсят хората в даден смартфон?
Иначе избора си го направил още при поставяне на въпроса приятелю. Изобщо незнам при парите, които си приготвил да дадеш, как въобще се чудиш между Android и IOS. Няма място за сравнение. В момента дори един 5s работи доста прилично. Не виждам изобщо дилема в този избор. iPhone-а на %. Със сигурност няма да съжаляваш. А между другото незнам от къде ще пазаруваш, но разликата между XS и 11 Pro е не повече от 100$. Разликата в апаратите не е никак малка. Помисли за добавяне на още някой лев и се радвай години на ред на прекрасно устройство.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
#16

(2019-11-10, 10:28:07)vaskojj написа:  На 100% съм съгласен с теб. До ден днешен бе мога да си обясня какво търсят хората в даден смартфон?
Иначе избора си го направил още при поставяне на въпроса приятелю. Изобщо незнам при парите, които си приготвил да дадеш, как въобще се чудиш между Android и IOS. Няма място за сравнение. В момента дори един 5s работи доста прилично. Не виждам изобщо дилема в този избор. iPhone-а на %. Със сигурност няма да съжаляваш. А между другото незнам от къде ще пазаруваш, но разликата между XS и 11 Pro е не повече от 100$. Разликата в апаратите не е никак малка. Помисли за добавяне на още някой лев и се радвай години на ред на прекрасно устройство.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Колега, честно казано не ми се дават толкова пари, но съм ги прежалил за да се радвам поне на това което ще взема, а не да съжалявам. 
Твърдо против Huawei съм но мисля да ги погледна и тях. Там екрана страшно много ми харесва, като цветове мисля че е доста по хубав от на самсунга, но всичко друго ми е ужас.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#17

Това със слушалките е така. И аз минах по този път. С айфона стават само за музика и лошо хендсфри. (Не работят шумоподтискащите функции. Работи потупването за отваряне на линията и за спиране на музиката май. Не помня вече.
#18

(2019-11-10, 10:35:39)justvank0 написа:  Колега, честно казано не ми се дават толкова пари, но съм ги прежалил за да се радвам поне на това което ще взема, а не да съжалявам. 
Твърдо против Huawei съм но мисля да ги погледна и тях. Там екрана страшно много ми харесва, като цветове мисля че е доста по хубав от на самсунга, но всичко друго ми е ужас.
И аз бях против HUAWEI, но от както взех Mate 20 pro си промених мнението. Уникален във всяко отношение. Не мисля близките години да го сменям. Батерията надмина очакванията ми. Телефонът е на почти година и лети буквално. Няма бавене, няма лаг. Просто уникална машинка. Преди имах С8 и мога да кажа, че след година ползване се усети разлика в бързината. Естествено го форматирах и жената го ползва. Засега работи като нов, но пък батерията няма нищо общо с Мейта. Aз гледам много YouTube и не бих се разделил с Андроид в никакъв случай, защо използвам YouTube Vanced, където липсват тъпите реклами на Food Panda! При ios ще си ги гледате или ще си плащате. Точно затова обичам Андроид, защото винаги има някакъв начин да се презкочи нещо дразнещо.
#19

(2019-11-09, 22:52:31)justvank0 написа:  Здравейте колеги. Преди да започна с темата искам да помоля, да не се превръща във вечния спор ANDROID vs. Ios...... Имах Iphone, знам какви са минусите и плюсовете, просто не знам в момента на какво да заложа. 
Ще се радвам на малко мнения и помощ в избора.
Моля, съобразявайте се с желанието на автора! Темата пак отиде на... моето гардже е най-хубаво.

времето е като парите - никога не стига
#20

(2019-11-10, 10:04:52)justvank0 написа:  някой запознат ли е с официалния магазин на OnePlus? в теленор за 1600лв продават по слабата версия на 7pro. В този магазин най напомпаната е 1600лв. Но не знам има ли физически магазин или е само онлайн, какво става с гаранцията.. доста ми е Х работата.

В България нямат физически магазин. Гаранцията си е реална, само им пишеш и ще ти кажат как и къде да го пратиш, и със сигурност ще се държат с теб като европеец, а не като в нашите магазини (тук има точка - гаранцията ви отпада).



Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
#21

А защо н е погледнеш някой Пиксел? На мястото на Самсунга! Имаш стоков андроид, и глупостите които Hazard пише за андроид у-вата са показателни дори да погледнеш Пиксел 1 от 2016 който все още го поддържат и няма грам лаг. Защото и тяхните телефони са аналог на айфоните, дефакто пълно оптимизиране + много по-добра камера. Дори Пиксел 1 със старата леща 2.0 бие днешните флагман като детайл и реални цветове.


Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
#22

Колеги, дано не направих грешка... купих Хуавея само че 8гб версия. Разгледах го. За първи път хващам хуавей, просто не ги харесвах но явно без причина. Страшно много ме грабна това телефонче. Камерата я сравнявах с тази на NOTe 10+, ами може и да съм в грешка, но мисля че снима доста по-  добре, както и предната камера. Притесняват ме ъпдейтите, но в крайна сметка не струва милиони. Доста добре като оферта то намерих. На пръе поглед всичко е много по хубаво от на самсумг. Очарован съм. Дано и за напред да е толкова добре положението.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#23

Не разбрах кой модел си взел?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
#24

Huawei P 30 pro 256GB заради рам паметта, че е 8гб.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
[-] 1 потребител изказва благодарност на justvank0 за това мнение:
  • 1124
#25

Честито!
И аз като тебе без причина не ги харесвах. Ще останеш много доволен, сигурен съм. Няма да имаш проблем с ъпдейтите. Скоро идва и Андроид 10, който носи доста визуални промени. От личен опит ти казвам, че и забавянето, което е при Самсунг с времете, при Huawei липсва. Дори и при таблетите им го няма. Явно си оптимизират добре софтуера.А кирин 980 е уникален процесор! Бърз, енергоспестяващ, не грее. Нищо, че вече е над година.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)