Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Доверен онлайн магазин.
#26

Mate 30 Pro понеже твърдят, че имат гаранция 2 год, с издадена фактура и касов бон, и ми беше интересно дали някой е пазарувал, преди много години редовно пазарувах от подобен магазин, веднъж ми се наложи смяна на камера на телефона и реагираха много адекватно.
Цитирай
Аксесоари
#27

Гаранцията се проверява лесно от фабричното приложение HiCare:
[Изображение: ab82a91cc337a9a95ae7b671de8cea5a.jpg]

[Изображение: 242a137e3bc936f756cd4518f65332d5.jpg]
Цитирай
#28

Съмнявам се, че гаранцията ще важи от Хуауей, въпроса ми е самия магазин с кой сервиз работи
Цитирай
#29

Гаранцията от Huawei е по региони, даже си пише за кои региони важи, може да го провериш в сайта им като си напишеш S/N-а.

Даже от HiCare си пише като цъкнеш на Details

   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#30

Да, но в случая няма да важи. Евентуално, ако се наложи ремонт единствено зависиш от онлайн магазина дали са пичове и ще искат да го ремонтират. Кинтите са си твои, но щом те кефи според мен го взимай.

Магазина им е точно до работата ми иначе, ако искаш мога да ги преслушам. Big Grin
Цитирай
#31

Тези магазинчета където ви интересуват дефакто продават телефоните си без гаранция покриваща се от официалните сервизи в България. Не случайно продадените от тях телефони идват без краен (приключен) фискален бон за направената покупка, а гаранционната карта е измислена и е изцяло към тях. Ако нещо се случи с телефона, същият ще бъде ремонтиран от техен представител с много въпросителни за качеството на ремонта и оригиналността на подменените части. Когато се касае за подмяна на скъпи части по принцип отказват гаранцията с мотива, че дефекто е проявен поради немарливост на ползвателя на телефона (изпускане, заливане, неправилно зареждане в ел. мрежа поддържаща неподходящо напрежение и т.н.) Обобщавам, че покупката от такъв магазин е нож с две остриета, както може да спечелите някой лев, така може и да загубите всичко. Тук не визирам онлайн магазините на Технополис, Техномаркет, Операторите и др. официални представители.
Цитирай
#32

(2020-01-06, 14:42:41)nowhere написа:  Да, но в случая няма да важи. Евентуално, ако се наложи ремонт единствено зависиш от онлайн магазина дали са пичове и ще искат да го ремонтират. Кинтите са си твои, но щом те кефи според мен го взимай.

Магазина им е точно до работата ми иначе, ако искаш мога да ги преслушам. Big Grin
Ще съм ти благодаренSmile
Цитирай
#33

Може да провериш потребителски мнения за тях на този линк.
Цитирай
#34

(2020-01-06, 15:11:57)vovalinder написа:  Ще съм ти благодаренSmile

Добре, утре ще отида да ги разпитам за Мейт 30 Про и от кого се обслужва евентуално, след като го няма официално в Европа и т.н.
Цитирай
#35

(2020-01-06, 15:17:25)galaxian написа:  Може да провериш потребителски мнения за тях на този линк.
Гледах ги вече, ама тия мнения повечето са манипулирани според мен, а и нямаше такива на които се е наложил някакъв ремонт.
Цитирай
#36

(2020-01-06, 14:52:57)ivanov_km написа:  Тези магазинчета където ви интересуват дефакто продават телефоните си без гаранция покриваща се от официалните сервизи в България. Не случайно продадените от тях телефони идват без краен (приключен) фискален бон за направената покупка, а гаранционната карта е измислена и е изцяло към тях. Ако нещо се случи с телефона, същият ще бъде ремонтиран от техен представител с много въпросителни за качеството на ремонта и оригиналността на подменените части. Когато се касае за подмяна на скъпи части по принцип отказват гаранцията с мотива, че дефекто е проявен поради немарливост на ползвателя на телефона (изпускане, заливане, неправилно зареждане в ел. мрежа поддържаща неподходящо напрежение и т.н.) Обобщавам, че покупката от такъв магазин е нож с две остриета, както може да спечелите някой лев, така може и да загубите всичко. Тук не визирам онлайн магазините на Технополис, Техномаркет, Операторите и др. официални представители.
Ето един фискален бон от такова "магазинче".


