Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон околко 6"
#1

Здравейте,

От 2 години съм с Mate 9. Телефона е добър и нямам оплаквания, но май ми влезе мухата, че ми е неудобен вече и е време за смяна. Търся нещо по-малко от него като размери, тъй като с новите съотношения е малко по-различно. Търся безрамков дисплей, амолед по-възможност и със Snapdragon cpu (искам да имам и GCam). Батерия над 3000мах. Исках чист андроид, но тези с Android One не ми се вписват така че ще няма да е с чист.

В момента мисля, че Xiaomi MI 9 SE изглежда перфектен за това, но тъй като не следя пазара ми е интересно дали има и други предложения. Бюджета е 600+- лв. Флагмани не искам, мина ми времето за последния телефон.

В алиекспрес гледам, че върви 400-450 с доставката, но тъй като не съм поръчвал от там, как стои въпроса с ДДС и митницата? Щото ако сложат ДДС и митница и се обезмисля от там, понеже тук е 530 нов.

Другото което е, че до 10.12.2019 трябва да преподпиша договора и това още по ме кара да го сменям.
Цитирай
Аксесоари
#2

Относно ДДС-то: ако поръчваш стока от Китай, вече на митниците не са балъци, че да минат номерата от сорта "да го пишем за подарък", "да го пишем на по-малко пари" и т.н. Мито на електроника до колкото знам, няма. Ако се взима от онлайн платформа, най-добре продавачът/магазинът да има склад в някоя страна от ЕС. Може и директна доставка, примерно с UPS, DHL, идва ти до адреса и нямаш никакви такси и главоболия, но излиза малко по-скъпичко доставката, зависи откъде взимаш. Аз бих си взел от БГ-то, на много места цените вече са прилични. Xiaomi Mi A3 се намира за около 360 лв., в момента на писането на този мой пост. Нямам впечатления от първа ръка за модела, но изглежда добре и е с Android One. Има голяма батерия, не лош чипсет...Като бивш Nexus потребител, свикнах на изчистения Android, за това си взех евтин аналог Moto One, доволен съм, върши работа без да ме дразни, "че е бавен" и батерията си изкарва 24 часа без проблеми с моето потребление, и остава понякога повече от половината заряд. Прави по 8 ч. SOT за период от 32 ч.
Цитирай
#3

(2019-11-13, 17:52:16)Denissxx написа:  ....В момента мисля, че Xiaomi MI 9 SE изглежда перфектен за това, но тъй като не следя пазара ми е интересно дали има и други предложения. Бюджета е 600+- лв. Флагмани не искам, мина ми времето за последния телефон.
В алиекспрес гледам, че върви 400-450 с доставката, но тъй като не съм поръчвал от там, как стои въпроса с ДДС и митницата? Щото ако сложат ДДС и митница и се обезмисля от там, понеже тук е 530 нов....
 Няма да има ДДС и митница, ако решиш да поръчваш от Али с опцията "European Union Express", например от този търговец - тап

 
Цитирай
#4

Е то излиза същото, по сайтовете си е 530-40. MI A3 ме спира резолюцията. Харесва ми Nokia 8.1 Plus (aka X71) но кога ще се появи един господ знае.

Huawei Nova 5T изглежда готин, но като гледам разни тестове на батерията и не е особено издръжлива. Общо взето с претенциите ми май Mi 9 SE, MI 9T (като правя компромис с размера). Друго не намирам какво.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#5

Еми, грабвай един, те не са лоши изобщо.
https://youtu.be/vGakR-baqmk
https://youtu.be/esd0zIOD_a8
Цитирай
#6

Mi 9 SE е супер, но имай предвид, че не блести с батерия. Ще изкара цял ден, но не повече.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#7

(2019-11-13, 17:52:16)Denissxx написа:  Здравейте,

От 2 години съм с Mate 9. Телефона е добър и нямам оплаквания, но май ми влезе мухата, че ми е неудобен вече и е време за смяна. Търся нещо по-малко от него като размери, тъй като с новите съотношения е малко по-различно. Търся безрамков дисплей, амолед по-възможност и със Snapdragon cpu (искам да имам и GCam). Батерия над 3000мах. Исках чист андроид, но тези с Android One не ми се вписват така че ще няма да е с чист.
Самсунг галакси a70 мисля, че се вписва в изискванията.
Цитирай
#8

По-голям е от Mate-a, как се вписва? Таблет си имам, второ не ми трябва

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#9

Xiaomi Mi 9 se е добър вариант, но както каза колегата по-горе батерията му не е от към силните му страни, а и аз очаквах още малко от камерата, но уви. Ако тези неща можеш да пренебрегнеш мисля, че е правилния избор.
Цитирай
#10

Ами аз още се канех какво да бъде до днес. Само преподписах договора без устройство, но по стечения на обстоятелствата тази сутрин пукнах стъклото на Mate-a и вече няма какво да мисля дали да го сменям. Намерих нов, неразопакован OnePlus 7 8GB/256 за 829лв. Мисля, че цената му е добра. Утре ще е при мен. Другите вариации на 7-цата (7 Pro, 7T/Pro) вече идват твърде големи.

Исках малък телефон, но уви все нещо не ми харесваше. Xiaomi-то ме притесняват ъпдейтите (имам таблет Xiaomi и е получил един ъпдейт за 1 година), S10e не ми харесва понеже е с Exynos, iPhone няма как да дам толкова пари.

Mate-a най-вероятно ще си го оправя все пак и ще го подаря на някой роднина ако го иска. Ако модераторите решат може да заключат темата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Denissxx за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#11

Mi 9T, за около 600 лева даже може да си вземеш и версията "про" със снапдрагън 855.
Цитирай
#12

Успех с 1+ ама и той е сравнително голям. Дано ти хареса и да си го ползваш.
Цитирай
#13

Дължина е същия като Mate-a, но малко по-тесен. Доволен съм, оправдава си големите хвалби за марката.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)