Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между HUAWEI и SAMSUNG.
#1

Здравейте,вмомента съм със Samsung J7(2016) и искам да го сменя с нов телефон.До сега винаги съм ползвала смартфони на Самсунг,ако това има значение в избора.Спряла съм се на 3 телефона,HUAWEI P30lite,Samsung A60 i Samsung A70.Избрала съм тях забира се заради ценовия клас,не ми се дават повече от 600лв за телефон.
Това което искам главно от телефона е да прави хубави снимки,да има по-голяма памет,батерията да е прилична.Както споменах съм ползвала само Самсунги до сега и съм доволна като цяло от андроида,майка ми има телефон xiaomi и настройките ми се струват доста ограничени спрямо Самсунга,не знам дали и при huawei няма да е така.Повечето ревюта и сравнения между телефоните,които изгледах уж печели А70,макар тук в темата която се обсъжда телефона много хора да се оплакват от проблеми.Другото което прави избора ми труден е,че първите два са с IPS дисплей,а А70 с amoled,има ли голяма разлика ,аз като гледам ми се вижда амоледа да е по-приятен за окото,и в бялото има разлика...като цяло не разбирам почти нищо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз бих заложил на Samsung A70. Имам приятели с този телефон и са много доволни, както и моето впечатление от този телефон много положително. Амоледа когато е правилно калибриран много повече ми допада от IPS. Samsung A70 на батерия също се представя много добре. Както винаги съветвам вземи телефона, който на теб повече ти допада Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#3

Човек колкото повече се чуди,толкова повече обърква.Първоначално щях да взема А70,но като прочетох тук негативните коментари и започнах да се чудя и ослушвам и за друг вариант,тогава ми предложиха хуауей,после видях и А60 че има,макар че в Бг май не се предлага и за него няма почти нищо на български език,клоня като марка към Самсунг,най-вече защото съм била винаги с такива,и никога телефоните не са имали порблеми,нито са се разваляли.Най-важното ми е камерата,имам малко дете и доста от снимките ми се размазват,понякога не може да фокусира добре,много рядко снимките стават добри с телефона който съм вмомента и всъщност това е причината да го сменя.
Цитирай
#4

Ами на моите познати А70 снима добре. Сега ако се опитвате да снимате в стая на изкуствено осветление бързо движещи се обекти е нормално от 4 снимки една да стане като хората. Иначе сте прав, че колкото повече четеш толкова повече ще се обърквате. А за негативните мнения аз имам едно просто обяснение. Нормално е когато даден телефон е закупен от 1000 човека да има да речем десет негативни мнения. Ако др. телефон е закупен от 50 човек може и да няма негативно мнение но базата на която съдим е коренно различна, така е и с дефектите. Идете в един магазин и разцъкайте тези телефони на живо, тогава преценката ще си е изцяло ваша и няма да е повлияна от моето или др. субективно мнение.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • bitmad, NaniG
Цитирай
#5

Прав сте за това,че няма как всички да харесат даден продукт,Самсунг са първи по продажби на телефони и е нормално и процента негативни мнения да е най-голям,благодаря ви за съветите.
Цитирай
#6

Виж и Huawei P Smart Z
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...470631516/

И Xiaomi mi note 8 Pro
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...500631339/

Аз бих взел Xiaomi mi note 8 pro. Имам приятел с него и мога да кажа, че е супер телефон и не му куца нищо.
Цитирай
#7

Аз имам приятел с iPhone и е супер доволен... Като се избира между две марки що мешате други не мога да разбера

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#8

Предложих му note 8 pro, защото на големина е същия и хардуера му е по-мощен от изброените.Също така влиза в цената.
Цитирай
#9

По-нагоре споменах точно Xiaomi,че това което съм виждала от телефона не ми хареса,разбира се новите модели може и да са много подобрени,но на мен ми се видяха ограничени като опции и настройки спрямо Самсунгите,и че това ме притеснява да не е при Huawei,и тъй като до сега съм ползвала само Самсунг ми се искаше ако някой е ползвал и двете марки,да изкаже мнение.Разбира се съм наясно,че всички имаме различни виждания за хубаво и лошо.
Цитирай
#10

(2019-11-13, 10:32:55)lhdp7979 написа:  Човек колкото повече се чуди,толкова повече обърква.Първоначално щях да взема А70,но като прочетох тук негативните коментари и започнах да се чудя и ослушвам и за друг вариант,тогава ми предложиха хуауей,после видях и А60 че има,макар че в Бг май не се предлага и за него няма почти нищо на български език,клоня като марка към Самсунг,най-вече защото съм била винаги с такива,и никога телефоните не са имали порблеми,нито са се разваляли.Най-важното ми е камерата,имам малко дете и доста от снимките ми се размазват,понякога не може да фокусира добре,много рядко снимките стават добри с телефона който съм вмомента и всъщност това е причината да го сменя.
Само не се заблуждавай , че с някои от тези телефони , снимките ще ти се подобрят значително. А иначе по темата : виж ги на живо и който ти допадне него вземи.
Цитирай
#11

