Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Доверен онлайн магазин.
#51

Големите онлайн търговци сключват договори с конкретните представители на марките за българия да дистрибутират и предлагат техните телефони от там телефоните се ползват с гаранционна поддръжка в официалните сервизи на марката за страната. При останалите онлайн търговци, телефоните не за взети от официалните представители на марката за България и по тази причина продадените от тях телефони не се приемат за гаранционен ремонт в оторизираните за България сервизи. Само тези сервизи гарантират, че влагат оригинални части в телефоните и, че качеството на ремонта отговаря на определени стандарти. Ако там стане гаф все пак имате на кого да се оплачете. А телефон закупен от "Сити тел" с фискален бон на "Мира Тел", с печат на "Мира тел" върху гаранция на "Сити тел" става едно голямо мазало. С този фискален бон как ще докажете след година и половина за какъв телефон се отнася просто не знам. Не казвам нищо лошо за "Сити тел", защото не съм пазарувал никога от тях телефон, просто гледам от страни и ми правят впечатление някои неща. Сигурен съм, че имате "някаква" гаранция към тях, но тя до колко има стойност не знам.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-01-06, 19:58:06)ivanov_km написа:   ....А телефон закупен от "Сити тел" с фискален бон на "Мира Тел", с печат на "Мира тел" върху гаранция на "Сити тел" става едно голямо мазало. С този фискален бон как ще докажете след година и половина за какъв телефон се отнася просто не знам.  
В тази тема колегата е ползвал при гаранционно събитие услугите на Citytel. Изводите ги оставям на вас: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97613

 
Цитирай
#53

Я вижте колко негативни мнения има за този търговец, свързани с отказани гаранции. Тук не става въпрос конкретно за тях, а за всички тези по-дребни търговци предлагащи апарати. Аз от подобни магазини до сега имам закупени три телефона, от които нито един не е пристигнал при мен запечатан в оригинално фолио. Отговорът от страна на търговците беше един и същ, че това е така, защото като пристигнат при тях телефоните ги отварят за да видят дали всичко с тях е наред. Няма смисъл да спорим, но и да не заблуждаваме хората. Затова ще кажа ясно, че всеки един телефон закупен от подобен тъговец има гаранция само и единствено с търговеца. Колко е качествен сервиза и колко е коректен търговеца един Бог знае.
Цитирай
#54

(2020-01-06, 19:33:59)ivanov_km написа:   ....Фискалният бон е на фирма "Мира Тел", гаранцията на "Сити тел" абе..... нещо от рода 2+2=5
Магазин Citytel.bg се управлява от фирма Мира Тел ООД, със седалище гр. Лом, ул. Перущица 20, и адрес на управление гр. София, бул. Андрей Ляпчев №51, ЕИК BG111583950, МОЛ Светлозар Алексиев.

 
Цитирай
#55

Ще се цитирам от друга тема:

"Аз не съм купувал нищо от тях и не бих го направил. Преди няколко месеца направих коментар под пост на Плесио... не помня вече за на кой телефон цената и някакъв селяндур ме напсува като пълен каруцар, затова че съм си позволил да им коментирам цените, който се оказа, че е собственика на СитиТел. Та аз изводите съм си ги направил за тях вече."

Щом собственика няма грам уважение към непознат човек (евентуално и потенциален клиент - все пак всеки ползва телефон) и то заради някакъв безобиден коментар, който дори не е насочен към него, съм сигурен, че обслужването в СитиТел е страхотно и недай Боже опрете до него съм сигурен, че ще ви свърши работа... какъвто е един любезен. Smile А да, забравих да спомена, че балдъзата преди 2 месеца се излъга да си смени батерията на айфона, понеже ситител е близо до тях и първо, че уж щяха да и в сменят за няколко часа, а то станаха няколко дни. И второ батерията вече сдаде багажа.
Цитирай
#56

Всеки има глава на раменете си и да чете по форумите и сам да си направи преценка от къде, какво да пазарува. За това пиша за да има информация и да се чете, крайното решение си е индивидуално. Не искам някой да остане с убеждение, че имам нещо против Сити тел, просто те се завъртяха в темата.
Цитирай
#57

Колегата питаше за Мейт 30 Про. Не се предлага официално в България. Най-добре да се свърже с Huawei Bulgaria и да пита телефон купен от онлайн магазин Х дали ще бъде сервизиран от Huawei Bulgaria или не.

