Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не мога да премахна системните приложения на рутиран телефон
#1

Здравейте! 
Телефона е Самсунг j7(2016) Уж го рутирах, пък системните приложения не мога да ги махна дори и с програма. Реших, че не съм направил нещо както трябва и го дадох в сервиз. Рутираха и пак същото. Казаха ми, че нямало начин да се махнат. С рутиране системни приложения не можели да се махат, а пък съм чел друго в нета. Объркан съм. Какво е вашето мнение? Пращам и скрийшотове.
Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да дадеш разрешение на това приложение за да трие.
Това разрешение примерно можеш да го дадеш от magisk, програма, която се слага след флаша на twrp.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • petio1986
Цитирай
#3

Добавих скрийншотовете

(2019-11-20, 17:55:39)galaxyhopper написа:  Трябва да дадеш разрешение на това приложение за да трие.
Това разрешение примерно можеш да го дадеш от magisk, програма, която се слага след флаша на twrp. 


Благодаря! Сега късно ли е? Какво мога да направя?

Инсталирах директно от Google Play Root Checker и ми изписа  Not Rooted", а човекът ми показа надписа "root" за доказателство. Добавям нов скрин.
Цитирай
#4

Не е късно. Днес и аз си руутнах телефона.
Предполагам знаеш каква е процедурата за руут.
1. Флаш с один на twrp.
2. Тука следва да се озовеш в рековъри и да флашнеш magisk или super user или такива подобни. Най-ясно ще ти стане ако гледаш някое клипче. Ако можеш да влезеш в къстъм рековъри (twrp) в момента без да минаваш "1." то можеш директно да инсталираш приложенията през ръковъри.
После като стартираш телефона, трябва да ги имаш и да дадеш разрешение.
Достатъчно е само едно приложение да инсталираш за да дадеш разрешение.

Иначе щом S health ти показва така, значи телефонът все някога се е руутнал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • petio1986
Цитирай
#5

(2019-11-20, 17:59:44)petio1986 написа:  Добавих скрийншотовете



Благодаря! Сега късно ли е? Какво мога да направя?

Инсталирах директно от Google Play Root Checker и ми изписа  Not Rooted", а човекът ми показа надписа "root" за доказателство. Добавям нов скрин.
След като инсталирате Magisk, инсталирате Debloater (Terminal Emulator) и от него деинсталирате буквално каквото си искате от списъка, който генерира деблоутъра. НОООО, внимавайте - деинсталирането на някои системни програми може да ви вкара телефона при рестарт в boot loop, т.е. зависване и няма да ви зареди въобще.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • petio1986
Цитирай
#6

Ще се помъча пак. Ако има проблем ще пиша. Благодаря Ви!
Цитирай
#7

Здравей, petio1986...!!!

Нищо не си писал тук от две години...!

Похвали се - видях, че си ентусиаст, но нищо не споделяш за "успеха" си, дали си рутирал телефона си системно и триеш ли вече системни приложения...?

А може би си си купил вече нов Самсунг от флагманите през тази 2022-ра, на които се оказва, че системния руут е мисия невъзможна...?

Безсистеменото им рутиране е лесна работа, но ако се намери някой, който да открие начин за системен руут на Самсунг с Андроид13 например, ще бъде обявен за специалист номер едно в света на новите технологии...!

Тук например, в тази статия се твърди нещо интересно, но няма как да се разбере, кога е написана и дали важи и за Операцинна система Андроид 13:
https://soringpcrepair.com/how-uninstall...n-android/
Цитирай
#8

За моделите 23-та год. то вече и не е нужно , защото нямат такъв блоутуеър като старите. Даже и фейсбука го няма вече преинсталиран.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • petio1986
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)