Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на машинка за постригване
#1

Здравейте на цялата банда. Пред избор съм на домашна машинка за подстригване (боже, каква дилема) и след четене насам-натам стигнах до марката Moser и Wahl. Като се поразтърсих малко се оказа че двете марки вече са едно-с един собственик. Та по-конкретно избора се сведе май-до това: https://www.technopolis.bg/bg/Mashinki-z...0/p/822509 или това: https://www.technopolis.bg/bg/Mashinki-z...O/p/822502. При положение, че ще се ползва веднъж месечно за прическа тип равна ливада(3-4 мм), има ли смисъл да давам почти двойно за Мозера или и Wahl-a ще върши същата работа (като поддръжка и резервни части мисля че са близки нещата, не са някакви никому неизвестни производители, така че ако се наложи смяна на ножове ще има опции). Мозера е с много добри отзиви, но пък Вал-а е с по-добра цена - дали не плащам само марката в първия случай?
Благодаря предвдарително на всички, изразили позиция по въпроса и успешно пазаруване в петъкSmile
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз купувах преди 10 години няколко машинки за по 30-40 лева. След 4-5 месеца започваха да “дъвчат”...почват се едни разправии с гаранцията и накрая се отказах. Давам по 7 лева на месец за подстригване и това е. Според мен ако имаш познат фризьор/ка - иди и питай най добре.
Цитирай
#3

Вкъщи имаме philips и сме много доволни от нея. Един приятел също от над 10 години ползва един Филипс и е доволен много, преди това е имал по-евтини, и след време се почва ли да скубят или са се чупели просто. Според мен разликата в цената няма да е само заради марката, ножа може да е от друга стомана и прочее и вътре механизми.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4
Photo 

В Лидл миналата година пуснаха много сполучлив модел за 39лв
с LiIon батерия 600mAh, 3.2A
която се зарежда 60 минути и издържа 60 минути работа
Нивото на батерията се показва в дръжката, която прилича на дисплей
За една година ползване мога да кажа че е перфектна
Бих я сравнявал с модели на топ марки от 200лв нагоре

[Изображение: Lidl2.jpg]

[Изображение: Lidl3.jpg]
Цитирай
#5

В момента съм с philips HC3420, Но е стар модел - върши ми работа. Няма дъвчене или нещо не както трябва.
Оглеждам се и аз за машинка, тъй като имам ваучер в Емаг, там пък ми е ограничен избора само за техни продукти. Бях загледал една Moser също в технополис, тъй като имаше 4 мм приставка, а търся точно такъв размер да е.

Иначе на Филипс съм имал две машинки за последните 7 години и на двете след като изтече гаранцията или около нея, се появява спад в оборотите. При сегашната ми НС3420 ходихме да ни дадат нова и само им казах за спада и без да погледнат, без нищо - дадоха новата. Старата я прибраха и сложиха за продажба ...

Wahl е доста високо ниво. Винаги съм искал такава, но ми се виждат доста като пари за същия тип прическа като твоята, а и са си тежки.


Цитирай
#6

Аз имам от 4 години безжична Римингтън. На 30-40 дни подстригвам сина ми, който има много гъста коса. Самонаточващи ножчета, няма никакви грижи. Беше към 80-90 лева.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#7

И аз залагам на Филипс - модела е QC5002. Да не излъжа за годините, но може би 5 години вече (да не са и повече) жената ме подстригва всеки месец с нея и не е мръднала. Да не говорим, че никога не съм и смазвал ножчетата - само я почиствам с четчицата и толкова. Беше, ако не се лъжа, 79 лева. Единствения недостатък (но може и да е предимство) е че е на 220В с кабел, а не на батерии.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

Като важен параметър препоръчвам да гледаш време на зареждане и време на работа на батерии
и дали има възможност да работа докато се зарежда, че има модели които не могат
А за тези които се зареждат по 8-16ч за да работят 40 минути не ми се говори
Цитирай
#9

(2019-11-20, 18:44:10)karloson написа:  И аз залагам на Филипс - модела е QC5002. Да не излъжа за годините, но може би 5 години вече (да не са и повече) жената ме подстригва всеки месец с нея и не е мръднала. Да не говорим, че никога не съм и смазвал ножчетата - само я почиствам с четчицата и толкова. Беше, ако не се лъжа, 79 лева. Единствения недостатък (но може и да е предимство) е че е на 220В с кабел, а не на батерии.
Имам същата от над 10 години. Ползва се 3-4 пъти седмично и продължава да работи безотказно. Може би оборотите са и спаднали леко, но си е избила парите хилядократно...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#10

