Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за указателя на контакти
#1

Здравейте!
От седмица съм с телефона. Засега съм напълно доволен.
Но има нещо което не мога да разбера как се прави. Засега указателя ми на контакти е с контактите от google акаунта от стария телефон. Искам обаче да запаметявам или да прехвърля контактите в паметта на телефона, но такава опция не ми излиза никъде. Имам note 5 и там я има тази възможност. 
Някакви предложения и съвети?
Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Паметта на телефона излиза при липса на онлайн акаунти
Цитирай
#3

Под online акаунта да разбирам google и Mi акаунта ли?
Защото на note 5 имам също и опцията е да избера между един от двата акаунта и паметта на телефона.
Даже, току що пак ровя, не мога даже да изкарам паметта, т.е. контактите на SIM картата.

   
   
Ето, подчертаното е от note 5 а другата е от note 8 pro. Т.е. на новия няма изобщо настройка на контактите, докато на стария мога да си управлявам както си искам.
Цитирай
#4

Да. при новия липсват miui dialer, messaging, contacts
и пак казвам - ако махнеш облачните акаунти няма да му остане друг избор освен да ти предложи да запаметява в паметта на телефона.
Другия вариант е да разгледаш Import/export менюто, но едва ли ще даде опция за нещо различно от бекъп във vcf формат + вкарване, вадене от сим картата
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • donscot, jimmy_h, milenvn
Цитирай
#5

Да, това е така, защото в Note 8 Xiaоmi са сложили Гугъл дайлъра, вместо собственият си. Заради записът на разговори, GDPR и разни брюкселски бюрократи и безумните им изисквания...

Та както каза @suffer, махни акаунтите и телефона няма да има друг избор. Разбира се, винаги може да инсталираш и xiaomi.eu rom.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • donscot, jimmy_h
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)