Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона се brik-на
#1

Здравейте, 
Телефона, който е на приятел(Redmi Note 7 глобална версия) заби докато си цъкал игричка...след рестарт стой на Redmi надпис и до там...Явно се е брикнал или там както се казва. Пробвахме да влезнем в менюто за hard reset, но не излиза...само Fastboot картинката излиза, но пък до там...  Някакви насоки как да се префлашне? И въобще ще мога ли да се справя с тази задача...Някой от гр. Шумен ако е правил гимнастиките с префлашване?

Да добавя само, че преди 2-3 седмици телефона се обнови до MIUI11 дано това да не е причината, че и аз съм със същия телефон и го обнових едва вчера.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с 11 и има много проблеми след ъпдейта. С новия от преди няколко дни стана още по зле.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

SM-G780G/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на osssinator за това мнение:
  • anti
Цитирай
#3

След ъпдейт , ако имате проблем който не можете да оправите, решението е да си направите пълен ресет на телефона. Преди това си съхранете необходимата ви информация.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • anti, milenvn
Цитирай
#4

Телефона се упдейтна преди 2-3 седмици...и нямаше проблеми. Лошото е че не успяваме да направим пълен ресет...Не излиза менюто при натискане на Vol+ и pwr бутоните.. Има ли друг начин?
Цитирай
#5

Не, за теб малко е късно. Следвай инструкция за фастбут . Има и програмка, която може лесно да се справи сама с тази операция,

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90967 В същия раздел има и други теми, които могат да типомогнат.
Примерно: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78330
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • anti, milenvn
Цитирай
#6

Пробвах XiaoMiTool...не намери телефона...
Най-вероятно причината е това, че USB debuger не е включено и bootloader е заключен 

Какво се прави в такъв случай? Телефона в контейнера...?
Цитирай
#7

пиши на @Be6i4
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • anti, Be6i4, milenvn, ronnie72
Цитирай
#8

Откъде е купуван телефонът, ако не е тайна?
Цитирай
#9

(2019-11-25, 12:07:30)donscot написа:  Откъде е купуван телефонът, ако не е тайна?
От български сайт...няма спомен точно кой. Телефона е закупен преди доста време
Цитирай
#10

Колко доста като моделът е на няма и година.
Вероятно още имаш гаранция
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • anti, milenvn
Цитирай
#11

(2019-11-25, 14:08:44)suffer написа:  Колко доста като моделът е на няма и година.
Вероятно още имаш гаранция

Оказа се че е купуван от емаг в началото на април...така че ще го връща колегата.. Искаше сами да се справим дори и да отпадне гаранцията поради, това че всички пароли са в телефона му...в крайна сметка едва ли ще може да се оправи без да изтрият всичко...Дано да не е причината в MIUI 11
[-] 1 потребител изказва благодарност на anti за това мнение:
  • amica
Цитирай
#12

От eMAG или от eMAG партньори? Има голяма разлика. В смисъл, като казваш от eMAG точно от тях ли е купуван или от друг търговец, но който също предлага чрез eMAG?
Цитирай
#13

(2019-11-25, 20:57:48)donscot написа:  От eMAG или от eMAG партньори? Има голяма разлика. В смисъл, като казваш от eMAG точно от тях ли е купуван или от друг търговец, но който също предлага чрез eMAG?
Лично аз всичко което съм купил от там съм гледал да е било от емаг...включително 2 такива телефона като брикнатия. Специално този телефон не знам дали е бил от друга фирма...
Цитирай
#14

Връщай го ако е от емаг и ще ти дадат нов или го пращай на Be6l4 от сайта цар е,или четеш и стъпка по стъпка можеш сигурно да го събудеш
[-] 1 потребител изказва благодарност на go6071 за това мнение:
  • anti
Цитирай
#15

(2019-11-25, 09:48:50)anti написа:  ...
Да добавя само, че преди 2-3 седмици телефона се обнови до MIUI11 дано това да не е причината, че и аз съм със същия телефон и го обнових едва вчера.
Съмнява ме - на мен ми мирише на хардуерен проблем. Нещо е изгоряло.
Дано да греша, де.
А това се покрива от гаранцията.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • anti
Цитирай
#16

Не искам да те плаша, но проблема ти е хардуерен, ROM паматта е дала фира, или се е отлепила от платката, за това стигаш само до бутлоадъра, няма от къде да зареди ОС, няма и рикавъри меню поради същата причина.
Уточнението че е цъкал игра когато се е случило е разковничето Smile причина (най вероятно прегряване).

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
[-] 1 потребител изказва благодарност на naskoagag за това мнение:
  • anti
Цитирай
#17

Развръската: телефона беше изпратен гаранционно...и вчера благополучно се върна от сервиза им. Преинсталиран. Няма следи да е отварян, явно са се справили само с префлашване или там каквото се прави.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)