Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки от камерата на Xiaomi Redmi Note 8T
#1

Колеги, предлагам тук да споделяме своите снимки, направени с камерата на Note 8T.

Тъй като ме помолиха на лични съобщения максимално бързо да споделя снимки от телефона, започвам с нощните снимки, които са налични към този момент, а утре ще продължим с дневните Smile

И така:


[Изображение: 28669752.jpg]
[Изображение: 28669772.jpg]

2x приближение:

[Изображение: 28669777.jpg]
[Изображение: 28669808.jpg][Изображение: 28669811.jpg]
[Изображение: 28669781.jpg]


[-] 17 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • albosh75, Arpad M, bimmer7805, dian_vt, Dikich, hapi6, ivoslavitrifonov1975, iwan33, karas, Kiridedra, MBX5T, Mladen1957, ronnie72, scorceni, stugutka, suffer, росен2
Цитирай
Аксесоари
#2

Снимките са страхотни. Може ли да кажеш как си снимал с какви настройки, да пробвам чистата 8 в същия режим. Според теб 8 или 7 снима по добре ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на MBX5T за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#3

(2019-11-24, 16:41:10)MBX5T написа:  Снимките са страхотни. 

Мерси. Снимал съм в автоматичен режим, единствено избирам с коя камера и дали да включа нощният режим. За сравнение с Ноте 7 ще ми трябват поне 2 седмици. Винаги е добре обаче да има допълнителни сензори, особено широкоъгълната камера дава страхотни кадри!

И така, обещаните дневни снимки. С основната камера:

[Изображение: 28679484.jpg]

С 2x приближение:

[Изображение: 28679492.jpg]

С широкоъгълната камера:

[Изображение: 28679504.jpg][Изображение: 28679507.jpg][Изображение: 28679532.jpg]

Има ли гладни Smile

[Изображение: 28679545.jpg][Изображение: 28679748.jpg][Изображение: 28679551.jpg][Изображение: 28679713.jpg]


[-] 8 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M, karas, Kiridedra, MBX5T, Mladen1957, PLG, suffer, росен2
Цитирай
#4

Телефона стандартно има опция да записва 4K видео. Ето един 4К видео тест в лоши условия- тъмен нощен бар, с най-различни прожектори и светкавици. Изберете от колелцето долу вдясно 4К. Певицата звучеше също толкова фалшиво и на живо  Smile




[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M, MBX5T, scorceni
Цитирай
#5

Колеги, моля да бъдете малко по-активни и да качвате снимки от камерата на вашите смартфони. Няма нищо страшно Smile

Ето две от мен на тема Есен:


[Изображение: 28712295.jpg][Изображение: 28712287.jpg]


[-] 7 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, Arpad M, Kiridedra, Mladen1957, PLG, димъро, росен2
Цитирай
#6

Здравей колега milenvn! Гледам снимките, които публикуваш в темата за снимки и много ми харесват. Имам телефона от няколко дни и до сега съм правил само пробни снимки през деня.
Имам няколко въпроса.
1. На кое положение трябва да бъде маркера (снимки, 48М или друго), за да мога да правя широкоъгълни снимки.
2. Когато маркера е на "Нощ" при снимки на тъмно не ми се включва светкавицата и снимката е абсолютно тъмна, задал съм предварително да е на "ауто".
3. За снимки отблизо "Макро", маркера в положение "Режим Професионален Фотограф" ли трябва да е.
Ако може да споделиш и други подробности ще съм благодарен.

Redmi Note 8T
[-] 1 потребител изказва благодарност на PLG за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

(2019-11-27, 20:15:11)PLG написа:  Здравей колега milenvn! Гледам снимките, които публикуваш в темата за снимки и много ми харесват. Имам телефона от няколко дни и до сега съм правил само пробни снимки през деня.

