Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Тънки сметки за PC...
#1

Значи, пред дилема съм... Понеже сме в БГ-то и знаем как трудно се спестяват пари, трудно и се дават съответно. Та, дилемата е, имам едно старо дъно (като модел старо, иначе много запазено) - Gigabyte GA-H81M-S2PV с Intel i5-4460. За casual gaming със 16GB RAM и видеокарта 1050 Ti (MSI) става. Но, вече идва време в което процесорът няма да се справя. Говоря за рендър на видеофайлове, фотообработка на RAW, нови игри от наближаващата 2020 г. Лошото в случая е, че дъното ми е съвместимо с Intel Haswell (4-та генерация CPU-та) и демек, трябва да слагам някакъв втора ръка като i5-4690 или i7-4790, да речем. Което ще ми струва едни 100-150 лв. Другия вариант е доста по-скъп, за 1000 лв (да речем), да сменя кейс, дъно, процесор, RAM, демек, ще се запазят само захранването, SSD и може би видеокартата, може би. Не ми се ще да е втория вариант, за това се чудя кое ще е най-удачното CPU, което да сложа на дъното и да сработят и да изкара още година, да речем?
Цитирай
Аксесоари
#2

Вземи един i7 4770 вместо 4790 и ще спестиш някой лев,като реално са същата работа като производителност(90-ката е около 2% по-бърз). По-мощния модел i5 ще ти излезе три пъти по-евтино(като броя,че ще продадеш стария процесор),но разликата според мен не е толкова значителна,сравнена с i7-цата.
Иначе лесно ще те изкара още поне 1 година,определено е доста по-бърз от i5-цата. В интернет има тестове и може да прецениш сам.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

Прав си, разликата между двата i7 не е голяма. А 4770 ще е добро заместване на моя i5 4460. Ще почвам да търся i7 4770 по OLX и Bazar, да видим какво ше излезе.
Цитирай
#4

Не виждам смисъл да се инвестира допълнително в платформа на 6+ години. 4770 е над 200 лева, за мен не е оправдан разход за прираста, който ще ти даде. Малкото допълнителни FPS в игрите и няколкото спестени минути при рендеринг не оправдават цената на 4770.

Щом olx e вариант, ако се разтърсиш, ще попаднеш на комбо Ryzen 5 1600, B350 дъно с 16GB DDR4 за 400 лева. Ако всичко е точно с частите, ще е осезаем ъпгрейд на настоящата платформа за не много повече пари в сравнение с 4770.

На твое място бих ползвал настоящия компютър максимално дълго време, междувременно събирайки пари. Това разбира се, ако в момента не срещаш сериозни затруднения с игрите и софтуера, които ползваш.
Цитирай
#5

@totto и той е прав, то това е чуденката. Сега като се разрових се оказва, че 4770 под 200 лв, читав няма... По принцип не срещам затруднения, не е плачевно положението, машината още се справя. Просто си правя, както писах в заглавието "тънки" сметки за "малък" или "голям" ъпгрейд, ако няма да мина с едни 100-ина лв за въпросния "малък" ъпгрейд, (което е цялата идея), просто май ще чакам да дойде време в което ще сменя повечето неща наведнъж.
Между другото, имате ли впечатления за този магазин?
https://www.facebook.com/Jilanovltd/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)