В бг сайта на Huawei има изредени телефони, които се предлагат у нас. За всеки един от тях имат бутон Купи и там излизат линкове към вериги и магазини, които го предлагат официално.

Например за П30 Про излизат трите телекома, както и техно веригите - Технополис, Техномаркет, Зора, Техмарт.

За nova 5T пък излизат линкове към Технополис, Теленор, Плесио, Ардес.

За П30 Лайт дава трите телекома, Техномаркет и Технополис.

И т.н. телефоните са тук 

Гаранционната им политика е описана тук  и в края на страницата има контакти - телефонна линия и мейл форма.
Цитирай
#58

Не се заблуждавайте, че официалните сервизи слагат оригинални части! Визирам един от сервизите, който ремонтира гаранционно 3-те оператора, технотата и т. н. Едва ли другите са по-различни! А от къде знам ли? Умни сте, ще се сетите сами!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#59

Айде бе? Кума ми работи няколко години в сервиза на Самсунг после беше заместник управител на сервиза на Хуауей на ул.Леге и точно оригинални части си слагат. Най-малкото на тях им е все тая, защото те не губят нищо, пращат си клейм примерно на Самсунг и реално от Самсунг си плащат всичко, а не от сервиза. Да, вярно, че тук могат да си правят далавери и да смотават частите за тях си и да ти слагат неоригинални части, ама ме съмнява да рискуват (въпреки, че със сигурност има такива служители) ще стане сериозен проблем и като нищо ще си загубят лиценза към съответния производител, така че според мен това се следи изкъсо.
Цитирай
#60

Не служители , политика на началника на фирмата! Те просто работят.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#61

Не знам какъв Note, но стане ли му нещо на моя, отива в сервиз и направо го продавам, защото като е поправян, вече ми е тъпо, да знам, че имам поправен телефон, предпочитам да му няма нищо и така да го продам, иначе който иска да излъже системата да гледа телефони в OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#62

Не си мислече, че се става лесно официален сервиз на дадена марка за България. Спазват се строги протоколи и от марката плащат добри пари за ремонтите. Това гарантира на сервиза, че ще има много работа за дълги години, а това не е никак малко днес. Никой сервиз няма да допусне практика за едни 200лв. да си загуби лиценза заради подобно кокошкарство при положение, че часта се осигурява напълно безплатно за подмяна от производителя на телефона. Сервиза ако трябва да смени скъпа част като дъно, дисплей и т.н. спазва протокола, дефектната част се изпраща на производителя и той влага в апарата изпратената от производителя част. Сервиза печели от диагностиката и работата. Ако пък се съмнявате, че официален сервиз в страната подменя дефектни части с неоригинални, какво да кажем за никому неизвестни продавачи, поправящи телефоните в техните гаражчета?
Цитирай
#63

(2020-01-06, 21:08:17)galaxian написа:  Колегата питаше за Мейт 30 Про. Не се предлага официално в България. Най-добре да се свърже с Huawei Bulgaria и да пита телефон купен от онлайн магазин Х дали ще бъде сервизиран от Huawei Bulgaria или не.

В бг сайта на Huawei има изредени телефони, които се предлагат у нас. За всеки един от тях имат бутон Купи и там излизат линкове към вериги и магазини, които го предлагат официално.

Например за П30 Про излизат трите телекома, както и техно веригите - Технополис, Техномаркет, Зора, Техмарт.

За nova 5T пък излизат линкове към Технополис, Теленор, Плесио, Ардес.

За П30 Лайт дава трите телекома, Техномаркет и Технополис.

И т.н. телефоните са тук 

Гаранционната им политика е описана тук  и в края на страницата има контакти - телефонна линия и мейл форма.
Аз знам, че гаранцията няма да се поеме от Хуауей, питал съм, въпроса ми беше някой конкретно от този магазин купувал ли е, и дали е коректен, ама стана мазало, Ситител, Самсунг, а на въпроса ми нищоSmile
Цитирай
#64

(2020-01-07, 08:33:08)vovalinder написа:  Аз знам, че гаранцията няма да се поеме от Хуауей, питал съм, въпроса ми беше някой конкретно от този магазин купувал ли е, и дали е коректен, ама стана мазало, Ситител, Самсунг, а на въпроса ми нищоSmile
Mobisector е читав магазин и работи с оторизирани сервизи.

