Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може ли входящ sms да е без звук когато е от непознат номер?
#1

Здравейте колеги, 

Има ли начин при смс от непознат номер само да се появява Notificatoin, но да няма звук? Но ако изпращачът присъства в контактите ми, тогава да има и звук?

Че напоследък ме дразни спама който получавам от Теленор, Банки и т.н.
Цитирай
Аксесоари
#2

единственото, което се сещам е да си поиграеш малко с настройките за черен списък.
Има опция да влизат в черния списък съобщения с определен префикс. И за всичко, което не е в този списък да бъдеш известяван.
Въпросът е какво точно да напишеш за префикс, че хем да обхване спам съобщенията, хем да не пречи на нормалното получаване на важните такива
Цитирай
#3

Аз предполагам, че спам съобщенията са от някакъв кратък номер с 4-5 цифри /получавах най-често от някакъв 1917/ . Вкаран е в block list-a. И все пак имам уведомление, че от този номер има съобщение, но е без звук.
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Черния списък и аз го гледах но там не видях опция да блокирам всичко по подразбиране и да си whitelist-на само определени номера. Защото тези кратки номера от които пращат ги сменят отвреме на време.

Другото което е не съм сигурен черния списък дали не блокира нацяло съобщенията. Аз все пак искам да ги прочета в удобно за мен време.

@MapTo_D, като получиш уведомление за блокирано съобщение, текста на самото съобщение можеш ли да го видиш някъде?

Аз открих този app: https://play.google.com/store/apps/detai...smsBlocker
В платената му версия може да блокираш всички sms-си от непознати номера и доколкото разбирам от описанието имаш възможност и да си ги четеш после в спам папката.
Цитирай
#5

Да, можеш да го прочетеш, не съм сигурен къде точно, защото от много време не съм получавал такъв спам, но съм сигурен, че съм ги чел.
Цитирай
#6

(2019-12-03, 03:10:07)admin написа:  Здравейте колеги, 

Има ли начин при смс от непознат номер само да се появява Notificatoin, но да няма звук? Но ако изпращачът присъства в контактите ми, тогава да има и звук?

Че напоследък ме дразни спама който получавам от Теленор, Банки и т.н.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#7

Сега направих някои корекции на телефона ми и вече може да се прочете наистина.

Аз бях деактивирал Mi Messanger и ползвах Google Messanger, но явно за да работи вградената опция за блокиране ( и за да може да прочетеш блокираното съобщение) трябва да се ползваш приложението на Xiaomi. Има и опция за блокиране на всички sms-и от непознати, така че ще ми свърши работа.

Благодаря за помощта!
[-] 1 потребител изказва благодарност на admin за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)