Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изчезна ми иконката на Chrome
#1

Здравейте, по някакъв начин ми изчезна иконката на браузъра Chrome от homescreen-a. Явно несъзнателно съм я докоснал нещо..просто идея си нямам. Иначе Chrome си е инсталиран, и в settings/apps си го имам, дори си го ъпдейтнах от my apps в Google play, всъщност само от там мога да стартирам програмата, но нямам никъде опция да добавя shortcut на homescreen-a. Прерових всички менюта и подменюта навсякъде и никъде не видях такава опция.Единственно ми дава опция  uninstall updates. Във Windows бих отишъл в инсталационната директория и от там бих му аднал шорткът-а но тук в anddroid просто не знам къде е. С телефон Redmi 7A съм и MIUI 11.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
Аксесоари
#2

Деинсталирай го и пак го инсталирай

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

А в самото меню с приложения също ли я няма иконката?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#4

Използвай някоя програмка от стор-а за вадене на шорткъти. Simple Shortcuts, Shorty...
Цитирай
#5

Може и като отвориш бякой сайт и от хром да му направиш шорткът на хоумскрийна. Но най-добре го преинсталирай.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

(2019-11-21, 17:45:04)nanobanano написа:  Може и като отвориш бякой сайт и от хром да му направиш шорткът на хоумскрийна. Но най-добре го преинсталирай.
И как може да стане това, ако приложението е стоково?

 
Цитирай
#7

Да не защитено или скрито. Нещо подобно като на Хуауей, като раздалечиш пръстите на екрана ги поставяш там и приложението е скрито, но налично.
Цитирай
#8

Виж по папките, няма как да изчезне иконата!
Цитирай
#9

Иконата се оказа точно в папката Google намираща се непосредствено над нея, явно без да искам съм я drag/drop нали в нея,обаче понеже там рядко влизам а и иконките са много не съм я забелязал


Прикачени файлове Миниатюри
   

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)