Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Пазаруване от ГиърБест.
#1

Здравейте, покрай датата 11.11 и доста примамливата цена от 341 usd заедно с доставката и аз си заръчах Mi9 T pro 6/128. Днес вече ми пратиха и тракинг номер. При проверка в трак17 ми излиза превозвач DHL. И сега въпроса някой който е пазарувал от там, и са му изпратили телефона с DHL, минавал ли е през митница и колко горе долу ще се оскъпи? Сегашният ми телефон Redmi note 4 също е от там купуван, но беше с обикновените пощи, и мина без мито.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко е таксата със доставка с DHL ?

 
Цитирай
#3

4-5 usd. [Изображение: a13bd1e21b293b7bfc8e1a27c0d492d9.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#4

За 4$ такса с дестинация директно от Китай и с DHL със сигурност ще мине митницата.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ICATA
Цитирай
#5

Лошо, и сега въпроса е, колко пари ще ме обръснат, освен 20% ДДС, какво друго се плаща? Един път се разправях с Горнооряховската митница, точно заради DHL. От тогава имам лош вкус в устата.... и изваден някакъв еори номер, който не знам дали има срок на действие.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#6

(2019-11-14, 11:23:50)ICATA написа:  Здравейте, покрай датата 11.11 и доста примамливата цена от 341 usd заедно с доставката и аз си заръчах Mi9 T pro 6/128. Днес вече ми пратиха и тракинг номер. При проверка в трак17 ми излиза превозвач DHL. И сега въпроса някой който е пазарувал от там, и са му изпратили телефона с DHL, минавал ли е през митница и колко горе долу ще се оскъпи? Сегашният ми телефон Redmi note 4 също е от там купуван, но беше с обикновените пощи, и мина без мито.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
(2019-11-14, 11:52:22)ICATA написа:  Лошо, и сега въпроса е, колко пари ще ме обръснат, освен 20% ДДС, какво друго се плаща? Един път се разправях с Горнооряховската митница, точно заради DHL. От тогава имам лош вкус в устата.... и изваден някакъв еори номер, който не знам дали има срок на действие.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Щом куриера е DHL - минава митница задължително.

Цитат:  Здравейте, може ли да ми кажете какви такси се плащат за внос на телефони от Китай поръчани от интернет сайт. Има ли значение колко на брой са (дали са 5 или 10). Има ли значение дали получателят е фирма или физическо лице и ако да какви са разликите? Благодаря Ви предаврително!
Подадено от jtr на 02 март 2008 г.

  От значение при обмитяването на стоките е тяхната стойност, а не количеството, начина на поръчка или доставка и т.н. Стойността се доказва чрез представянето на оригинална фактура за покупката, придружаваща стоките. Ставката на митото за телефони (мобилни или стационарни) е 0% от митническата им стойност, т.е. мито няма. На плащане подлежи само ДДС в размер на 20 % от митническата стойност на стоките (фактурната, увеличена с всички разходи по доставката - транспорт, застраховки и т.н.).
Плаща се само ДДС, което се начислява върху цялата платена сума /стойност на стоката + транспортни разходи/
Митото на стоки от Китай по европейска номенклатура 8517 12 /Telephones for cellular networks or for other wireless networks / e 0%

EORI номер се издава еднократно и важи за целия Европейски съюз.
Повече инфо за него - тук и тук.

Освобождаването на стока от митница е безплатно с EORI, когато се извършва лично.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 3 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • alexbg67, Be6i4, ICATA
Цитирай
#7

(2019-11-14, 13:08:19)hrissim написа:  Щом куриера е DHL - минава митница задължително.
Аз ли нещо не съм разбрал? По принцип не ти ли доставят до адрес направо, ако поръчаш с DHL?
Цитирай
#8

До адрес и без митница се доставя, ако сте си поръчали услугата EU express с DHL от магазин, който я предлага, например MI Global store. Тогава струва 27 долара и гарантирано няма митница.

Ако направите поръчка с DHL без горната услуга, тя струва 3-5-10 долара и 99 % отива на митница. Ако на човек не му се дават 27 долара, по-добре да поръча с обикновена поща, където вероятноста да му спрат пратката на митницата е 50/50.


Цитирай
#9

(2019-11-19, 00:30:45)milenvn написа:  До адрес и без митница се доставя, ако сте си поръчали услугата EU express с DHL от магазин, който я предлага, например MI Global store. Тогава струва 27 долара и гарантирано няма митница.

Ако направите поръчка с DHL без горната услуга, тя струва 3-5-10 долара и 99 % отива на митница. Ако на човек не му се дават 27 долара, по-добре да поръча с обикновена поща, където вероятноста да му спрат пратката на митницата е 50/50.
Те си го и пишат - долу във FAQ:
[Изображение: Opera-Snapshot-2019-11-19-005633-www.png]

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#10

Като правих поръчката, изобщо не беше споменато че ще бъде с DHL. Пишеше стандартен 15-25 работни дни. Ако беше DHL, изобщо нямаше да се занимавам, защото съм им сърбал попарата. Друго ме озадачава при проверка защо ми дава начална точка Германия, а не Китай. [Изображение: 5564d6c5087fb88ac5b5a35b63827917.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#11

Изпратен е от Германия и до една седмица трябва да е при теб в къщи.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hsgrgs за това мнение:
  • ICATA
Цитирай
#12

Няма да имаш митница. Гарантирано. И не слагайте шотове от мошеници с ДХЛ от Алиекпрес.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • ICATA
Цитирай
#13

