Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google maps при заключен дисплей
#1

Здравейте,

Ползвам Google maps при шофиране и когато загася дисплея от бутон power и измина известно разстояние, навигацията не следи пътя и е останала на точката, при която съм загасил дисплея. При отключване на дисплея, след няколко секунди намира текущото местоположение.
Това го правя да не свети дисплея постоянно и за да пестя тока на батерията.
Така ли работи навигацията или има опция да я настроя да работи при заключен дисплей?
Цитирай
Аксесоари
#2

При заключен дисплей при мен продължава да работи гласовото навигиране. Със сигурност не е от настройките на самото приложение. По-скоро от някое от разрешенията (първо бих проверил дали е разрешено "показване върху други приложения")
Цитирай
#3

Здравей,

Да, точно, трябва ми гласовото навигиране при заключен дисплей.
Как да проверя дали е разрешено показване върху други приложения?
Телефона е Samsung A50
Цитирай
#4

Настройки -> Приложения -> намираш Карти (приложението), като чукнеш вътху него се отваря подменю. Трябва да е зададено по подразбиране и да е разрешено "Снимка в снимката" (виждал съм и по-идиотски преводи)
Цитирай
#5

Погледнах, включена е опцията.
Цитирай
#6

Ако не ти се получава, пробвай с намаляване до последно на осветеността на екрана.
Пак няма да смуче батерията и ще работи коректно.
Цитирай
#7

Щом опитваш да пестиш енергия то по всяка вероятност опцията ти за "Пестене на енетгия" е активна. Това също ограничава използването на някои функции на телфона, когато той е изключен. Според мен там е проблема. Изключи тази опция и пробвай пак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Arsenal
Цитирай
#8

Здравей,

Изключих в Приложения - Карта - Оптимизиране ползване на батерия - Не е оптимизирана и картата тръгна да работи при заключен дисплей.

Благодаря ти!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)