Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 9 или Samsung Note 9
#1

Здравейте, колеги! Предстои ми замяна на телефона - Нокия 8 от Техномаркет и сега трябва да избера телефон за 1100лв или по-скъп, който да си доплатя. Много ме дърпа към Нокията, но нещо ме спират две неща - камерите и батерията. От друга страна ме привлича чистият андроид и, че телефона е 2019г. Другият телефон, който съм харесал е Note 9. Там ме спира куцата поддръжка от Самсунг и, че телефона е 2018. Та искам да чуя малко обективни мнения за Нокията и Самсунга ако е възможно. Ще съм благодарен! Мерси!
Цитирай
Аксесоари
#2

На добър живот на батерията не се надявай при Note 9 (Samsung като цяло с Exynos ) другото е ОК с изключение на камерата особено предната . Аз сега бих взел Nokia-та , ако избора е само между тези две марки .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#3

Нокията е ползвам вече около два месеца, и съм доволен. Батерията изкарва при мен ден и половина до два, камерите снимат добре, дори в RAW формат. Note 9 не съм ползвал, но имах S9 plus, лично мен Nokia 9 pureview повече ми допада, най вече заради чистият андроид и добрата поддръжка. Дисплеят също ми харесва повече, този извитият инфинити на Samsung е не можах да му свикна.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#4

Nokia 9 си тръгна със стар чип. За какво ти е като има рамки, тази камера не върши работа, защото снима по-бавно и хаби много батерия, защото докато ги обработи отнема много време, а  и снимките земат доста място. Като цяло никакви добри черти няма и който е гледал модела, знае, че не е за предпочитане. И никой не го препоръчва. Samsung Galaxy Note 9 е истински телефон, защото има всичко, и писалка, и е с добра батерия, която е несравнима с тази на другия телефон. И по дисплей е по-добър, камера, звук, екстри и е по-завършен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Стар чип, но високия клас на qualcomm SD, при Note 9 пак е стар чип само, че на exynos.
Зависи какво предпочитате android one-чист андроид с по добра поддръжка или самсунския... Ако камерите са ви първи избор , има доста по добри модели от тези двата. На мен ми харесва заради чистият андроид, работи много бързо а и дисплеят е доста добре. Самсунг ми розовее-синее на бял фон, и поддръжката е по тромава.

Изпратено с Tapatalk

(2019-11-28, 21:18:55)hazART написа:  Nokia 9 си тръгна със стар чип. За какво ти е като има рамки, тази камера не върши работа, защото снима по-бавно и хаби много батерия, защото докато ги обработи отнема много време, а  и снимките земат доста място. Като цяло никакви добри черти няма и който е гледал модела, знае, че не е за предпочитане. И никой не го препоръчва. Samsung Galaxy Note 9 е истински телефон, защото има всичко, и писалка, и е с добра батерия, която е несравнима с тази на другия телефон. И по дисплей е по-добър, камера, звук, екстри и е по-завършен.
За камерата зависи, ако снимате в JPEG си снима нормално като всеки телефон, но при RAW формат хаби батерия и отнема малко повече време за обработка.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#6

Ами предпочетох Самсунга. Допадна ми повече....
Цитирай
#7

Щом ви е допаднал повече със здраве да си го ползвате.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)