Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Моля за съвет
#1

Колеги, вчера пуснах тема с молба за съвет, но никой не ми отговори. Имам проблем с нотификациите на Месинджър на Huawei Y7 2019 и макар че никой не ми е отговорил,аз упорито пак да си питам. Дали някой може да ми каже при настройката на Ръчното управление на Месинджъра за батерията, дали съм отметнала правилно всички отметки или от там е възможно да не получавам нотификации на Месинджър? Качвам скрийншот, моля за съвет. Благодаря, Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Правилно е. Другия вариант е да имаш второ устройство примерно лаптоп и там да получаваш известията. Също и по някаква причина може да си ги забранила. За по-лесно деинсталирай и пак инсталирай месинджъра.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

Маркирай отметката на Автоматично управление на всички, и всичко трябва да е наред. Защо ги изключвате незнам, така нито едно приложение няма да работи правилно. Телефона си знае кое кога да се включи и кога да се спре. Аз го имах същия проблем с Вайбър, но откакто си маркирах всичко на автоматично всичко си е ок.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#4

Те бяха на автоматично включени всички, и тогава закъсненията бяха в порядъка на 20 мин или изобщо нямаше нотификация, докато не влезна в приложението. След като четох тук да бъдат направени на ръчно управление, ги промених, нотификациите пак закъсняват обаче. Забелязвам, че ако телефонът не се ползва, закъснението на нотификациите е голямо, а ако съм на телефона и правя нещо друго на него нотификациите идват или веднага или със закъснение от две до пет минути. Проблемът го има каквото и да направя.
Цитирай
#5

Това включено ли ти е?
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Виждам, че се ползват двете карти. Единия оператор се вижда, че е Теленор. Кой е другия, и от кой ползваш data?
Липсата на известия само на мобилна мрежа ли е или у вас на WiFi пак има проблем?
P. S. Видях че е Виваком. Ако ползваш нет от тази карта - проблема е описан и в други теми.
Цитирай
#7

Смао това имам на настройките на батерията


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Пробвай от тук
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

Да, вторият мобилен оператор е Виваком. Ползвам мобилният нет на Теленор. Проблемът го имам и с мобилния нет, и вкъщи на Wi-fi също. Писах на сервизния център на Huawei, те ми препоръчаха да нулирам настройките за мобилен нет и домашния такъв, след това да ги въведа наново, направих го. Връщах фабричните настройки, какво ли не направих, но нотификация на мига все още нямам.

Тук на зъбното колело за батерията имам следните опции


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#10

А с другите приложения как е? Може проблемът да е от самия месинджър.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

Основният проблем е с Месинджър. Имам забавяне и на Вайбър в рамките на 2 до 3,4 мин, но не винаги. Трих кеша, деинсталирах, инсталирах наново приложенията. Греда! Пълна!
Цитирай
#12

Тази отметка как е, на ръчен или автоматичен режим.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#13

Не намирам Стартиране на приложението. Ето това имам


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#14

Настройки, батерия, стартиране на приложения, включи отметката на Автоматично стартиране на всички, мисля че всичко трябва да е наред после.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#15

Леле, посипвам си главата с пепел, тотално изтрещях явно, стартирането на приложенията ми е в настройката за батерията. Тази опция ми е с отметка на Авто, ето.

Carden, всички ми бяха на Автоматично стартиране, проблемът беше налице.Тук видях преди няколко дни да ги направя на ръчно, и съответно го направих за Месинджър и Вайбър. Забавянето си е факт пак. А не съм ли на телефона, и той "заспи" ли, нотификации нямам, докато не го "събудя" и да почна да го ползвам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Заспива ти нета. Трябва да намериш тази настройки, която ти показах

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

nanobanano, търся я, намерих това, отметнато е да не заспива

И на мобилният нет съм го направила да не "заспива" и да не пести данни за никое приложение,съответно и за Месинджър.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#18

Човека, иска да каже, че отиваш в Настройки, Батерия, Повече настройки за батерия и там е настройката да не заспива телефона.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#19

Виж и тази настройка в самия вайбър.
     

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#20

Лекинко почвам да се отчайвам... 
Ще трябва да преминавам на комуникация с пощенски гълъби май... Със старият ми апарат Huawei нямах никакъв проблем, с този съм направо съкрушена от опити и настройки...

nanobanano, при Вайбър ми е включено да не заспива. На Месинджър не зная дали има такава опция. Ако има, къде да я търся?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#21

Също виж и в setting-apps-messinger-data usage
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

Включени са и те


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#23

Следващото
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#24

nanobanano, сега ме "закопа" , това идея си нямам къде да го търся.... Ровя, безуспешно...
Цитирай
#25

Също и това трябва да ти е така
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)