Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откъде идват тези реклами?
#1

Колеги, имам проблем.
Излизат ми някакви досадни реклами докато си ползвам телефона. Нямам представа откъде идват и дали са част от някое приложение. Може би започнаха да се появяват след като инсталирах CCleaner за да почистя кеша. Не съм давал някакви специални права, телефонът ми не е руутнат, нямам вируси, не съм свалял файлове от уеб пространството които да създадат подобен проблем. Прикачвам скрийншот. Ако някой знае откъде идват да пише, защото това е адски тъпо, не ползвам никакво приложение, и в момента в който си отключа телефона виждам реклама, wtf?! Направо съм бесен. Не знам откъде би могла да се появи. На произволен принцип, и са различни. От телефони, до аудио книги и др. разни.[Изображение: 8a92bb1cd837f913ee42957f7328758d.jpg]
П.С. Телефонът ми е Moto One 64/4

Сканирах с Avast и Kaspersky, не само приложенията, но и всичко във вътрешната памет. Макар, че нищо подозрително не съм свалял. Голямо чудене. Не знам дали няма връзка с това че като слагах CCleaner-a за да сканира и почисти кеша трябва да му дам на две-три места Special App Access и след като съм го изтрил това приложение тия реклами да стоят някъде на бекргаунд и да излизат от време на време. Много тъпо... Сега ще свалям програма за претърсване на вътрешната памет, някакъв файл мениджър, въпреки че имам такъв вече на Asus Corp., ползвам си го от години, и ше пробвам да изтрия на CCleaner папки, ако изобщо намеря такива.
Цитирай
Аксесоари
#2

От настройки за интернет, през DNS му задай "dns.adguard.com" или опитай да изчистиш рекламата с Blokada или Adguard.

 
Цитирай
#3

Нямаше ли едно приложение на А1, с което ти даваха 3 ГБ срещу гледане на по 10-ина реклами на ден? Май точно при отключване на телефона и след край на разговор?
Цитирай
#4

Отказах се да търся. Factory reset и мисля, че реших проблема...
Цитирай
#5

Дааа, и на мен ми излиза топно такава реклама н. Storytell... Няма махане, ужас. Сега ще опитам оо начина, който посочи колегата по-горе със dns.adguard.com.


Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#6

Аз много се изнервих, понеже съм педантен на тема security. Навсякъде (където има такава опция) съм активирал двойна верификация, една и съща парола не ползвам никъде, в къщи рутера има две мрежи, едната я ползвам само аз, другата се води Guest за всички останали устройства. Внимавам много какво и къде инсталирам, чета винаги, не давам само "Next, Next" и накрая като ми се случи баш на мен така и полудявам. Ползвам телефон с чист Android, аре нали Google experience, всеки месец security ъпдейти и накрая някви "гомна" ми се лепват на телефона. Еми, не ми се даваше ресет, ама много се изнервих...
Цитирай
#7

(2019-11-10, 16:56:59)donscot написа:  Отказах се да търся. Factory reset и мисля, че реших проблема...
Най-популярните антивирусни приложеня за Android се оказаха опасни шпиони: https://androidinsider.ru/polezno-znat/p...onami.html

 
Цитирай
#8

И аз имам този проблем. Ресетнах, но като инсталирах приложенията и пак тръгнаха рекламите... не мога да хвано от кое приложение...

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Деактивираш ги едно по едно, докато стигнеш до неправилното приложение.

 
Цитирай
#10

Рекламите при мен бяха от Хрома, махнах го и вече нямам...

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Мм, не виждам как няма да ползвам Chrome... Всичко ми е свързано с него. При мен не знам откъде бяха рекламите, но прерових всичко. Явно е някакво позволение което дадох на CCleaner-a, ама може и да греша. За това - хард ресет и си спестих ровене два часа, като за по-малко от час си наредих телефона както си беше преди ресета...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)