Здравейте и Благодаря за отзивите! Ще чакаме по-натам снимки и от вас! Сега отговарям по ред:

1. За широкоъгълни снимки след като сте пуснал камерата цъкнете на точките долу- тази вляво с надпис 0.6x е за широкоъгълни, тази вдясно- 2x е за приближение. То е цифрово, доколкото виждам, но все пак качеството не е никак лошо, благодарение на големият сензор.
2. През нощта, ако искате да снимате със светкавица, снимате на обикновен режим и горе включвате светкавицата. На нощен режим няма светкавица, трябва да държите апарата неподвижно няколко секунди и разбира се, трябва да има някакъв източник на светлина. В абсолютна тъмнина няма как да се получи задоволителен резултат.
3. За снимки отблизо, отивате в професионален режим и там в крайно вдясно избирате с коя леща да снимате- макро или широкоъгълната. И с двете стават макро снимки. На мен повече ми харесва широкоъгълната, може би заради по-високата резолюция. Тествайте!!

4. Бонус съвет - Задължително си инсталирайте Гугъл камерата за вашият телефон. Има много яки опции, като фотосферата: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1591232
Нощният режим там се нарича Night Sight. Пробвайте го, ще останете удивен!

Поздрави и чакаме снимки Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M, PLG
Цитирай
#8

Има ли Live focus като на Galaxy A50?

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#9

Не съм запознат с този live focus. Който е работил с него да разясни какво е това.

Още снимки. Основателя на Софийският университет:

[Изображение: 28717296.jpg]

Паметника в Докторската градина:

[Изображение: 28717300.jpg]


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, росен2
Цитирай
#10

(2019-11-27, 20:22:39)milenvn написа:  Здравейте и Благодаря за отзивите! Ще чакаме по-натам снимки и от вас! Сега отговарям по ред:

1. За широкоъгълни снимки след като сте пуснал камерата цъкнете на точките долу- тази вляво с надпис 0.6x е за широкоъгълни, тази вдясно- 2x е за приближение. То е цифрово, доколкото виждам, но все пак качеството не е никак лошо.
2. През нощта, ако искате да снимате със светкавица, снимате на обикновен режим и горе включвате светкавицата. На нощен режим няма светкавица, трябва да държите апарата неподвижно няколко секунди и разбира се, трябва да има някакъв източник на светлина. В абсолютна тъмнина няма как да се получи задоволителен резултат.
3. За снимки отблизо, отивате в професионален режим и там в крайно вдясно избирате с коя леща да снимате- макро или широкоъгълната. И с двете стават макро снимки. На мен повече ми харесва широкоъгълната, може би заради по-високата резолюция. Тествайте!!

4. Бонус съвет - Задължително си инсталирайте Гугъл камерата от съседната тема. Има много яки опции, като фотосферата: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1591232
Нощният режим там се нарича Night Sight. Пробвайте го, ще останете удивен!

Поздрави и чакаме снимки Smile

Колега здравей.
Едно запитване относно google камера. Мисля да я сложа и да нащракъм снимки но съм малко объркан.. да сложа камерата от този пост с Бонус съвета Smile или да сложа камерата от този пост: ?

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1592049
Цитирай
#11

Гугъл камерата има отделни портове за различните телефони. Свали си приложението от темата за твоят телефон, вътре си има опция- фотосфера. Линка към поста на колегата съм го дал като пример да се види какви снимки може да направите.


Цитирай
#12

Live focus е една страхотна според мен екстра за правене на изключително ефектни портретни или други снимки, в които се търси боке ефект.

https://youtu.be/BXxIsqtSEqw

Дава възможност за увеличаване на блур ефекта във фона, а не само в автоматичен режим. Реално разделя образа от снимката на обекта на преден план и фон, които са фокусирани от двете камери за това. Освен увеличаване на боке ефекта дава възможност и след направата на снимката за допълнителна обработка. Може да размаже с ефект скорост фона, може да го размаже в спирала и може да го направи черно бял, а предния обект остава цветен. Страшно ефектни снимки стават. Включително и нощни. Почти професионални изглеждат.
P.S. Говоря за Galaxy A50, защото съм го държал и снимал лично, но може би го има и в други модели и при други брандове. Впечатляващо е наистина. Ще се радвам, ако някой сподели как може това да се получи и при нашите xiaomi.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#13

Излезе ревюто на GSM Arena за телефона, доста добри думи има за камерите на модела. Директен линк към този раздел на ревюто:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...2040p5.php

Забелязвам с течение на времето, че авторите на GSM Arena все повече влизат в час с особеностите на MIUI и дори в ревюто отбелязват, че им харесва. Интересно е когато и други хора достигат до същите заключения, за които пишем от години във форума Smile

Имам и едно предложение към тях: използвайте в ревютата и Гугъл камерата! Инсталирането на приложението става с един клик, все повече автори и Youtube-ри предоставят снимки и правят сравнения с него. За стоковата камера на едно място казват, че не дава достатъчно изсветлени/ ярки снимки в нощен режим- с Гугъл камерата определено ще ги получат!


