Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miui 11 на K20 pro 4-6% drain на вечер?
#1

Здравейте Колеги!

Miui 11 на K20 pro на немодифициран китайски РОМ (Android 10), но и с Miui 10 и Android 9 беше същото...

Батерията ми пада с 4 до 6% на вечер, което не е много, но не е и малко...
Сложил съм Wakelock Detector, но нищо конкретно не виждам (Android System и Google Play Service са първенци, но нищо ненормално).

Казал съм му вечер от 22 до 7 да влиза в power saving mode но няма особен ефект.
Само 1 нощ ми даде 1% (което според мен е нормално), но нямам идея кое е било различно...
С ADB съм спрял някои сервизи на Xiaomi (като Framework-a), надявах се на подобрение, но не се получи...
Спирах 1 bluetooth и друг път GPS - нямаше разлика. Ще пробвам да махна WiFi и друга вечер Mobile Data да видя дали има разлика.

Как е при вас? Имате ли идеи къде да гледам?
Цитирай
Аксесоари
#2

Моят МИ8 за десетина часа стендбай нощем, със спрян интернет има 3-4 процента разход на батерия. Мисля нормално е и не го мисля, а и да не беше пак нямаше да го мисля. Щом заряда стига за цял ден при всякакви експлоатационни условия друго не ме интересува.
Цитирай
#3

(2019-11-12, 13:59:45)milenorcev написа:  Моят МИ8 за десетина часа стендбай нощем, със спрян интернет има 3-4 процента разход на батерия. Мисля нормално е и не го мисля, а и да не беше пак нямаше да го мисля. Щом заряда стига за цял ден при всякакви експлоатационни условия друго не ме интересува.

Така е, наистина е малко "втелясване"... Но не виждам защо не може да бъде 1-2% както беше OnePlus3 на андроид 8.
Цитирай
#4

Дам - човек става параноичен като се вкара в анализационен режим  Big Grin
Аз също се бях заразил, та чак успешно се занимавах с Battery Historian в ролята му на най-детайлен анализатор на разход на батерия...
Ма като колегата горе прецених, че не си заслужава засега - консумацията при мен през нощта е приемлива /задал съм системно включване на режим "полет" и изключване на GPS от 23:00 до 07:00/, независимо че имам 3 джаджи, които правят опит за ъпдейт през 15 - 30 - 60 минути съответно /метеорологични програми с картово визуализиране/ и не си заслужава да ги спирам за през нощта.

Те една снимка на екрана от преди седмица на графиката от bugreports.zip от моята машинка в батъри хисториян:
   

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • armsel
Цитирай
#5

(2019-11-12, 14:22:42)hrissim написа:  Дам - човек става параноичен като се вкара в анализационен режим  Big Grin
***
Те една снимка на екрана от преди седмица на графиката от bugreports.zip от моята машинка в батъри хисториян:

Wow Колега, доста впечатляващо! Адмирации за труда!

Аз си направих експеримент - при самолетен режим (всички радиа изключени) - беше паднала на 2% бактерията за 8 часа, като
започнах да ползвам телефона, почти веднага - станаха 3%...
Имайки вредвид, че повечето пъти пада с 4% през нощта със всичко включено, почти нямаше ефект самолетния режим, което ми е странно...

Прикачил съм файлове от Wakelock detector - показваше обичайните заподозрени (Android System - syncloop и alarm).

Чудя се дали защото съм с китайски RОМ, Google Service-те не работят оптимално... например като знае android-a, че е в самолетен режим защо изобщо се опитва да синхронизира (syncloop) като трябва да знае, че няма да стане нищо?


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#6

Напълно нормално е да ти падне с 4-5% батерията през нощта. Това са по-малко от 1% на час. Ако го оставиш напълно зареден и не го бараш предполагам, че ще падне за 4-5 дни. Вие какво искате, хептен да не пада ли
Цитирай
#7

Не е нормално повече от 1-2% да пада.
Ако трябва ползвайте батери или ултра батери сейвър преди лягане.
На редми 4х батерията кара от 10 дни до 2 седмици в режим standby
Цитирай
#8

(2019-11-18, 17:59:02)suffer написа:  Не е нормално повече от 1-2% да пада.
Ако трябва ползвайте батери или ултра батери сейвър преди лягане.
На редми 4х батерията кара от 10 дни до 2 седмици в режим standby

Съгласен, както писах по-горе, OnePlus3 падаше 1-2 процента за нощ, без да каквито и да е интервенции.
А K20 pro-то е нагласен от 00:00 до 07:00 да влиза в battery saving mode.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)