Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Петно на амолед екран
#1

Колеги днеска забелязъх нещо което не ми хареса... на бял фон се вижда едно петно... жълто... много трудно забележимо е но аз понеже много виждам и го видях.. по интересното е че петното е със специфична форма.. от едно приложение което ползвам един вид се е отпечатало... пробвах да рестартирам телефона и да го изключа но си седи.. дори при триене на приложението отново... има ли някаква програмка за тези амолед дисплей да пусна и евентуално да се оправи ? Пак казва... това не е просто петно а петно със иконка от приложение.. Smile надявам се да може да опресня дисплея по някакъв си начин Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Има някакви клипове в YouTube, които уж помагат, но колко точно не знам. Клиповете се казват "burn in display fix". Оставят се да визуализират пресменящи се цветове.
До сега не съм прегарял екран и не съм пробвал.
Цитирай
#3

Няма такова нещо, има ли burn няма как да се оправи, ако наистина е изгоряло.
Постнах това видео и в друга тема, но е много поучително, ако питате мен:

https://youtu.be/eXHEYwGfT-Y
Цитирай
#4

(2019-11-21, 22:48:31)donscot написа:  Няма такова нещо, има ли burn няма как да се оправи, ако наистина е изгоряло.
Постнах това видео и в друга тема, но е много поучително, ако питате мен:

https://youtu.be/eXHEYwGfT-Y


точно като на клипчето... вижда се иконка Smile ако мога така да го нарека...
Цитирай
#5

Един от недостатъците на този вид екрани.Никаква програма не може да оправи това.Става и на телевизорите,единственото решение е смяна на панела.
Цитирай
#6

Единствения вариант е да Revert-неш цветовете и да изгори останалата част от дисплея както това петно за да не си личи. Други варианти няма, всъщност има Huawei го покриват гаранционно, за другите не знам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#7

И Самсунг този проблем го оправят гаранционно с подмяна на панела. Как се е получило при Вас този проблем? За се прегори така дисплея би трябвало екрана с тази икона да е светил постоянно без смяна на кадрите доста дълго време.
Цитирай
#8

Е незнам как се е получило... но телефона е все пак на 4 години.. може да му е дошло времето Smile ще се седи с него явно... свалях накакви приложения ама не оправиха нищо Smile
Цитирай
#9

Не не се мъчете с приложения няма как да помогнат. Това, че е на 4 години до някъде може да обясни нещата. Явно в тази зона на дисплея нещо му се е понасъбрало през всичките тези 4 години.
Цитирай
#10

Ако е изкарал 4 г. направо си е късмет. Лошо е като се случи на скъп телефон на една година ползване.
Цитирай
#11

Не е от това, че е оставен веднъж, два, три, пет пъти за дълго без смяна на кадри. Аз лично като ползвах Нот 2, за точно 3-4 години се получи burn-in и си виждах клавиатурата, вайбъра, едно от имената на хората с които редовно пишех. Има някакви апликации, които намалят донякъде видимостта на прегорялото.

Клипа, които показва проблеми с Нот 9/С9/+ за мен е дефектна партида дисплеи, съчетана с потребители, които постоянно са забили яркостта на максимума, дори след предупреждението за burn-in. Амоледа без проблеми си изкарва по 3-4 години.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)