Анкета: Има ли нужда от възраждане на емблематични модели на стари смартфони сега? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Трябват ни още емблематични машини! Само в оригиналната си форма, без модерни камбани и свирки!
10.00%
3
10.00%
Трябва да са с класически дизайн, но с модерни възможности
36.67%
11
36.67%
Те са вече в миналото. Производителите трябва да измислят нещо ново
36.67%
11
36.67%
Друго
16.67%
5
16.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли нужда от възраждане на емблематични модели на стари смартф
#1

[Изображение: 559912a5f862a032e226e8f8afad04b2-full.png]
  
Гласувайте дали сте съгласни да бъдат преиздавани стари модели смартфони и споделете в коментарите си, какъв модел, но със съвременна визия и производителност, бихте искали да видите и ползвате сега?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Гласувах с друго, защото няма как да е хем модерен, хем с класическо дизайн! Давам пример с Нокия 8210, изключително малка, Сони Джи 6 също. Може би дизайн наподобяващ техния, но +- 6 инча.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

(2019-11-18, 19:31:03)NoMaD написа:    
Гласувайте дали сте съгласни да бъдат преиздавани стари модели смартфони и споделете в коментарите си, какъв модел, но със съвременна визия и производителност, бихте искали да видите и ползвате сега?
И ако не сме съгласни какво ще стане Tooth

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Мен лично много ми харесва дизайна на новата версия. И това, че се сгъва и става компактен.
Цената обаче - ХИЧ.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#5

Няма нищо лошо,стига да се направи както трябва. Moto razr 2019 готино ми изглежда като идея,но чета в нета,че ще е над 3000лв с параметри на среден клас телефон и така просто не върви. И като размери мисля,че трябваше да е една идея по-малък.
Разбира се,ще видим как ще са продажбите. Според мен ще са доста зле,главно заради цената.
Sony Ericsson Xperia Play определено си заслужава "възраждане" . В днешно време дори ще е по-уместен,отколкото беше брез 2011.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#6

Aко се визира нашумялата вчера моторола - Много ми допада идеята, ама хич не ми допада цената.
Важното е да се раздвижи пазара и да се мисли извън кутията, за да се стигне до дизайн и технология, които да ни отърват от Ночофоните и всичко, което не е цял екран.
Цитирай
#7

Аз много назад във времето не искам да се връщам, просто защото нищо не ми е харесвало повече от LG V20 и LG V10. Даже дизайна и материалите на  V10 ми харесват повече. Ако пуснат един от двата с адекватен хардуер за 2019, веднага бих го избрал пред V50 и G8. Просто тези стъкла и запечатани батерии не ме кефят.
Пп. Сгъваеми и тип слайдери никога не съм харесвал.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Той дизайна винаги следва функциите. Няма как на 5+ инча дисплей и стремеж към минимални габарити, да излезе нещо различно от сегашните форми. Дори и при опция за сгъване пак няма накъде да се избяга. Освен да се сгъва по диагонал ;-)
Но пък идеята на Моторола е много много готина. Но Razr си беше с идеята още тогава да е максимално тънък. Не се сещам за друг модел от миналото, който да може да се ползва като форма. Може би Xperia Arc с обратната извивка или LG G Flex. Сега се сещам , че бих се радвал Самсунг да възродят моделите Active. Малко по груби и защитени, но много мъжки телефони.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

(2019-11-19, 19:37:11)vargala81 написа:  Аз много назад във времето не искам да се връщам, просто защото нищо не ми е харесвало повече от LG V20 и LG V10. Даже дизайна и материалите на  V10 ми харесват повече.
Точно затова си оставих V10-ката, която бях пуснал за продажба, след като си взех нов телефон. Материалите са топ, с изключение на силиконовият заден капак. Тези дни даже от носталгия го пуснах отново, за да снимам и да си припомня времето, когато LG предлагаше малко повече от това, което актуалната S-серия на Самсунг можеше да даде. Това е единственият ми телефон, който купих веднага след като излезе и до ден днешен е с оригиналното фолио на екрана... неразлепено абсолютно никъде.

Против съм прекалено стари модели да се връщат. Това дава възможност на производителите да засилят гнусната си практика да надуват изкуствено цени, възползвайки се от носталгията на потребителите, очакващи същото преживяване като с оригиналният продукт.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай
#10

(2019-11-22, 22:28:51)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Материалите са топ, с изключение на силиконовият заден капак. Тези дни даже от носталгия го пуснах отново, за да снимам и да си припомня времето, когато LG предлагаше малко повече от това, което актуалната S-серия на Самсунг можеше да даде.
И силиконовият гръб ми харесва. Износил се е леко само по долните 2 ръба, но лепва идеално в ръката. V10 се ползва всекидневно от жена ми. Малко му се дразни на всекидневното зареждане, че бързо пада батерията, но иначе си го харесва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Спроред мен някои еблематични модели от миналото заслужават това, защото са се доказали през годините, имат си търсене, но и да са направени от качествени качествени материали, а не от сурогати.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)