Сагата днес приключи. Донесоха ми в къщи със Спиди. Къде е DHL къде е Спиди, баси схемата събраха ми очите. Най-важното е че оттървах разправиите с държавните изедници. За съжаление бях забравил че Сим картата на верният ми НОУТ4 е по голяма и не можах да го пробвам като телефон. Другото изглежда наред. Ето и снимчица от разопаковането. [Изображение: 85cac14bcace5ba3d9dab7baab908977.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
[-] 1 потребител изказва благодарност на ICATA за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

(2019-11-29, 22:09:19)ICATA написа:  Сагата днес приключи. Донесоха ми в къщи със Спиди. Къде е DHL къде е Спиди, баси схемата събраха ми очите. Най-важното е че оттървах разправиите с държавните изедници. За съжаление бях забравил че Сим картата на верният ми НОУТ4 е по голяма и не можах да го пробвам като телефон. Другото изглежда наред. Ето и снимчица от разопаковането. [Изображение: 85cac14bcace5ba3d9dab7baab908977.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
А, честито и безаварийно бижу!
Сега бегом при оператора и подмяна на сим-картата, поради невъзможност за ползване. Би трябвало да е безплатно.
Какъв е този DHL- китайско менте, незнам.  Big Grin  На мен веднъж ми пратиха с DHL стока от ОАЕ и не ми се размина митница.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • ICATA
Цитирай
#15

За съжаление безплатно и мтел, сега А1 не стоят на един рафт, последният път като сменях картата защото не поддържа 4G си платих като поп, защото ги подменяли безплатно, но срокът изтекъл.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#16

5лв. А1
Теленор и Вива - безплатно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn, Steve
Цитирай
#17

Не зная защо хора които очевидно не пазаруват от Gearbest се надпреварват да изказват предположенията си за доставките с т.н. DHL. Услугата която трябва да се използва се нарича EU Priority Line, която представлява изпращане с DHL, но е нискотарифна услуга. Така поръчаните пратки достигат до купувача за около 3-4 седмици (обикновено три). Тракинг номера показва информация в последната седмица и това е нормално. Gearbest изпращат пратката до Германия. След това тя се изпраща от Германия с Deutche post, които са партньор на DHL в Германия. Doutche post от своя страна изпращат пратките за България с Рапидо и когато това се случи тракинг номера (Германския) се заменя с такъв на Рапидо. Рапидо вече са към Спиди, които от своя страна са собственост на DPD. Когато пратката пристигне в България, Рапидо я предават на Спиди за доставка ( с трети проследяващ номер) и те от своя страна я доставят до посочения адрес. Досега при тази услуга никога не са ми начислявали ДДС! Самата услуга за доставка в Gearbest струва 2-10$ в зависимост от цената на устройството (по-скъпо устройство, по-евтина пратка). Не се лъжете да плащате скъпата доставка с DHL (около 27-30$). Тази услуга е стандартна и рискът пратката да отиде на митница е много голям, а пратката отново стига за 3-4 седмици. Надявам се да съм обяснил коректно и да не се спами след поста ми от хора които не са използвали услугите на Gearbest. Късмет с поръчките!
[-] 3 потребители изказват благодарност на Milkov за това мнение:
  • anatol06, rovelist, stefo1970
Цитирай
#18

(2019-11-30, 06:55:45)emzo написа:  5лв. А1
Теленор и Вива - безплатно.
На Вивата май само първия път е безплатно.

 
Цитирай
#19

На директен въпрос към съпорта на Gearbest - гарантирате ли, че с шипинг EU Priority се избягва митническо облагане на пратки за страни от Европейски съюз, отговорът беше - НЕ.
"Моля информирайте се за дължимите суми към митници във вашата страна".
Възможно е много от пратките да "минават метър", но всеки си преценява риска за себе си.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#20

(2019-11-30, 06:55:45)emzo написа:  5лв. А1
Теленор и Вива - безплатно.

(2019-12-06, 23:06:33)NoMaD написа:  На Вивата май само първия път е безплатно.


На мен и на друг член от семейството ни взеха по 10 лева. На теленор сме.


Цитирай
#21

(2019-12-06, 22:55:16)Milkov написа:  Не зная защо хора които очевидно не пазаруват от Gearbest се надпреварват да изказват предположенията си за доставките с т.н. DHL. Услугата която трябва да се използва се нарича EU Priority Line, която представлява изпращане с DHL, но е нискотарифна услуга. Така поръчаните пратки достигат до купувача за около 3-4 седмици (обикновено три).

Ако трябва да сме точни, на 11.11 поръчах а на 29.11 беше в къщи.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#22

И аз говорих с тяхпо въпроса за транспорта. Отговора бе че тази услуга е препоръчителна, но не ни освобождава от плащане на данъци итакси. Вероятно чата се следи от органи отговарящи за спазване на международните правила, затова са толкова лаконични.
Моята пратка е изпратена до Белгия GLS иот там за БГ. Надявам се всичко да мине без допълнителни разходи.
Всъщност поръчката ми е от Banggood, но те имат еднакви сайтосе, условия на пазаруване и транспорт като от една майка са Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#23

Като трябва да ви режат картата от голяма / средна / малка, отидете в някой магазин, където продават Аксесоари за GSM и попитайте дали извършват тази услуга.

На мене ми е направиха и ми струваше 2 лв. Smile
Цитирай
#24

Или това: ПЕРФОРАТОР за SIM карти   5 лв. Но не там е въпроса. Картите които трябва да се режат са си за смяна. Те са по-стара технология и не работят добре на 4Г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#25

Аз малко се изложих, отидох да заменя картата а се оказа че е трябвало само да се отчупи ама кой да погледне. Преди 2 години заради 4G я сменях,още тогава е била пригодена и за Нано сим.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)