Смятам, че снимките ще се подобят с p30 макар и лайт версията

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

(2019-11-13, 15:53:09)Cuprac написа:  Само не се заблуждавай , че с някои от тези телефони , снимките ще ти се подобрят значително. А иначе по темата : виж ги на живо и който ти допадне него вземи.
Аз направих в магазина пробно снимка с моя телефон и със huawei p30 lite ,разлика има и то значителна,на осветление,по-ясна снимка,цветове които се доближават повече от естествените,имаше и лед осветление в магазина,което пак на моя телефон излезна с отблясъци и размазано.Все пак телефона с който съм вмомента е 2016г. и камерата е 13мп,все си мисля,че разликата трябва да е по-скоро голяма,отколкото малка.Видях ги на живо,като изключим А60.Ако трябва да съм честна,клоня много повече към Самсунг,малко голям ми идва (за жена) с което най-вероятно ще свикна,но съм готова да купя huawei ако прави по-добри снимки от А70.
Цитирай
#13

Батерията на А70 е 4500 мач, което не е за пренебрегване, дисплея също е Amoled. Не знам все пак сама си преценете аз не знам как снима P30 lite. От А70 съм с много добри впечатления от камерата. Вкъщи детето ползва Huawei P Smart Z, която също снима добре но не може да се равнява с моята камера разбира се.
Цитирай
#14

Благодаря на всички за мненията,май пак ще се ходи до магазина :-)
Цитирай
#15

Погледни и Nova 5T. Там вече минаваш на друг левел

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#16

Единствения телефон с който може да снимаш горе долу добре движещо се дете в стая е pixel 1/2/3.
Цитирай
#17

Samsung Galaxy A70 е хубав и си има всичко, Super AMOLED, добра  батерия, добра камера, пластмасов е, но това не е голям проблем. Huawei P30 Lite е от метал и стъкло. Но като цяло може само камерата да му е по-добра, другото не е. А и като си свикнала със Samsung, сега ще е още по-добре, заради новият Android, много по-добре е от предишните версии. И да сравняваш снимките в магазина, единия е с OLED дисплей, другия е ips, така няма да имаш реална представа кой е по-добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Знам, че за много хора банът в САЩ за Huawei не е повод за притеснение, но аз лично вече съм резервиран към марката. Даже смятах да си взимам P30 Pro, защото е страхотен телефон, но след това ембаро, не - мерси.
Цитирай
#19

(2019-11-14, 20:12:48)donscot написа:  Знам, че за много хора банът в САЩ за Huawei не е повод за притеснение, но аз лично вече съм резервиран към марката. Даже смятах да си взимам P30 Pro, защото е страхотен телефон, но след това ембаро, не - мерси.
Huawei p30 pro не го засягат проблемите със САЩ и ще си получава редовни ъпдейти.Поинтересувай се малко. В момента единствено е засегнат Mate 30.А и Гугъл услугите се инсралират и работят на Мейт 30, но по неофициален начин. Така, че нищо страшно няма. Аз самият имам ново устройство официално без Гугъл и познай, всички услуги работят без проблем с ръчно инсталиране
Цитирай
#20

То и на ябълката с повече усилия всичко може да се направи, но това се счита за...Както и да е, масата искат да купят и да ползват, не да правят “фокуси” за да ползват нещо! Имам наблюдения върху доста различни хора и като възраст и като образование, червена и зелена слушалка, еф бет ( или подобно) , фейс( който ползва) и това е! Иначе всички искат да притежават най-скъпото и най-новото. Извинявам се за на автора за отклонението, нищо лично към него.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21


(2019-11-14, 22:26:42)pepy1 написа:  масата искат да купят и да ползват, не да правят “фокуси” за да ползват нещо
Точно затова не е пуснат на пазара извън Китай мейт 30.
Моделите, които се продават нямат проблеми с ембаргото, така че това което пишеш няма връзка и е подвеждащо.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

Прочети поста над моя на @1124, и направи връзката дали подвеждам или не! Макар, че не уточнява новото устройство дали е коментираното или подобно без услуги на Гугъл.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Вече съм се насочила към други модели,марката остава със сигурност Самсунг,чуденето е между С9+ и С10е,пак най-определящо ми е камерата ,но мисля да взема 10-ката,предвид че цената е еднаква,дори някъде 9ката е по-скъпа.
Цитирай
#24

(2019-11-15, 12:36:39)lhdp7979 написа:  Вече съм се насочила към други модели,марката остава със сигурност Самсунг,чуденето е между С9+ и С10е,пак най-определящо ми е камерата ,но мисля да взема 10-ката,предвид че цената е еднаква,дори някъде 9ката е по-скъпа.
Оглеждайте се за промоции, идва черният петък. Вчера за кратко имаше С9+ за 799 лв в техмарт и днес го няма. Предстоят черните петъци и на другите вериги. Повечето ще са на 22.11
Цитирай
#25

Да,видях промоцията ,но в Пловдив нямаше наличност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)