Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разговори и известия през wi-fi
#1

Здравейте,възможно ли е да получавам известия и да провеждам разговори през часовника.Когато телефона ми е свързан към домашната ми wi-fi мрежа,и си го оставя във нас.А аз със на работа със часовника и съм го свързал към служебната ни wifi мрежа.Като съм оставил wi-fi на чаовника на автоматично свързване към познати wifi мрежи и виждам че се свързва към служебната мрежа.Часовниците които имам са Самсунг S 3 gear и дугия е Watch BT 46мм.Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може и е доста полезна функция
   
Пусни това видео от 28:57 минута за да видиш подробно

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#3

Благодаря колега.
Цитирай
#4

(2019-11-10, 12:28:13)i770514 написа:  Здравейте,възможно ли е да получавам известия и да провеждам разговори през часовника.Когато телефона ми е свързан към домашната ми wi-fi мрежа,и си го оставя във нас.А аз със на работа със часовника и съм го свързал към служебната ни wifi мрежа.Като съм оставил wi-fi на чаовника на автоматично свързване към познати wifi мрежи и виждам че се свързва към служебната мрежа.Часовниците които имам са  Самсунг S 3 gear и  дугия е Watch BT 46мм.Благодаря предварително.
Не виждам как ще стане да провеждаш разговори от часовника ако телефона ти е вкъщи. Може би имаш предвид да провеждаш да провеждаш интернет разговори с приложения като Viber, FB Messenger, WhatsApp и подобни.
Цитирай
#5

Може и разговори. Погледни видеото

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Изгледах 30+мин. видео. Не видях да провежда разговор с часовника си ако телефона е на повече от 50м. Загубих 30+мин. от живота си.

Да, може да се провеждат нормални телефонни раговори, но ако телефона е до 20м. от часовника или ако часовника има СИМ карта. В противен случай не виждам как ще стане.
Цитирай
#7

Глупости. Виж пак поста ми. Написал съм от коя минута да си пусне видеото за да не си изгубите 30 минути от живота. Може да се провежда разговор през часовника през wi fi

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

Прав си. Само дето си мисля, че човека може би говори за получаване на известия (Notifications), а не за самите разговори. В менюто, което показва никъде не видях опция да се провеждат разговори по WiFi. Трябва някой, който има часовника да изрази мнение защото можем дълго да спорим над тази тема и няма да сме полезни на търсещия отговор.
Цитирай
#9

На моя не стават, не знам дали защото е хуавей телефона, но горе съм дал скрийншот и липсват функции

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

Само нотификации се получават. Лично тествано. И двете ми устройства са Samsung.
Цитирай
#11

По широкият свят може.
Тук може и да може, ама към момента май по-скоро не.

   


За целта си отваряте настройките на телефон и виждате дали има това меню.
Може и по WiFi,  може и по моблната да минават, като прави малко трафик.
Обаче зависи и от оператора и трябва да го поддържа. Виваком щяха да го пускат, ама май още не.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#12

Ха това ще се тества.Имам менюто и го спрях понеже не схванах идеята а и тогава нямах часовника.
Цитирай
#13

Това е нещо съвсем друго Wink
Цитирай
#14

Да съвсем друго е.Тествах описаното от колегите и клипа и си работи на S10e със GW42 mm.
Цитирай
#15

Сега си го пуснах това и при мен е само нотификации и find my phone.
Цитирай
#16

Когато се включи и от телефона се осъществяват обаждания.В телефона пише че е съвместимо между Самсунг устройства .
Цитирай
#17

Ясно, аз не съм със самец.
Цитирай
#18

Вчера успях да осъществя няколко разговора през часовника Galaxy watch, свързан само към Wifi , с разкачен блутут от телефона (Galaxy A71). И с изкючен wifi на телефона. Което ще рече, че дори не е и нужно да са в една и съща мрежа.
Като го повторя ще пиша, дали е на 100% вярно

Пс: какво ли не прави неволята ей...Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, NaniG
Цитирай
#19

Чакаме да повториш, надявам се да работи и занапред.
Цитирай
#20

Работи да. И ще работи, разбира се. Но се отнася само за Galaxy watch /Active 2 + Samsung телефон. Възможно е да се говори през часовника, когато е свързан с wifi, и без да е вързан с блуутут към телефона.
Няма и нищо сложно за настройване, но понеже се отнася само за самсунг устройства ще го опиша в темата за galaxy watch, ако има интерес
Цитирай
#21

Интересно, че работи само със Самсунг телефон, при положение, че не са свързани с блутут. Определено го опиши в темата, ще бъде полезно.
Цитирай
#22

Здравейте, имам samsung galaxy watch 46mm.Ще успея ли да провеждам разговори, яко си оставя телефона в къщи, а аз съм излязял да речем да спортувам?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#23

VoWiFi (WiFi calling) към момента от БГ операторите се предлага само от Виваком и трябва да е пусната като услуга за номера.
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...e-i-vowifi

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)