Цитирай
#14

Здравейте отскоро съм с този телефон и нещо снимките при мен не изглеждат толкова добре.



P.S. не ми дава да кача снимка
Цитирай
#15
Photo 

Автоматик
   

Автоматик 48 мегапиксела
   

Автоматик
   

Всичко е преоразмерено до 1024
[-] 1 потребител изказва благодарност на tchefo за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

Здравейте, ако може някой да опише стъпките за качване на снимка във форума. Как трябва да процедирам, за да се  покаже снимката директно. Трябва ли предварително да съм я качил в друг сайт и след това да публикувам връзка към него? Опитах да кача, но ми иска “URL адрес”. При проба с  прикачен файл, снимките са с голям размер и не ги приема.

Redmi Note 8T
Цитирай
#17

Аз качвам в imgur приложението.След това го отваряш на цял екран и копираш линка му.Тук цъкаш на img, постваш на URL и излиза в пълен размер без разваляне на качеството.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 2 потребители изказват благодарност на nanobanano за това мнение:
  • milenvn, PLG
Цитирай
#18

https://imgur.com/a/SkFD4hm
Необработени снимки със стокова камера.

Redmi Note 8T
[-] 1 потребител изказва благодарност на PLG за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

(2019-12-15, 19:06:43)PLG написа:  https://imgur.com/a/SkFD4hm
Необработени снимки със стокова камера.

Много добре  Tummenupp За пример качвам първата ти снимка оттам във форума.


[Изображение: T4DCFnB.jpg]


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Kiridedra, PLG
Цитирай
#20

(2019-12-15, 19:06:43)PLG написа:  https://imgur.com/a/SkFD4hm
Необработени снимки със стокова камера.
Сега цъкни на този линк,който си дал.След това цъкни на третата снимка и най-долу ти излиза бутонче за споделяне.Като го цъкнеш избери Copy URL и след това като пишеш пост във форума цъкни на бутончето за изображение и постави линка.Ето втората ти снимка[Изображение: RHevhCi.jpg]


   

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 2 потребители изказват благодарност на nanobanano за това мнение:
  • milenvn, PLG
Цитирай
#21
Photo 

[Изображение: rYFEOAK.jpg]
Благодаря на колегитe nanobanano и milenvn за насоките и търпението!

Redmi Note 8T
[-] 2 потребители изказват благодарност на PLG за това мнение:
  • milenvn, nanobanano
Цитирай
#22

(2019-12-15, 23:17:36)PLG написа:  Благодаря на колегитe nanobanano и milenvn за насоките и търпението!

Няма проблем, затова е форума. Снимайте и качвайте повече снимки, сензора на телефона има голям потенциал Smile


Цитирай
#23

Първата ми снимка с xiomi redmi note 8 pro.Купих го,излязох от магазина и без никакви настройки това се получи.
https://imgur.com/SAEo5IF
[-] 1 потребител изказва благодарност на 6murdi за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#24

Kaчвай ги в другата тема, най-малкото сензорите са различни, изобщо телефоните са доста различни, нищо че имат ноте8 в името си Smile
Цитирай
#25

[Изображение: download?id=6f5d8a9295].    [Изображение: download?id=e3762120f1].  Телефона го купих на жената, от преди месец много хубаво телефонче камерата е уникална качена 2 снимки обработена си оригинална. Обработената е направена с редактора на а телефона на бързо. Весели празници. https://dox.abv.bg/download?id=e3762120f1.     https://dox.abv.bg/download?id=6f5d8a9295
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)