 
Цитирай
#65

Прочетох внимателно гаранционните условия на този магазин. В тях се говори само и единствено за "Сервизът", който и така не стана ясно кой е той. Когато даден дефект не може да бъде отстранен магазина предлага, супер некоректен запис, който гласи:
"3.3.3 Продуктът се оценява по текущата ценова листа или по пазарна стойност и на клиента се предоставя възможност да получи друг продукт за тази сума, да доплати за избран от него продукт или да получи обратно съответната сума". Това условие напълно обезсмисля написаното в т. 3.3, т. 3.3.1 и т. 3.3.2 от общите гаранционни условия.
Това по-горе е в нарушение на Закона за защита на потребителя. Защото в цитираният по-горе случай, търговеца е задължен да възстанови стойността на направена поръчка в пълен размер/или да предостави възможност на тази стойност да се закупи др. апарат. Ако избраният апарат е по-скъп от стойността на поръчката, потребителя доплаща съответната разлика.
Внимавайте и четете внимателно условията на тези магазини.
Нищо лично към никой нямам, просто само чета по-внимателно.
Цитирай
#66

Чл.9 от Закона за задълженията и договорите гласи:
" Страните могат свободно да определят съдържанието на договора, доколкото то не противоречи на повелителните норми на закона и на добрите нрави."

По-нататък няма да коментирам.
Цитирай
#67

С една дума подпишете ли, а подписа в случия е самата сделка от горенаписаното, пиеш една студена вода. Купуваш телефон за 1500 лв. след една година се прецаква безвъзвратно, уведомят те, че е няма налична необходимата част и ти оценяват телефона по някаква си странна тяхна тарифна таблица на 350 лв. Иначе чл. 114 от ЗЗК определя правата и задълженията по гаранционните условия между търговец и клиент.
Цитирай
#68

Купувал съм от такива магазинчета преди години и със взимането си имам едно на ум, но сега вече гледам да са от официален представител. Преди 2 години ми спря подсветката на един P10lite от Виваком след седмица ми дадоха чисто нов 4GB версия(старият беше 3)

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

И от къде знаеш, че ще пия студена вода?
Законодателят с тези повелителни норми те е прадпазил. Не всички разбират от право.
Цитирай
#70

Ами защото се съгласяваш с общите условия на търговеца, които не са във ваша полза. За да осъдиш търговеца ако имаш някакво правно основание, което ти гарантира изход от делото във твоя ползва ще ти отнеме много средства, време и нерви. Търговският закон предлага много вратички и накрая може да си спечелил дело срещу фирма имаща много задължения, която е на прага на фалита/или вече фалирала. Smile В крайна сметка, който е решил да се дави, да се дави Smile
И да добавя информация, че при завеждане на съдебен иск към фирма (магазин), иска се подава в районен съд по мястото на регистрация на фирмата и в този съд се водят всички дела на първа истанция. Та с една дума аз съм от Павликени, взимам телефон от фирма с регистрация по търговския закон в Пловдив, делото се води в Пловдив. Като си сметна разходите по подаване необходимите документи и разходите за присъствие по делата излиза, че никога няма да предприема подобна съдебна процедура. Smile
Цитирай
#71

Има ли модел под 1,6-1.8кг 15/15.6" лаптоп, с добра матрица, достатъчно мощен за кодене?
Имам LenovoT420s, но дори да махна сд-то и харда - пак няма да е кой знае колко лек, но основно искам да го сменя заради кофти дисплея, а и е 14". 14ка бих взел само ако е ~1кг и с добър екран (и ще избягвам да го ползвам вкъщи).
Втора ръка, до/около 1000лв?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#72

(2020-02-04, 08:58:52)hakama написа:  Има ли модел под 1,6-1.8кг 15/15.6" лаптоп, с добра матрица, достатъчно мощен за кодене?...
Избор на лаптоп

 
Цитирай
#73

(2020-02-04, 08:58:52)hakama написа:  Имам LenovoT420s, но дори да махна сд-то и харда - пак няма да е кой знае колко лек

Въпросът ти не е за тази тема, но можеш да премахнеш
и батерията и да го включваш в ел.мрежата - така ще стане осезаемо по-лек
Ще си зависим, че трябва да търсиш място за включване, но пък за разнасяне ще е по-лек :-)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)