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#37

Citytel изобщо не е малко магазинче, имат реален магазин и техен сервиз в София, мисля, че колегата имаше предвид онлайн магазинчетата които не може нито да идеш на място нито нищо, работят само с куриери дори за гаранцията и тн.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#38

От СитиТел НИКОГА не купувайте, не знам как може да са облъчили жестоко толкова народ... :Х
Цитирай
#39

Дай причина, защото и аз не съм имал проблеми с тях. Поне засега.
Цитирай
#40

От Ситител имам много неща купени, гаранция не ми се е налагало да ползвам и като цяло съм доволен.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#41

Точно гаранционното обслужване е важно за да остане клиента доволен. Иначе като определение всички магазини са еднакви.
И аз съм пазарувал от там, но и аз не съм ползвал гаранция - с една дума, не помагаме с нищо.
Цитирай
#42

(2020-01-06, 16:25:16)NoMaD написа:  Ето един фискален бон от такова "магазинче".
Ами идете сега с тази гаранция и този фискален бон в официалния сервиз в България за конкретната марка телефон и виж дали ще ти вземат телефона за гаранционен ремонт. Гарантирам ти на 1000%, че няма да Ви вземат телефона. За показаният фискален бон все си мисля, че попадате в графа изключение. Аз няма как да говоря за всеки един магазин, но като цяло практиката е да не издават фискални приключени бонове.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

Според мен, това зависи от договорните отношения между търговеца и сервиза. Мен тези неща не ме бъркат, важно е, ако някога ми се наложи да ползвам гаранция, независимо кой извършва ремонта, да го извърши качествено и с качествени материали. Не ме бърка, дали някой няма да си свърши работата, защото ще си настоявам по един или друг начин. Всеки може да получи некачествен ремонт (преди като се появиха капсулованите телефони беше по-вероятно).

Всеки си има глава на раменете. За предпочитане си е закупуването от големите вериги, но ако цените не бяха толкова завишени, нямаше хората да прибягват да купуват по този начин.
Цитирай
#44

Съвета ми е като си изберете конкретна марка телефон и магазин, предварително да се се свържете с официалния сервиз на марката за Българи и да попитате директно ще вземат ли за гаранционен ремонт телефон закупен от избраният от вас търговец. А за специалистите на въпросните онлайн магазинчета изобщо не ми се говори. Ок, ще ви подменят дисплея на телефон струващ 1500+ лв. но дали дисплея, ще е оригинален? Имам познат с подменен дисплей от такъв магазин и дисплея няма нищо общо с качеството на оригиналния. А тези магазини да ги плашите с КЗК е просто несериозно Smile Вижте и горният пример с фискалният бон и гаранционата карта. Фискалният бон е на фирма "Мира Тел", гаранцията на "Сити тел" абе..... нещо от рода 2+2=5
Цитирай
#45

(2020-01-06, 16:40:07)Legend написа:  Citytel изобщо не е малко магазинче, имат реален магазин и техен сервиз в София, мисля, че колегата имаше предвид онлайн магазинчетата които не може нито да идеш на място нито нищо, работят само с куриери дори за гаранцията и тн.
Не знам колегата какви магазинчета визира, но да се слагат всички онлайн търговци с или без физически магазин е неправилно и объркващо поне за тези колеги тук, които тепърва ще мислят да купуват от тях.

(2020-01-06, 16:56:01)nowhere написа:  От СитиТел НИКОГА не купувайте, не знам как може да са облъчили жестоко толкова народ... :Х
Ако човек е решил да си закупи устройство, което по ред причини не го предлагат нито операторите или голями техновериги, а онлайн търговци го предлагат, защото са по креативни от другите и си принуден да си го купиш от тях, значи ли това, че "народа" е облъчен, зомбиран, минат или друго подобно нещо. Не мисля, че е така.

 
Цитирай
#46

Визирам всички тези, които през сайта мобилебългария предлагат телефони онлайн. Онлайн магазини имат и трите български оператори, както и техноверигите но те са си др. бира и при тях всичко е наред с гаранцията.
Цитирай
#47

(2020-01-06, 19:33:59)ivanov_km написа:   ...Фискалният бон е на фирма "Мира Тел", гаранцията на "Сити тел" абе..... нещо от рода 2+2=5
Печатът на гаранционната карта също е на "Мира Тел".  И не виждам нищо странно в това.

 
Цитирай
#48

Когато има некачествен ремонт или некачествени материали човек е логично да се обърне към съд.
Цитирай
#49

Няма какво да спорите. Ясно е защо цените на тези магазини са по-евтини и е нормално да има съмнения. И в оторизиран сервиз може да ви оправят калпаво телефона, но там имаш думата и можеш да си я отстояваш. Проблема на тези магазини в гаранционен смисъл са, че те нямат договорка с фирмата производител, кат съответно не получават оригинални резервни части. Е кажете ми как ще ти оправят един Ноут с изгорял екран, при положение че ремонта му струва 700- примерно, то ви го е продал за 1500.
Цитирай
#50

(2020-01-06, 19:51:45)Vi70 написа:  Няма какво да спорите. Ясно е защо цените на тези магазини са по-евтини и е нормално да има съмнения. И в оторизиран сервиз може да ви оправят калпаво телефона, но там имаш думата и можеш да си я отстояваш. Проблема на тези магазини в гаранционен смисъл са, че те нямат договорка с фирмата производител, кат съответно не получават оригинални резервни части. Е кажете ми как ще ти оправят един Ноут с изгорял екран, при положение че ремонта му струва 700- примерно, то ви го е продал за 1500.
За Ноут не знам, за Пикселите при гаранционно събитие просто го връщат на дистрибутора, а на тебе ти дават друго устройство.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)