Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 11. Downgrade/понижаване на системно приложение.
#1

Привет  Smile
Някой да е правил безпроблемно понижаване на системно приложение на MIUI 11?
Конкретно искам да понижа версията на FM Radio на такава без досадните Online services.
Забелязах, че приложенията свързани с радиото в системата са две:
- FM 1.0.117 - това е системното приложение което искам да понижа и
- FM Radio Service 9 - това предполагам не се пипа, щото управлява хардуера радио.
Свалил съм си инсталационен файл, но системата не ми позволява директно да го инсталирам.
Намерих едно ръководство, но предпочитам някой с опит да сподели, че се наиграх скоро с GetApps (на можах да го откача/заменя с Play store, че е по подрадбилане в китайския ми ром)
Всякакви методи са добре дошли.
Имам root, TWRP, EdXpozed.

Storstark

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
Аксесоари
#2

a защо не изключиш просто Online services?
Цитирай
#3

(2019-11-12, 08:54:06)suffer написа:  a защо не изключиш просто Online services?
Щото всеки път при стартиране на приложението въпросните досадни "услуги" са включени по подразбиране и се почва ровене в настройките по изключването им.
Предпочитам старата версия.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#4

Искаш да инсталираш по-стара версия или искаш да поножиш API?Че и в двата случая в даунгрейд.Ако искаш да инсталираш по-стара версия директно като приложение,ще трябва да се подпише,защото системните приложения нямат подпис.
Цитирай
#5

(2019-11-12, 09:01:45)hrissim написа:  Щото всеки път при стартиране на приложението въпросните досадни "услуги" са включени по подразбиране и се почва ровене в настройките по изключването им.
Предпочитам старата версия.

Благодаря. Не трябва да е така по принцип.

Можеш да му ограничиш достъпа до интернет.
Понижаване не може да се направи, без да счупиш нещо.
По-скоро можеш да репортнеш приложението и да се надяваш в следваща версия да оправят нещата
Цитирай
#6

(2019-11-12, 09:08:49)Miro2210 написа:  Искаш да инсталираш по-стара версия или искаш да поножиш API?Че и в двата случая в даунгрейд.Ако искаш да инсталираш по-стара версия директно като приложение,ще трябва да се подпише,защото системните приложения нямат подпис.
Искам да понижа инсталираната вече версия. Махнал съм и всичките ъпдейти и пак ги има Online services.
Какво значи  "да се подпише"?

Цитат:suffer

Благодаря. Не трябва да е така по принцип.

Можеш да му ограничиш достъпа до интернет.
Понижаване не може да се направи, без да счупиш нещо.
По-скоро можеш да репортнеш приложението и да се надяваш в следваща версия да оправят нещата

Искрено се надявам да не си прав.  Big Grin
FM Radio беше единственото чисто радио в android пространството. Искам си го обратно  Smile
Online радия с лопата да ги ринеш... Отделно те често се различават от оригиналните излъчвани в ефира. ZRock например.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#7

А имаш ли MiRadio system/app?
Цитирай
#8

(2019-11-12, 10:01:37)Miro2210 написа:  А имаш ли MiRadio system/app?

Не разбирам въпроса.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#9

Имаш ли посоченото приложение MiRadio в system/app?
Цитирай
#10

(2019-11-12, 10:08:20)Miro2210 написа:  Имаш ли посоченото приложение MiRadio в system/app?

В Root/system/app имам папка, да. 
Съдържа папка .oat и файл MiRadio.ark

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#11

Аа ама то и рома не ти е деодекснат...но ето линк с моето.Твоята папка я копираш някъде за резерва,после я триеш от системата и слагаш моята...и пробвай.Иначе моето приложение е със 100% деактивирани ненужни онлайн услуги.
След малко ще ти кача и същото за инсталиране като нормално приложение.
https://drive.google.com/file/d/1C8pHdQj...sp=sharing
Ето вадиш от архива и инсталираш приложението.
Цитирай
#12

(2019-11-12, 10:25:58)Miro2210 написа:  Аа ама то и рома не ти е деодекснат...но ето линк с моето.Твоята папка я копираш някъде за резерва,после я триеш от системата и слагаш моята...и пробвай.Иначе моето приложение е със 100% деактивирани ненужни онлайн услуги.
След малко ще ти кача и същото за инсталиране като нормално приложение.

Не изтрих цялата папка - само съдържимите подпапка и файл.
Замених ги с подпапката lib и файла.
Рестартирах.
Същото както преди.
Искам старото приложение 8.1.1 примерно, ако може, разбира се.

Цитат:https://drive.google.com/file/d/1C8pHdQj...sp=sharing

Ето вадиш от архива и инсталираш приложението.

Системата не разрешава да се инсталира от "неофициални канали"
Т.е. върнах се до началото и причината да пусна темата  Wink

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#13

(2019-11-12, 10:39:50)hrissim написа:  Искам старото приложение 8.1.1 примерно, ако може, разбира се.

Свали и го смени в системата.В Мирадио папката
Цитирай
#14

Цитат:Miro2210

Свали и го смени в системата.В Мирадио папката
Греда - не стартира приложението въобще.

Цитат:suffer

a защо не изключиш просто Online services?

Ъпдейт - когато писах, FmRadio беше на версия 1.0.131 и всеки път при стартиране бяха включени Online services, независимо че ги изключвах след предходно стартиране.
Сега ъпдейтнах до 1.0.150 и вече само при първото стартиране ги пусна. След като ги "махнах" при следващото стартиране бяха запомнени настройките и го пусна без Online services.

Апропо - успях да деинсталирам 1.0.131 /с Debloater v17.3.2 (Terminal Emulator) за Magisk/ и инсталирах след това 8.8.1, но радиото не работеше - изписваше Turned off, което не успях да включа на On. т.е. на MIUI 11, старата версия на радиото не работи със сигурност - поне доколкото аз пробвах.
Възстанових 1.0.131 чрез системния бекъп.

В крайна сметка съм доволен, но темата остава отворена все пак за възможности за понижаване на системни приложения.
На всеки може да му притрябва тази "услуга".

Storstark

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)