Да дам само нов линк са едната машинка, че старият не работи: https://www.technomarket.bg/mashinka-za-...67#reviews
Май ще взема да поръчам едната (по-евтината разбира се) он лайн и като не ми хареса ще ч върна и ще взема другата. Не знам само връщането в 14 дневен срок дали важи за машинките за подстригване??
Цитирай
#11

Аз получих тази преди 2 седмици:

https://www.ebay.com/vod/FetchOrderDetai...4158356018

Подфирма на Xiaomi
Цитирай
#12

(2019-11-23, 15:16:30)suffer написа:  Аз получих тази преди 2 седмици:

https://www.ebay.com/vod/FetchOrderDetai...4158356018

Подфирма на Xiaomi
Операта се ошашави при мене  Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#13

(2019-11-23, 15:22:41)hrissim написа:  Операта се ошашави при мене  Big Grin


Не е само при теб !
Firefox -a също

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

(2019-11-23, 15:23:41)Compare написа:  Не е само при теб !
Firefox -a също
Добре, че излиза номера на листинга в адреса, та - това е машинката.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#15

След доста прочетени отзиви за различни марки взех Wahl 8591/016 , добре е изработена дано се окаже сполучлив модел .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#16

За 200 лв. ? 

Ако да - WOW


Цитирай
#17

Нещо добро за оформяне на макс 1 см брада знаете ли?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#18

За около 5 мм макс ползвам Philips One Blade.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#19

(2019-11-23, 18:30:24)tivanov96 написа:  За 200 лв. ? 

Ако да - WOW
Да , от Амазон ми излезе 90 евро , наистина е доста скъпа но като прочетох какви боклуци продават от други марки.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#20

Със здраве да я ползваш. Аз също гледах Wahl, но търсех и 4 мм, а при тях не е такъв стандарта. Взех Мозер 1400, която има 4 и 4,5 мм. Питах те, тъй като доста ми се виждат близо 200 кинта за машинка в домашни условия, но то си е до джоба. Поне знаеш, че е качествена.


Цитирай
#21

(2019-11-23, 22:41:56)tivanov96 написа:  Със здраве да я ползваш. Аз също гледах Wahl, но търсех и 4 мм, а при тях не е такъв стандарта. Взех Мозер 1400, която има 4 и 4,5 мм. Питах те, тъй като доста ми се виждат близо 200 кинта за машинка в домашни условия, но то си е до джоба. Поне знаеш, че е качествена.
И за мен е скъпо за няма и 20 постригвания годишно но това беше най-евтиният добър модел с батерия .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#22

(2019-11-23, 19:21:52)arrogant написа:  За около 5 мм макс ползвам Philips One Blade.
От 5 години ползвам Gillette Styler и тя е до 6 мм. Сега търся нещо за по-дълга брада като styler-a ще си го ползвам за по-късите зони

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#23

Преди 2 месеца куоих philips серия 5000 и нещо си, аз за брада я купих. Под 100лв не посмях да купя, та тя е 100лв. Ножчетата са вечни, батерията държи на куче, като се износи можр и да се ползва само с кабел. Има много приставки от 0.3 до 20мм през 2,3 мм са дължините.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

(2019-11-23, 18:35:24)nanobanano написа:  Нещо добро за оформяне на макс 1 см брада знаете ли?
Тази моята става но с приставката за 10мм не може много прецизно а трябва цялата да я минаваш с 10мм или да ползваш линийка да води машинката по брадата ако ме разбираш


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#24

Над 10 години ползвам за косата на главата Remington, а за тяло Philips. Няма забележкки.
Цитирай
#25

Преди 6 години си взех Gillette Fusion styler производство на Braun бяха тогава. Супер корава машинка. Практически не изисква поддръжка освен да се махат космите. Водоустойчива и икономична с една батерия 4-5 бръснения на пълна мощност. Аз съм си взел зареждащи и стях карам по два месеца преди да ги заредя. Имало е аварийни ситуации да я ползвам и за подстрижка на главата. Става без никакъв проблем. Иначе за главата ползвам Remington. Много хубаво и тихо работи, батерията държи няколко подстрижки с едно зареждане и се чисти и смазва изключително лесно. Иначе не ми харесва че почва от 4мм, бих искал да почва от два. Тези one blade на Phillips никак не ми звучат добре. Ножчето трябва да се сменя през няколко месеца, а и доколкото съм виждал бръсненето с нея изисква повече усилие.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)