Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XIAOMI MI A3 или XIAOMI REDMI NOTE 8T
#1

Добър ден.

Ще си взимам телефон и се колебая между тези два модела, като съм отворен и за други предложения в рамките на 350 лв.  Да отбележа, че до сега ползвах Xiaomi note 7, но се наложи да го подаря и оставам без телефон.

XIAOMI MI A3   
Предимствата: за мен са по малкия размер, amoled дисплея, съответно по-издръжливата батерия заради него.
Недостатък, който може би няма как да разбера е по-ниската резолюция и по малкото на брой камери , което за мен си е търговски трик.

XIAOMI REDMI NOTE 8T   
Предимства: По-висока резолюция дисплея, допълнителна камера с макро сензор.
Недостатък: Размера, който ще е като Note 7.


Благодаря за мненията и ако имате идея за нещо подобно на тази цена, бих го погледнал.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си казал точно за какво ще се ползва.
8т има и NFC модул, което е полезно за безконтактни плащания. От друга страна има MIUI, което не понася на всеки

по размер а3 бие
дисплей - вероятно ноут 8т бие
нфц - ноут 8
Операционна система/скин - въпрос на вкус
За камерите...
4-тата при ноут 8т е за макро снимки. Не е просто за бройката
но а3 има предна камера с повече пиксели, което понякога подлъгва хората, но в случая не мога да кажа дали е по-добре или по-зле.
ако NFC ти е задължително - изборът е ясен.
Ако нямаш опит с MIUI е добре да видиш няколко ревюта и на двата модела. Най-добре е ако ги има някъде да се видят на живо да сравниш и дисплеите
Цитирай
#3

NFC модула едва ли ще го ползвам скоро, както казах до сега ползвах redmi note 7, а преди това 5A. Свикнал съм с MIUI, но и чистия андроид ми допада поне от спомените ми от моторола.

Игри не играя, батерията ми е важна, използвам го като тракер, като обикалям в балкана с велосипед. Ноте 7 имаше проблеми с ГПС, трудно го откриваше в сравнение с 5А, надявам се в тези два модела да е коригиран този проблем.

Снимки правя, макро режима може би ще е полезен.Не съм голям фен на селфитата, така че повечете пиксели в А3 не са чак толкова важни. Чудя се все още, всякакви мнения ще са ми полезни.
Цитирай
#4

Аз имам същото чудене в момента но от Xiaomi mi A2 се чудя дали да взема Ми А3 или Ноте 8 Про.
Гледах в магазина Ми А3 и дисплея изглежда ОК с таз резолюция. Липсват някой неща от Ми А2 то.
Но пък е с по добра батерия и ОЛЕД. За ноте 8 Про някой нещо да каже. По добре ли е от Ноте 7 Pro

:: respect
Цитирай
#5

От Mi A2 да минеш на Mi A3 е напълно безсмислено. На Note 8T и Ноте 8 Pro основният им недостатък е, че са прекалено големи. 8Т е със същия процесор като на А3 - SD665, който в много отношения се оказа по-слаб от стария SD660. 8 Pro има по-добър процесор, повече пиксели по камерите и още по-голяма батерия. Всички са с LCD дисплеи. A3 е с OLED, но мисля, че е несериозно 6-инчов дисплей да е с HD резолюция. Аз не бих си го купил, ако ще го ползвам дълго време.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • userworx
Цитирай
#6

Прав си, в момента най добре май е Ми 9 Лайт, но не знам дали съм фен на МУИто.
Иначе търся още един телефон, че трябва да сменя една лумия Smile

:: respect
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)