Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Note 8T/Pro- speed тестове и отзиви, VoLTE и VoWiFi активация
#1

Още с първите спиид тестове в мрежата на Виваком в София установих, че телефона- Ноте 8Т поддържа пълната тройна LTE агрегация във България и позволява безпроблемно достигането на скорости в мобилната мрежа от почти 400 mpbs:


[Изображение: 28790699.png]



Безпроблемно тръгнаха и услугите VoLTE и VoWiFi в мрежата на Виваком:

[Изображение: 28790693.png]


Споделяйте тук какви скорости сте достигнали в мрежата на вашият оператор и град. Също така ще помоля колегите с Ноте 8 Про, абонати на Виваком да проверят дали тръгва безпроблемно услугата VoWiFi на техните телефони. Как точно се активира, вижте в темата: Как да пуснем VoWiFi

Абонатите на Теленор и Виваком могат да си пуснат VoLTE за много по-качествени разговори през 4G мрежата и по-бързо свързване. Как точно, вижте в темата за активация: Как да активираме VoLTE


Цитирай
Аксесоари
#2

   

Доста слабо Sad


Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на bigballer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#3

(2019-12-04, 08:50:12)bigballer написа:  Доста слабо Sad

Да, наистина. Къде е правен теста? А щом сте на Теленор, можете да си пуснете VoLTE за много по-добро качество на звука и по-бързо свързване: Как да активираме VoLTE


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bigballer
Цитирай
#4

(2019-12-04, 16:35:23)milenvn написа:  Да, наистина. Къде е правен теста? А щом сте на Теленор, можете да си пуснете VoLTE за много по-добро качество на звука и по-бързо свързване: Как да активираме VoLTE

София, близо до Мол България. Като въведох кода ми изписа, че VoLTE е деактивирано. После го въведох пак, за да се активира. Нали така? Обаче не намирам опцията в настройките.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на bigballer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

Не. След първият път правилно ви е изписало, че е деактивирало проверката за VoLTE от страна на оператора. Не е трябвало да го въвеждате втори път. Сега въведете кода за трети път, ще ви изпише- деактивирана проверка и след това от настройките включете VoLTE да бъде активно. Необходимо е и да звъннете на 123 с искане да ви активират VoLTE на сим картата. След това се наслаждавате на високо-качествени разговори през 4G мрежата  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bigballer
Цитирай
#6

(2019-12-04, 17:12:43)milenvn написа:  Не. След първият път правилно ви е изписало, че е деактивирало проверката за VoLTE от страна на оператора. Не е трябвало да го въвеждате втори път. Сега въведете кода за трети път, ще ви изпише- деактивирана проверка и след това от настройките включете VoLTE да бъде активно. Необходимо е и да звъннете на 123 с искане да ви активират VoLTE на сим картата. След това се наслаждавате на високо-качествени разговори през 4G мрежата  Storstark
 Благодаря! Работи! Нормално ли е да изчезва иконата като съм на WiFi? Това ще оказва ли влияние върху качеството на разговора?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на bigballer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

(2019-12-04, 19:11:23)bigballer написа:   Благодаря! Работи! Нормално ли е да изчезва иконата като съм на WiFi? Това ще оказва ли влияние върху качеството на разговора?

Радвам се Smile  Нормално е да изчезва иконата, заради ноча не може да се показват всички икони едновременно. Щом имате активно VoLTE, разговора винаги минава през 4G мрежата с високо качество, независимо дали има икона или не.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bigballer
Цитирай
#8

Някой да помогне, да активирам 4G Volte на Redmi Note 8 pro!
Оператор - Виваком.

Отметката за Volte в менюто е чекната и пуснат.
При изпращане на смс START на 1701 ми изпраща съобщение, че услугата не може да бъде активирана.
Цитирай
#9

(2020-02-01, 12:29:14)serjinho написа:  Някой да помогне, да активирам 4G Volte на Redmi Note 8 pro!
Оператор - Виваком.

Отметката за Volte в менюто е чекната и пуснат.
При изпращане на смс START на 1701 ми изпраща съобщение, че услугата не може да бъде активирана.
Само в съвместим телефон от списъка има на сайта влиза сим картата там и оттам се изпраща смс.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#10

(2020-02-01, 12:56:00)batala написа:  Само в съвместим телефон от списъка има на сайта влиза сим картата там и оттам се изпраща смс.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

И другият начин е да ги излъжеш, че си с телефон от списъка и sms не иска и те ще кажат, че подават заявка към колегите да стартират ръчно.
Цитирай
#11

Здравейте, от известно време забелязвам, че телефона ми (8т) загрява отпред, най вече в долната част на дисплея. Това нормално ли е?
Цитирай
#12

Не. Но е логично, ако го оставяш да се напича на плажа или в колата. Ако случая не е такъв - би трябвало да имаш гаранция.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

Става ли като се обадиш на оператора и кажеш модел от списъка да ти го активират Volte ръчно?

Android4e
Цитирай
#14

(2020-07-04, 07:46:41)Android4e написа:  Става ли като се обадиш на оператора и кажеш модел от списъка да ти го активират Volte ръчно?
Не пречи да пробваш, но при тях излиза с какъв модел апарат си.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#15

И аз така мисля, даже е купуван от тях.

Android4e
Цитирай
#16

(2020-07-05, 08:48:35)Android4e написа:  И аз така мисля, даже е купуван от тях.
Май ще да си го купувал от Теленор. Те ще активират услуга и с обаждане на оператор. При Виваком е сложното, че трябва да влезе сим картата в съвместим телефон.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#17

Не, както казах ясно, купих го от Виваком и питам дали става с обаждане...

Android4e
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)